Sposoby na wrastające włoski

Problem wrastających włosków po depilacji dotyka prawie każdą kobietą. Radzimy, jak można w prosty sposób uniknąć wrastania włosków.
/ 07.04.2010 15:52
Sposoby na wrastające włoski

Po zabiegu depilacji bardzo często zdarza się, że niektóre nowe włoski wrastają w skórę, powodując ból oraz powstawanie zaczerwienień oraz krostek, których później jest bardzo trudno się pozbyć. Są one nie tylko uciążliwe, ale przede wszystkim nieestetyczne. Efekt wrastających włosków jest zwłaszcza charakterystyczny dla okolic bikini.

Zobacz także: Jak depilować bikini i inne wrażliwe miejsca?

W tej sytuacji, moje drogie panie, nie pozostaje nic innego jak szybkie działanie a najlepiej przeciwdziałanie temu okropnemu zjawisku podepilacyjnemu. Kosmetyczki mają różne opinie na temat metod zapobiegających wrastaniu włosków po depilacji. Mówiąc szczerze nie ma chyba jednej dobrej i zawsze skutecznej metody, która uchroniłaby każdą kobietę przed tym. Dlatego też warto stosować naraz kilka sposobów, by jak w największym stopniu zminimalizować szansę powstania tego problemu.

W tym celu poleca się stosowanie:

  1. specjalnych kremów nawilżających i zmiękczających naskórek (używa się ich bezpośrednio po zabiegu depilacji, ale także i każdego dnia, dwa albo raz dziennie; równie dobrze można także zamiast tego stosować kremy opóźniające odrastanie włosów, które także koją i zmiękczają skórę);
  2. peelingów (złuszczanie naskórka przed i w jakimś czasie po depilacji odnawia skórę, gdyż usuwa martwy naskórek, przez co w znacznej mierze zmniejsza ryzyko wrastania włosków)’
  3. maseczek do ciała o działaniu złuszczającym (działają podobnie do peelingów; sprawiają, że naskórek staje się cieńszy, przez co odrastające po depilacji włoski bez większego problemu mogą się przez niego przebić);
  4. myjki (najlepiej takiej troszkę twardszej, masującej, specjalnie przeznaczonej do złuszczania naskórka; działanie takie samo jak w przypadku peelingu oraz maseczek do ciała o działaniu złuszczającym).

Zobacz także: Idealny peeling dla ciebie

W przypadku, gdy zauważy się wrastający włosek można samemu spróbować go naprostować. Potrzebna do tego jest zwykła igła (oczywiście odpowiednio zdezynfekowana), którą leciutko przebijamy skórę, a następnie wyciągamy włosek. Jest zabieg w miarę bezbolesny, ale ile razy można się go podejmować.

Podobno włoski znacznie częściej wrastają po zabiegu depilacji wykonanym maszynką do golenia, golarką lub depilatorem. Jednak szczególnie trzeba zwracać uwagę na maszynki. W przypadku osób, które mają szczególna skłonność do wrastania włosków, powinno się w ogóle z nich zrezygnować i przerzucić się na kremy do depilacji lub wosk.

Zobacz także: Depilacja w domu

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (13)
/17.04.2017 18:10
Próbowałam różnych peelingów, masaży i nic z tego nie wynikało - włoski wrastały nadal. Problem leżał bowiem w metodzie depilacji a nie pielęgnacji. Moja znajoma poradziła mi bym spróbowała depilacji laserowej. Jestem po całej serii light sheer duet w estetica w Krakowie. Skórę na nogach mam super gładką, włoski przestały w końcu wrastać.
/20.03.2014 12:46
też słyszałam, że piling z kawy jest dobry. Sama stosuję kawę jako płukankę do włosów, ale może i w tym wypadku się sprawdzi. W tym artykule kobieta.pl/uroda/twarz-i-cialo/zobacz/artykul/tend-skin-twoj-sposob-na-wrastajace-wloski/ polecają balsam Tend Skin Liquid. Czy kroś go stosował? Szukam właśnie czegoś takiego
/27.02.2014 08:58
Spróbujcie uzywać peelingu z kawy, włoski powinny przestać wrastać poprzed starcie naskórka
POKAŻ KOMENTARZE (10)