Soda oczyszczona w pielęgnacji urody - 5 zastosowań!

Soda oczyszczona ma wiele zastosowań. Zapewne doskonale wiecie, że ma swoje zastosowanie w kulinariach. Bywa też stosowana jako naturalny środek czyszczący. Lecz jej niezwykle właściwości sięgają dużo dalej. Soda oczyszczona może być stosowana również do dbania o kondycję skóry i włosów! Oto kilka zastosowań sody oczyszczonej w pielęgnacji urody!
Marta Kosakowska / 07.06.2013 07:51

Soda oczyszczona ma wiele pożytecznych zastosowań. Zapewne doskonale wiecie, że ma swoje stałe miejsce w kulinariach. Bywa też stosowana jako naturalny środek czyszczący. Lecz jej niezwykle właściwości sięgają dużo dalej. Soda oczyszczona może być stosowana również do dbania o kondycję skóry i włosów! Oto kilka zastosowań sody oczyszczonej w pielęgnacji urody!

Soda oczyszczona w pielęgnacji urody

Fot. Depositphotos

Naturalne metody dbania o urodę mają coraz większe grono zwolenników. Jeśli i tobie nie są obce naturalne metody pielęgnacji skóry i włosów, koniecznie spróbuj kosmetycznych zastosowań sody oczyszczonej, będziesz zdziwiona ile wspaniałych właściwości kryje ten niepozorny biały proszek!

Jako peeling do twarzy i ciała

Jeśli masz skórę wrażliwą i/lub naczynkową czy alergiczną, przed zastosowaniem peelingu na całej twarzy wykonaj test na niewielkim jej fragmencie.

Soda oczyszczona ma doskonałe właściwości odświeżające i złuszczające, poza tym oczyszcza pory skóry i działa antyseptycznie. Dzięki temu świetnie sprawdzi się w roli peelingu do cery tłustej, mieszanej czy z niedoskonałościami. Aby przygotować peeling z sody oczyszczonej, wystarczy do około dwóch łyżeczek sody dodać odrobinę wody, by uzyskać konsystencję papki. A następnie okrężnymi ruchami masować całą twarz, po czym spłukać ją wodą.

Aby wykonać peeling ciała, sodę dodajemy do ulubionego żelu po prysznic i tak przygotowaną miksturą masujemy ciało.

Jako punktowa maseczka

Soda oczyszczona może być również stosowana jako punktowa maseczka na niedoskonałości, przyspieszająca ich gojenie. Gęstą papkę, przygotowaną z sody oczyszczonej i wody należy punktowo nałożyć wypryski i pozostawić do wyschnięcia. Aby wzmocnić działanie maseczki, dodatkowo możesz dodać do niej drożdże.

Do oczyszczania włosów

Jeśli regularnie korzystamy z kosmetyków do stylizacji włosów, powinnyśmy pamiętać, że nie każdy szampon radzi sobie z wypłukiwaniem ich resztek z włosów i skóry głowy. Dlatego od czasu do czasu warto oczyścić włosy za pomocą sody oczyszczonej dodanej do szamponu.

Sody oczyszczonej możesz używać również jako suchego szamponu, jeśli nie zdążysz umyć włosów przed wyjściem z domu. Aby odświeżyć włosy, wystarczy posypać je u nasady sodą oczyszczoną, a następnie wyczesać lub wydmuchać suszarką nadmiar proszku.

Do wybielania zębów

Zanim w sklepach pojawiły się pasty wybielające do zębów, stosowano w tym celu sodę oczyszczoną. Ten sposób wybielania zębów wciąż działa! Sodę można dodać do pasty do zębów i delikatnie, okrężnymi ruchami myć zęby. Soda usunie z zębów osady z kawy, herbaty i wina. Pamiętajmy jednak, by zachować umiar, ponieważ ten sposób może nie służyć wrażliwym zębom.

Do moczenia stóp

Zmęczone po całym dniu stopy warto wymoczyć w wodnym roztworze sody oczyszczonej. Taka kąpiel wodna dla stóp ma działanie odświeżające, relaksujące, a także wspomagające walkę z nadmierną potliwością i grzybicą stóp.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)