Sposoby na naszyjniki Wenus po 30., 40., 50., 60. i 70. roku życia

Naszyjniki Wenus zdradzają wiek kobiety. Podpowiadamy, jak z nimi walczyć w każdym wieku!
/ 12.01.2015 15:28

naszyjniki Wenus

fot. Fotolia

Sposoby na naszyjniki Wenus

Szukając zabiegów pielęgnacyjnych i metod walki ze zmarszczkami z reguły skupiamy się na skórze twarzy. Mamy w tym trochę racji, to właśnie twarz jest naszą wizytówką i oczywiście warto o nią odpowiednio dbać. Nie powinniśmy jednak zapominać o pielęgnacji skóry szyi i dekoltu, ponieważ to właśnie występujące na tym obszarze zmarszczki i bruzdy (tzw. naszyjniki Wenus) najczęściej zdradzają nasz wiek.

Po 30. roku życia

Zmarszczki na szyi i dekolcie mogą być efektem garbienia się lub czytania w łóżku (opuszczamy wtedy głowę, co powoduje tworzenie się poziomych bruzd), dlatego mogą występować dosyć wcześnie. Na tym etapie dobrym rozwiązaniem będzie zabieg laserem frakcyjnym CO2, który pozwala na osiągnięcie spektakularnych rezultatów regeneracji skóry – w widoczny sposób wygładza i przywraca jej napięcie. Laser frakcyjny CO2 działa świetnie właśnie na okolice twarzy, szyi, dekoltu, ale sprawdzi się też w przypadku dłoni i  pozostałych obszarów ciała. Daje on spektakularne efekty, które utrzymują się do 6 miesięcy.

Po 40. roku życia

Skórę na szyi i dekolcie można również zrewitalizować przy pomocy mezoterapii igłowej lub bezigłowej. Taki zabieg może być wykonywany preparatami zawierającymi np. witaminy, ale także  własne osocze bogatopłytkowe. Można go traktować jako samodzielną procedurę lub jako uzupełnienie innych metod.

Po 50. roku życia

Wśród najlepszych sposobów na spłycenie zmarszczek na dekolcie, obok mezoterapii, wymienia się karboksyterapię. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że możliwe jest przeprowadzenie tych zabiegów jednocześnie (jako  jedyne na rynku umożliwia to urządzenie Fenix) i jakie efekty możemy w ten sposób uzyskać. Dzięki bezpośredniemu działaniu dwutlenku węgla zwiększa się synteza kolagenu i elastyny, co znacznie poprawia napięcie skóry. Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, bogatej w tlen i substancje odżywcze. Jednoczesne podawanie PRP lub innego preparatu zapewnia jeszcze silniejszą regenerację, poprawę elastyczności, struktury i kolorytu skóry. W rezultacie skóra dekoltu i szyi jest naprawdę wygładzona i ujędrniona. Dzięki zastosowaniu pneumatycznego pistoletu i podgrzewanego gazu zabieg jest bezbolesny i praktycznie nieodczuwalny dla pacjenta.

Zobacz: Jak zlikwidować chomiki po 40., 50. i 60. roku życia?

Po 60. roku życia

Przy tym problemie dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie peelingów fotodynamicznych, czyli połączenia peelingu z zabiegiem laserowym najnowszej generacji. Stosuje się je przy użyciu różnych związków chemicznych, takich jak kwas salicylowy, pirogronowy, azelainowy, glikolowy czy migdałowy. Peelingi fotodynamiczne doskonale sprawdzają się przy odmładzaniu skóry i przywracaniu jej jędrności m.in. na szyi i dekolcie. Odpowiednio dobrany peeling pomoże poprawić elastyczność skóry oraz sprawi, że znów będzie ona gładka i promienna. (Zabieg wykonywany jest m.in. w klinice medycyny estetycznej Time Clinic).

Po 70. roku życia

Po 70. roku życia nasza skóra staje się delikatna i wrażliwa, a przez to szczególnie wymagająca. Na szczęście istnieją zabiegi, które sprawdzają się również w takiej sytuacji. Jednym z nich jest Abrahydria, czyli rodzaj mikrodermabrazji wodnej, która pozwala na bezinwazyjne odmłodzenie i nawilżenie skóry. Zabieg jest bardzo sterylny i bezpieczny dla skóry, nie ma ryzyka wystąpienia podrażnień – mówi dr Katarzyna Kwarecka-Zając z Kliniki Kwarecka w Warszawie. Podczas zabiegu do głębszych warstw skóry doprowadzany jest płyn, który usuwa łuszczące się, zrogowaciałe komórki skóry, rozluźnia połączenia międzykomórkowe i w międzyczasie rozpuszcza obracające się tabletki zawierające cząstki żelaza, silikaty i cząsteczki substancji twardych. Podczas zabiegu płyn, który zbiera złuszczony naskórek zostaje zasysany z powrotem. Dzięki temu uzyskujemy efekt wygładzenia i odmłodzenia skóry szyi i dekoltu.

Przeczytaj: 5 oznak starzenia się twarzy