Sól dla urody

O tym, że sól zdrowiu nie służy wie już każdy. Okazuje się jednak, że wysoko zmineralizowane sole mogą działać zbawiennie na skórę nawilżając i ujędrniając ją.

O tym, że sól zdrowiu nie służy wie już każdy. Okazuje się jednak, że wysoko zmineralizowane sole mogą działać zbawiennie na skórę nawilżając i ujędrniając ją.

Sól dla urody

depositphotos.com

Sól oczywiście soli nierówna – chlorek sodu znany pod postacią soli kuchennej poza doprawianiem do smaku obiadu, urodzie się wcale nie przysłuży. Natomiast sole występujące w naturalnych wodach wzbogacone są w pierwiastki takie jak magnez, wapń czy potas i faktycznie mogą zrobić dla ciała różnicę.

Magia osmozy
Badania naukowe nad wpływem soli mineralnych na skórę pozwoliły ustalić, że wspaniałe właściwości solanek wynikają z procesu osmozy. Hydroskopijne cząsteczki soli wnikając w skórę działają jak gąbka przyciągając cząsteczki wody i utrzymując wilgoć w tkance. Dzięki temu zabiegi z użyciem kosmetyków opartych na mineralnych solach pozostawiają ciało gładkie, jędrne, optycznie młodsze!

Cudowne Morze Martwe
Najsłynniejszym na świecie zagłębiem drogocennych soli mineralnych jest Morze Martwe. Jego zasolenie osiąga poziom prawie dziewięć razy większy od każdego oceanu i w efekcie siła wyporu jest tak duża, że można swobodnie dryfować na powierzchni bez szans na utopienie. Kąpiący się w izraelskim morzu mówią o niesamowitej odmianie skóry, która nagle staje się nawilżona i pełna życia, znikają zaś problemy z przesuszaniem, przewrażliwieniem i stanami zapalnymi naskórka.
Nic dziwnego, że unikalne minerały z Morza Martwego posłużyły wielu firmom kosmetycznym za surowiec do wyrobu kremów, masek czy peelingów. Te ostatnie wykorzystują także wspaniałe złuszczające właściwości soli, która pomaga pozbyć się martwych komórek jednocześnie łagodząc istniejące problemy.

Cała słodycz soli
Ale nawilżenie to nie wszystko – sole magnezowe i potasowe poprawiają także metabolizm komórkowy pomagając pozbyć się toksyn, stymulują krążenie zapobiegając problemom takim jak cellulit, a nawet chronią przed szkodliwym promieniowaniem UVB.
Jeśli więc twoja skóra wykazuje oznaki starości i zmęczenia, jeśli cierpisz na uporczywą swędzącą suchość i chropowatość, jeśli nękają cię stany zapalne skóry to najwyższa pora wypróbować słone antidotum natury.

Wybór kosmetyków:

Sól dla urody

Avon, PLANET SPA Dead Sea Minerale Exfoliating Scrub, Wygładzający peeling do ciała
cena: 33 zł / 150 ml
DermaSel, Maseczka z solą z Morza Martwego do twarzy, cena: 9 zł / 12 ml
Danielle Laroche Błoto Morza Martwego, cena: 22 zł / 500 ml

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)