SmartLipo - hit w wyszczuplaniu sylwetki

Zgrabna i szczupła sylwetka, jędrna skóra bez cellulitu i ubranie nawet o 2 rozmiary mniejsze bez konieczności odsysania tłuszczu- takie efekty zapewnia Smart Lipo, światowy przebój wśród zabiegów modelowania ciała.
/ 05.02.2008 06:06
Zgrabna i szczupła sylwetka, jędrna skóra bez cellulitu i ubranie nawet o 2 rozmiary mniejsze bez konieczności odsysania tłuszczu- takie efekty zapewnia Smart Lipo, światowy przebój wśród zabiegów modelowania ciała.

Metoda, sprawdzona i stosowana m.in. w USA, Ameryce Południowej i Włoszech, daje spektakularne rezultaty w rzeźbieniu sylwetki oraz poprawie jędrności skóry. Zabieg wpisuje się w tak modny obecnie trend mało inwazyjnych i bezpiecznych metod upiększania. Po raz pierwszy w Polsce pacjenci będą mogli z niego skorzystać w IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej, które chce być pionierem we wprowadzaniu na polski rynek najnowszych rozwiązań z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Smart Lipo to nowatorska i bezpieczna technika stworzona specjalnie do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez selektywne działanie promieniowania laserowego na komórki tłuszczowe. Umożliwia harmonijne rzeźbienie konturów sylwetki i utratę zbędnych centymetrów w opornych na dietę i ćwiczenia obszarach ciała, jak również modelowanie rysów twarzy. Co więcej, pomaga zwalczyć cellulit – uporczywy defekt kosmetyczny, z którym zmagają się nawet młode i szczupłe kobiety. Energia lasera w widoczny sposób poprawia stan obwisłej i nierównej skóry, czyniąc ją bardziej jędrną i gładką.

Ogromną zaletą Smart Lipo jest mała inwazyjność, a przez to znaczne ograniczenie obciążenia dla pacjenta zarówno w trakcie, jak i po zabiegu. Stanowi on więc znakomite rozwiązanie dla osób, które boją się poważnej interwencji chirurgicznej. Smart Lipo nie wymaga znieczulenia ogólnego ani hospitalizacji, a ponadto umożliwia już po 2 dniach powrót do pracy i normalnego trybu życia. Rekonwalescencja przebiega szybko i bez większych dolegliwości.

Jest to metoda precyzyjna i delikatna, dobra dla pacjentów, którzy wolą poddać się mniej inwazyjnym zabiegom niż poważnej operacji, jak liposukcja. Wielkie znaczenie ma fakt, że laser Smart Lipo pozwala poprawić wygląd pewnych partii ciała (m.in. twarz, szyję, podbródek) oraz miejsca, gdzie skóra jest obwisła - a więc obszary, które do tej pory sprawiały lekarzom i pacjentom kłopot, bo nie nadawały się do liposukcji. Dla wszystkich kobiet ogromną zaletą tej techniki jest to, że poprawia ona napięcie i fakturę skóry- wyjaśnia dr Małgorzata Chomicka-Janda z IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej. Smart Lipo może być stosowane samo lub też w połączeniu z liposukcją, w zależności od potrzeb danej osoby. Trzeba jednak podkreślić, że nie jest to metoda leczenia otyłości (podobnie jak nie jest nią liposukcja), a więc osoby z dużą nadwagą powinny przed zabiegiem zrzucić zbędne kilogramy.

ZABIEG SMART LIPO:
Pozwala pozbyć się tłuszczu szczególnie opornego na diety i ćwiczenia z miejsc takich jak:
 • twarz, szyja, policzki- możliwość modelowania kształtu twarzy, likwidacji drugiego podbródka, pyzatych policzków itp.
 • ramiona
 • brzuch
 • klatka piersiowa (usuwanie ginekomastii u mężczyzn)
 • talia (możliwe wyszczuplenie o 2 do 8 cm!), biodra
 • plecy
 • pośladki
 • uda
 • kolana
 • łydki i kostki
Biodra, uda i brzuch przed i po zabiegu.Kto się kwalifikuje do zabiegu:
 • osoby w dobrym stanie zdrowia
 • z miejscowo nagromadzoną, nierówną tkanką tłuszczową
 • najlepiej niepalące
 • z prawidłową masą ciała (niewielkie odchylenia dopuszczalne- ale nie więcej niż 25% ich wagi idealnej, duża nadwaga wykluczona)
 • o realistycznych oczekiwaniach
 • wiek dowolny
Przeciwwskazania:
Choroby serca, wątroby i nerek.

Urządzenie:
SmartLipo to impulsowy laser nowej generacji wynaleziony we Włoszech, przeznaczony dla lekarzy, wykonujących zabiegi usuwania tkanki tłuszczowej i modelowania warstwy tłuszczowej. Dzięki bardzo cienkim światłowodom (300 mikrometrów), wprowadzanym za pomocą kaniuli o średnicy zaledwie 1mm, SmartLipo daje szansę przeprowadzenia minimalnie inwazyjnego zabiegu; w sposób zdecydowanie mniej traumatyczny niż inne metody.

Przed zabiegiem: konieczne badania krwi i moczu, zalecane przyjmowanie witaminy C przez kilka dni. Nie wolno pić ani jeść na 6 godzin przed operacją.

Opis zabiegu:
Lekarz zaznacza specjalnym markerem obszary miejscowo nagromadzonego tłuszczu, które mają zostać poddane zabiegowi. Następnie stosuje znieczulenie nasiękowe, tzn. bardzo cienką igłą wprowadza w ciało roztwór lidokainy i adrenaliny, która oprócz mocy znieczulania ma też właściwości obkurczania naczyń krwionośnych, dzięki czemu krwawienie podczas operacji jest hamowane. Gdy znieczulenie zacznie działać, chirurg włącza laser i wprowadza drobną kaniulę, którą penetruje wybrane obszary, niszcząc niepożądany tłuszcz. Tłuszcz jest niszczony wewnątrz samej tkanki dzięki energii lasera i nie ma już później potrzeby odsysania go. Komórki tłuszczowe są przekształcane w oleistą emulsję, która jest następnie wchłaniana przez organizm i naturalnie wydalana z ciała.

Efekty:
Kontury ciała poprawiają się dzień po dniu, sylwetka staje się szczuplejsza, harmonijna, skóra bardziej jędrna i napięta. Ostateczne rezultaty są trwałe i widoczne po 1-2 miesiącach. Raz rozbite komórki tłuszczowe nie mają zdolności ponownego namnożenia się. Ubrania lepiej leżą na figurze – dzięki Smart Lipo można zrzucić nawet 2-3 rozmiary. Jeżeli osoba ponownie przytyje, to tłuszcz ulokuje się w innych partiach ciała, a nie w tych trudnych i opornych, z których został usunięty.

ZALETY SMART LIPO :
 • mała inwazyjność zabiegu (zabieg w znieczuleniu miejscowym, minimalna utrata krwi)
 • trwałe i widoczne efekty (raz usunięte komórki tłuszczowe nie odnawiają się)
 • poprawa jędrności skóry i redukcja cellulitu
 • niewielkie obciążenie dla pacjenta (brak hospitalizacji, szybka rekonwalescencja)
 • brak blizn
 • bezpieczeństwo (minimalne ryzyko powikłań)
Po zabiegu:
Elastyczny opatrunek do noszenia przez 4-5 dni
Krótka kuracja antybiotykowa (w celu zminimalizowania ryzyka infekcji)
Delikatny masaż wskazany po 10-12 dniach

Opuchlizna znika stopniowo w ciągu kilku tygodni (w zależności od wielkości obszaru), a siniaki z reguły w ciągu 2 tygodni. Dzięki znieczuleniu nasiękowemu podrażnienia i dolegliwości są na tyle niewielkie, że najczęściej mogą je uśmierzyć łagodne środki przeciwbólowe. Dzień po zabiegu pacjenci powinni zacząć się ruszać, co poprawi ich samopoczucie. Powrót do pracy i normalnych aktywności życiowych jest możliwy już po 2 – 4 dniach. Po tygodniu można wykonywać lekkie ćwiczenia fizyczne, ale do 2 tygodni należy się powstrzymać od większego wysiłku.

Cena: od 2.000 zł (w zależności od obszaru ciała)

IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej została uznana przez firmę SHAR-POL - wyłącznego dystrybutora laserów do SmartLipo DEKA, jako jedyny ośrodek szkoleniowy zabiegów SmartLipo w Polsce.