Sposób na biały uśmiech

Potrafi rozjaśnić najbardziej posępną i nieatrakcyjną twarz. Urodzie służy jak promienie słońca naturze…
/ 24.10.2016 10:28

Potrafi rozjaśnić najbardziej posępną i nieatrakcyjną twarz. Urodzie służy jak promienie słońca naturze…

Niestety, o naturalnie śnieżnobiałych zębach możemy zwykle tylko pomarzyć. Czasem to po prostu uwarunkowania genetyczne - kość ma zabarwienie szare lub żółtawe, częściej skutek palenia papierosów, picia kawy, czerwonego wina, herbaty, nawet tej zielonej (szczególnie pożółca!). Zwykle im dłużej żyjemy na tym świecie, tym bardziej to po zębach widać, a szczotkowanie 3 razy dziennie nie jest wcale aż tak popularne, jakby chciało się tego oczekiwać.

Rozwiązaniem może być wizyta u dentysty, który poza usunięciem kamienia nazębnego jest w stanie zaproponować nam kilka technik, począwszy od wymiany ciemnych amalgamatów na białe wypełnienia światło-utwardzalne, poprzez nakładanie białej emalii wyrównującej powierzchnię i pokrywającej odpryśnięcia, aż po wybielanie z użyciem silnych środków chemicznych.

Zamiast jednak decydować się od razu na drogie i bolesne często rozwiązania można pomóc swojemu uśmiechowi w domu. Pasty i specjalne preparaty przeznaczone do samodzielnego użytku dają zwykle dość satysfakcjonujące efekty, a wydatek jest kolosalnie mniejszy.

Babciną receptę na szorowanie zębów sodą przy pomocy szczoteczki należy raczej odradzić, bo choć wybitnie skuteczna i naprawdę za grosze, przynosi zwykle straty w emalii, którymi będzie się musiał w końcu zająć dentysta, a wy przecierpicie swoje przy kontakcie z zimnym, ciepłym, kwaśnym i słodkim. Dlatego lepiej jest udać się do apteki lub drogerii i zakupić wariant bezpieczniejszy.

Najlepsze pasty wybielające

Blend-a-med White 3D Luxe Glamour (12 złotych) - działa trójtorowo: wybiela chemicznie, poleruje mechnicznie oraz zapobiega osiadaniu kamienia nazębnego w przyszłości; po dwóch tygodniach stosowania faktycznie wybiela zęby przynajmniej o jeden ton.

Signal White Now (9 złotych) - tworzy na zębach powłokę działającą jak optyczny ekran, dzięki czemu wrażenie rozjaśnienia jest natychmiastowe. Samo wybielanie odbywa się stopniowo z redukcją wszelkich przebarwień.

Colgate Max White(7 złotych) - wybielanie przy pomocy rozpuszczających się mikrokryształów, na tyle delikatne, że do stosowania nawet u dzieci. Krzemionka usuwa przebarwienia i nalot.

Specjalistyczne preparaty:

Biała Perła z fluorem, Dimenzia (60 złotych) - profesjonalny system do wybielania zębów z użyciem aplikatorów. Oparty na nadtlenku karbamidu, usuwa przebarwienia spowodowane paleniem papierosów, piciem kawy i herbaty. Wzmacnia szkliwo i zabezpiecza przed próchnicą.

Colgate Simply White (60 złotych) - żel wybielający do aplikacji specjalna szpatułką. Po 14 dniach rozjaśnia zęby nawet o trzy tony. Bezpieczny do domowego użytku.

Blend-a-med Whitestrips (60 złotych) - paski wybielające do zębów, ultra szybkie działanie (nawet w tydzień) - wygodna aplikacja pasków nasączonych żelem.

Uwaga! Preparaty wybielające mogą powodować nadwrażliwość zębów i mogą niszczyć szkliwo. Nie nadają się dla osób, które mają problemy ze słabą bądź odkruszającą się emalią.