Sposoby na wrastające włosy fot. FREE

Sposoby na wrastające włosy - sprawdzone metody

Zauważyłaś, że po depilacji włoski wrastają? Zobacz, jak sobie poradzić z tym problemem
Karolina Kalinowska / 27.10.2015 08:48
Sposoby na wrastające włosy fot. FREE

Dermatolodzy pozbawiają nas złudzeń! Problemu wrastania włosów się nie uniknie, jeżeli ma się do niego skłonności. Jego przyczyna leży w nieprawidłowym wzroście włosa, a nie w nieodpowiedniej metodzie depilacji. Jeśli masz ten problem, odpowiednią metodą depilacji dla ciebie jest jedynie depilacja laserowa. Na co dzień pozostaje golenie...

Sposoby na wrastające włosy...

Jednak w takim przypadku można sobie pomóc. Regularne peelingi i codzienna pielęgnacja balsamami - najlepiej jeżeli będą miały w składzie mocznik lub kwasy owocowe - nie zlikwidują problemu, ułatwią jednak włosom przebicie się na powierzchnię skóry. Pamiętaj aby peelingu nie stosować przed depilacją - zniszczą naturalną barierę ochronną naskórka. Od razu po depilacji należy złagodzić podrażnienie - wsmaruj w skórę natłuszczający lub regenerujący balsamem do ciała. Alternatywą są również balsamy po depilacji, który dodatkowo mają właściwości spowalniające odrastanie włosów.

Co zrobić, gdy włos wrośnie?

Jeśli wrastanie włosów objawia się w postaci czerwonych krostek - oznacza to, że wystąpił stan zapalny. Postępuj bardzo ostrożnie, aby nie pojawiły się przebarwienia. Najpierw wygaś zapalenie – przez 3 dni odkażaj skórę 2 razy dziennie spirytusem salicylowym i smaruj ją maścią z antybiotykiem. Potem podważ włosek igłą i wyrwij.

Jeśli wrastaniu włosków nie towarzyszy stan zapalny, rób raz w tygodniu piling mechaniczny lub codziennie używaj złuszczających żeli pod prysznic. Gdy złuszczysz martwe komórki naskórka, płytko umiejscowione włoski wydostaną się na powierzchnię. Pamiętaj również o intensywnie nawilżającym balsamie do ciała.

 

Kochamy #maliny w każdej postaci! <3 <3 <3 #thebodyshoppl #beauty #instamood #happy #follow #body #scrub #lato #SALE

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika The Body Shop Poland (@thebodyshoppl)


Na podstawie tekstu zamieszczonego w miesięczniku Uroda

Więcej kosmetycznych trików i porad: