POLECAMY

Gładkie, kuszące ciało od zaraz

Podpowiadamy jak mieć kuszące, gładkie ciało od zaraz. Przeczytaj koniecznie!
Gładkie, kuszące ciało od zaraz fot. Fotolia
Odnowa naszego naskórka odbywa się co 28 dni. Proces ten z wiekiem trochę zwalnia. Czasem jest zakłócany czynnikami zewnętrznymi, np. przegrzanym powietrzem lub pocieraniem przez obcisłe ubrania. Naskórek szybciej rogowacieje. Jego martwe komórki blokują nowe, młodsze, nie pozwalają skórze oddychać. Suchy naskórek możesz usuwać codziennie (np. suchą włosianą szczotką lub żelem z drobinkami delikatnie złuszczającymi) lub co 2–3 dni preparatem złuszczającym gommage (ściera naskórek jak gumka) albo scrubem.

4 sposoby na kuszące ciało:

1. Preparat gommage
Będzie najlepszy do skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień, pękających naczynek krwionośnych. Gommage nakładamy na skórę, i kolistymi ruchami, ścieramy martwy naskórek. Na koniec spłukujemy ciało letnią wodą. Aktywnym składnikiem peelingu typu gommage są enzymy roślinne, które delikatnie rozpuszczają martwy naskórek i oczyszczają ujścia gruczołów łojowych.

2. Szczotka z włosia
Jest świetna gdyż nadaje się do każdego rodzaju skóry. Wrażliwą pociera się delikatnie, normalną z większym natężeniem. Naturalne włosiepowinno być elastyczne i miękkie. Przy zetknięciu ze skórą ugina się, jednak jest na tyle sztywne, by zetrzeć zalegające na jej powierzchni martwe komórki naskórka. Możesz nią sczotkować na sucho. Pobudza krążenie krwi, dotlenia dotlenia skórę, poprawia jej koloryt, przygotowuje na przyjęcie balsamu.

3. Peeling cukrowy
Można stosować do każdego typu skóry. W przypadku cery wrażliwej należy pozostawić kosmetyk na kilka minut, by kryształki rozpuściły się i nie pocierały skóry. Sporządza się go zazwyczaj na bazie drobnoziarnistego cukru trzcinowego, który zawiera enzym rozpuszczający naskórek.
Taki peeling działa dwutorowo: drobinki ścierne złuszczają obumarłe komórki, a cukier je rozpuszcza i usuwa.

4. Scrub solny
Przywróci blask skórze zmęczonej, poszarzałej, pozbawionej naturalnego blasku i energii. Bazą peelingu jest naturalna rozdrobniona sól morska lub kamienna. Kryształki soli zatopione w masłach roślinnych usuwają z powierzchni skóry suchy naskórek. W trakcie zabiegu rozpuszczają się i dostarczają jej minerałów (takich jak: chlor, wapń, magnez, fluor), które poprawiają jej koloryt, ujędrniają i oczyszczają z toksyn.

Na podstawie artykułu Ewy Adamiak z Pani Domu
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)