Światłoterapia dla zdrowia i urody - SmartLux

Leczenie światłem w służbie zdrowia i urody. W czym może nam pomóc światłoterapia? W zależności od rodzaju emitowanego światła - zarówno w chorobach i problemach skóry, jak i w usuwaniu pewnych defektów estetycznych.
/ 18.09.2012 15:30
Kobieta/fot. Fotolia fot. Fotolia

Światłoterapia jest tak stara jak medycyna. Już w starożytności  wykorzystywano lecznicze właściwości promieniowania słonecznego. Leczenie światłem, mające kilka tysięcy lat tradycji miało okresy szczególnego rozkwitu. To naturalna nieinwazyjna metoda terapii, która jest działem medycyny klasycznej, a nie leczenia alternatywnego.

Zobacz też: Brodawki i włókniaki

Dziś również możemy mówić o renesansie światłoterapii. Ma na to wpływ ogromny postęp technologiczny, zastosowanie diod elektroluminescencyjnych (LED) i rewelacyjne działanie światła LED, potwierdzone wieloletnimi badaniami NASA i różnych ośrodków medycznych, m.in. Medicine College w Wisconsin. Rewelacyjność terapii światłem LED przejawia się w ogromnym spektrum jej działania i wysokiej skuteczności.

Zobacz też: Żylaki na nogach - metody leczenia

Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest SmartLux, aparat wyposażony w głowice zabiegowe, służące różnym celom estetycznym i zdrowotnym. Głowice, zbudowane z 5 segmentów, składają się z diod LED o bardzo wysokiej jasności. Emitować mogą różne rodzaje światła, dopasowując się tym samym do potrzeb pacjenta.

SmartLux

Urządzenie do leczenia światłem SmartLux /fot. Materiały prasowe DS Instytut

W zależności od rodzaju emitowanego światła, możliwe są do osiągnięcia różne efekty:

  • Światło czerwone – przyspieszanie gojenia, poprawa sprężystości skóry,  pomaga usuwać zmarszczki i przebarwienia oraz  efekty fotostarzenia skóry;
  • Światło niebieskie -  działa bakteriobójczo, leczy trądzik i rogowacenie słoneczne;
  • Światło podczerwone - leczy stany zapalne, rany i urazy
  • Światło żółte - leczy zmiany naczyniowe, plamy wątrobowe, blizny pooperacyjne, rozstępy, piegi oraz poprawia koloryt skóry;
  • Światło zielone –  poprawa sprężystości skóry, redukuje rozstępy;
  • Światło czerwone + podczerwień - pomaga usuwać zmarszczki, leczy rany i urazy dobrze wpływa na znoszenie bólu, redukuje tkankę tłuszczową i cellulit.

Zobacz też: Rozszerzone naczynka krwionośne - powstawanie, profilaktyka i zamykanie

SmartLux okazuje się być zatem wielofunkcyjnym  urządzeniem, które nie tylko służy przy zabiegach urodowych (np. odmładzanie skóry, usuwanie zmarszczek), ale przede wszystkim potrafi pomóc pacjentom po zabiegach medycznych i z chorobami skóry, skracając okres rekonwalescencji. Pozwala dużo szybciej zniwelować ból, stany zapalne i blizny, które są często dla pacjentów  ogromnym obciążeniem fizycznym i psychicznym.

Aparat działa w sposób całkowicie bezinwazyjny, a zatem nie potęguje dzięki temu cierpień osób poddających się naświetlaniu wskazanym rodzajem światła. Odbudowa i regeneracja komórek zostaje w dużym stopniu przyspieszona, a przy tym naświetlanie nie narusza i nie zmienia ich budowy i fizjologii – zabieg jest całkowicie bezpieczny. Leczenie ran i urazów przebiega dużo szybciej, a pacjenci krócej narażeni są na stres psychiczny związany ze swoimi dolegliwościami.

Przykładowa cena jednorazowego zabiegu/naświetlania to ok. 100 zł.

Zobacz też: Trądzik różowaty - czy laser pomoże?

Terapeutyczne lampy LED zwane lampami zdrowia i urody mają zastosowanie w kosmetyce i medycynie. Działają bezinwazyjne, redukują zmarszczki i przebarwienia, regenerują skórę po zabiegach mikrodermabrazji i IPL. Lampe smartlux wykorzystuje się też do leczenia urazów i niwelowania bólu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/17.09.2013 16:19
Warto wypróbować też słuchawki do światłoterapii Valkee. Poprawiają nastrój i zwalczają bezsenność, idealne na jesień.
/19.02.2013 14:21
Witam, Ja używam aparatu medolight do kontaktowej światłoterapii, czyli do bezpośredniego kontaktu z miejscem dotkniętym schorzeniem. Emituje światło czerwone i bliską podczerwień. Jest wielkości dłoni więc zawsze mogę go mieć ze sobą. Posiadam go już ponad rok i jak na razie jestem zadowolona z efektów. Stosuje codziennie nawet jak nic mnie nie boli – tak profilaktycznie. Aparat pomógł mi pozbyć się problemów z zatokami. Ogólnie podniósł odporność – nie pamiętam kiedy miałam chore gardło.