Stadia cellulitu

Nie każdy wie że cellulit ma różne stopnie nasilenia. Można wyróżnić cztery podstawowe stadia.
/ 06.02.2013 05:21

Nie każdy wie że cellulit ma różne stopnie nasilenia. Można wyróżnić cztery podstawowe stadia.

Stadia cellulitu

Fot. Depositphotos

1 faza: W przypadku pierwszej fazy cellulit nie jest widoczny w żadnej z pozycji (leżąc, stojąc, siedząc). Delikatne zmiany zobaczyć można dopiero wtedy, gdy złapiemy fałdę skórną ręką. Owe zmiany są skutkiem problemów związanych z przepuszczalnością żył. Tkanka tłuszczowa w fazie pierwszej jest dobrze rozłożona, a naczynka krwionośne są blisko adipocytów. Występuje obrzęk wewnątrzkomórkowy, prowadzący do stopniowego uszkodzenia i rozpadu włókien kolagenowych i elastynowych.

2 faza: W przypadku fazy drugiej cellulit widoczny jest w pozycji stojącej. Ścianki kapilarne stają się cieńsze w miarę narastania obrzęków. Adipocyty zostają odepchnięte od naczynek krwionośnych, a skóra do złudzenia przypomina skórkę pomarańczową. Powierzchnia jest nieregularna, dostrzegamy zgrubienia i inne zmiany skórne.

3 faza: Cellulit w trzeciej fazie objawia się przy napinaniu mięśni. Skórka pomarańczowa całkowicie przysłania mięśnie i tworzy nieestetyczny efekt. Zauważa się zagłębienia i zgrubienia. Reakcja obronna włókien, które stają się coraz grubsze i otaczają naczynka krwionośne (zaciskanie kapilarne). Występują kolejne zbiorowiska adipocytów.

4 faza: Czwarta faza dotyczy cellulitu określanego mianem „skórki leopardziej”. Cellulit jest widoczny w każdej pozycji. Na skórze pojawiają się zagłębienia, zgrubienia, grudki oraz guzy. Jest to efekt różnego rodzaju defektów tkanki łącznej, naczyń żylnych, komórek tłuszczowych. Złogi kolagenu przekształcają się w twarde guzki, które uciskają zarówno naczynia włosowate, jak i włókna nerwowe, co wywołuje mniej lub bardziej silne bóle. W tej fazie pojawia się już znaczna patologia, która obejmuje wszystkie składowe cellulitu, czyli: naczynia żylne, komórki tłuszczowe oraz tkankę łączną.

Jeśli stan skóry jest daleki od ideału, a my mamy naprawdę niewiele czasu, by to zmienić, spytajmy lekarza dermatologa o regenerujące koktajle. Podaje się je metodą mezoterapii czyli wstrzykiwania specjalnie dobranych substancji w głębsze warstwy skóry. Już po pierwszym zabiegu widać efekty, po kilku stan skóry zdecydowanie się zmienia - mówi dr Beata Adamczyk z Princess Academy.

Źródło: materiały prasowe

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/10.12.2013 18:51
Robiłyście może zabiegi laserem rioanticellulite.pl cena nie jest duża może warto by było zamówić taki laser i samej robić zabiegi
/26.06.2013 18:31
No niestety na te zaawansowane stadia cellulitu cwiczenia i dieta nie wystarcza bo to juz jakby chorowowe zmiany a nie brak estetyki:((( Ale na szczescie sa zabiegi na takie problemy a wyniki sa bardzo dobre, przynajmniej po Maximusie i to juz po samym zabiegu!!!
/11.02.2013 22:06
W takiej sytuacji polecam coś co jest najskuteczniejszą metodą na walkę z pomarańczową skórką- zabieg mezoterapii cellucare. Mnie tylko dopiero tak naprawde po tym zniknął cellulit a skóra stała się jedrna i naprężona.