Stadia cellulitu

Nie każdy wie że cellulit ma różne stopnie nasilenia. Można wyróżnić cztery podstawowe stadia.

Nie każdy wie że cellulit ma różne stopnie nasilenia. Można wyróżnić cztery podstawowe stadia.

Stadia cellulitu

Fot. Depositphotos

1 faza: W przypadku pierwszej fazy cellulit nie jest widoczny w żadnej z pozycji (leżąc, stojąc, siedząc). Delikatne zmiany zobaczyć można dopiero wtedy, gdy złapiemy fałdę skórną ręką. Owe zmiany są skutkiem problemów związanych z przepuszczalnością żył. Tkanka tłuszczowa w fazie pierwszej jest dobrze rozłożona, a naczynka krwionośne są blisko adipocytów. Występuje obrzęk wewnątrzkomórkowy, prowadzący do stopniowego uszkodzenia i rozpadu włókien kolagenowych i elastynowych.

2 faza: W przypadku fazy drugiej cellulit widoczny jest w pozycji stojącej. Ścianki kapilarne stają się cieńsze w miarę narastania obrzęków. Adipocyty zostają odepchnięte od naczynek krwionośnych, a skóra do złudzenia przypomina skórkę pomarańczową. Powierzchnia jest nieregularna, dostrzegamy zgrubienia i inne zmiany skórne.

3 faza: Cellulit w trzeciej fazie objawia się przy napinaniu mięśni. Skórka pomarańczowa całkowicie przysłania mięśnie i tworzy nieestetyczny efekt. Zauważa się zagłębienia i zgrubienia. Reakcja obronna włókien, które stają się coraz grubsze i otaczają naczynka krwionośne (zaciskanie kapilarne). Występują kolejne zbiorowiska adipocytów.

4 faza: Czwarta faza dotyczy cellulitu określanego mianem „skórki leopardziej”. Cellulit jest widoczny w każdej pozycji. Na skórze pojawiają się zagłębienia, zgrubienia, grudki oraz guzy. Jest to efekt różnego rodzaju defektów tkanki łącznej, naczyń żylnych, komórek tłuszczowych. Złogi kolagenu przekształcają się w twarde guzki, które uciskają zarówno naczynia włosowate, jak i włókna nerwowe, co wywołuje mniej lub bardziej silne bóle. W tej fazie pojawia się już znaczna patologia, która obejmuje wszystkie składowe cellulitu, czyli: naczynia żylne, komórki tłuszczowe oraz tkankę łączną.

Jeśli stan skóry jest daleki od ideału, a my mamy naprawdę niewiele czasu, by to zmienić, spytajmy lekarza dermatologa o regenerujące koktajle. Podaje się je metodą mezoterapii czyli wstrzykiwania specjalnie dobranych substancji w głębsze warstwy skóry. Już po pierwszym zabiegu widać efekty, po kilku stan skóry zdecydowanie się zmienia - mówi dr Beata Adamczyk z Princess Academy.

Źródło: materiały prasowe

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
Robiłyście może zabiegi laserem rioanticellulite.pl cena nie jest duża może warto by było zamówić taki laser i samej robić zabiegi
/5 lat temu
No niestety na te zaawansowane stadia cellulitu cwiczenia i dieta nie wystarcza bo to juz jakby chorowowe zmiany a nie brak estetyki:((( Ale na szczescie sa zabiegi na takie problemy a wyniki sa bardzo dobre, przynajmniej po Maximusie i to juz po samym zabiegu!!!
/6 lat temu
W takiej sytuacji polecam coś co jest najskuteczniejszą metodą na walkę z pomarańczową skórką- zabieg mezoterapii cellucare. Mnie tylko dopiero tak naprawde po tym zniknął cellulit a skóra stała się jedrna i naprężona.