POLECAMY

S.O.S. po opalaniu

Zbyt długo byłaś na słońcu? Sprawdź, jak pomóc spieczonej skórze, aby po urlopie mieć miłe wspomnienia i ładną opaleniznę.
S.O.S. po opalaniu fot. panthermedia
Jeśli czujesz pieczenie, ściągnięcie i ból, a skóra jest zaogniona, to znaczy, że przedawkowałaś słońce. Ulgę przyniesie nasmarowanie zarumienionych miejsc preparatem posłonecznym. Jeśli nie masz pod ręką kosmetyku, wykorzystaj domowe sposoby. 

Kojąca woda: Większe powierzchnie ciała schłodź prysznicem, pamiętając, by strumień nie uderzał w skórę za mocno. Woda nie powinna być zbyt zimna. Najlepiej zacznij od letniej, stopniowo zmniejszając jej temperaturę. Kojąco podziała też miejscowe przykładanie kostek lodu owiniętych w bawełnianą chusteczkę.

Mleczny okład: Posmaruj się zsiadłym mlekiem, naturalnym jogurtem, kefirem albo twarożkiem. Proteiny i specyficzne enzymy mleczne mają właściwości łagodzące. Pomogą również w szybszej regeneracji naskórka.

Ziemniaczany kompres: Cienkie plasterki lub papkę z utartego surowego ziemniaka rozłóż na skórze na 20 min. Warzywo to obfituje w minerały i witaminy (A, C, E i z grupy B). Leczy stany zapalne skóry, zapobiega łuszczeniu się jej i powstawaniu pęcherzy.

Co jeszcze pomoże na podrażnioną skórę? Pytaj i radź na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)