Skuteczne zabiegi odchudzające – przegląd metod

Pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej może być łatwiejsze dzięki zabiegom odchudzającym. Sprawdź, na czym polegają, jaka jest skuteczność i ile kosztują najpopularniejsze zabiegi odchudzające dostępne w polskich klinikach medycyny estetycznej.
/ 03.06.2013 10:07

Zabieg falą radiową RF/fot. Body Care Clinic

Okiem eksperta

– Na wymarzoną, szczupłą sylwetkę nie trzeba dziś wydawać fortuny, stąd też wzmożone zainteresowanie zabiegami odchudzającymi, szczególnie w okresie przedwakacyjnym. Wybór jest bardzo duży, a zabiegi takie jak kriolipoliza czy ultralipoliza dźwiękowa są świetną alternatywą dla chirurgii plastycznej. Przed każdym zabiegiem konieczna jest jednak konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Decydując się na tego typu zabieg, musimy także zdać sobie sprawę, że same zabiegi nie wystarczą do zrzucenia kilkunastu kilogramów. Aktywność fizyczna jest bowiem nieodzownym elementem procesu odchudzania. Wszystkim pacjentom zalecamy także picie 2 litrów wody mineralnej dziennie, co wspomaga oczyszczanie organizmu i ograniczenie spożycia ciężkich i tłustych potraw – mówi Katarzyna Łukasik-Fąferko, właścicielka kliniki medycyny estetycznej Body Care Clinic w Katowicach.

Kriolipoliza – mrożenie komórek tłuszczowych

Kriopoliza to metoda redukcji tkanki tłuszczowej pod wpływem niskiej temperatury, szczególnie polecana osobom mającym problem z pozbyciem się tłuszczyku z brzucha, pleców i ud.

W czasie zabiegu miejscowo aplikowane jest intensywne zimno o temperaturze nawet do –7 st. C, co prowadzi do apoptozy, a więc zaprogramowanej śmierci komórek tłuszczowych i ich rozpadu. Później już do akcji wkraczają wątroba i nerki, które w naturalny sposób wypłukują tłuszcz z organizmu.

Cena za sesję: 600 zł.

Intralipoterapia – preparat chemiczny rozbija komórki tłuszczowe

Intralipoterapia to bezbolesny zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę preparatu chemicznego (Aqualyx), za pomocą specjalnie do tego celu opracowanych igieł. Aqualyx powoduje lipolizę, a więc rozpad komórek tłuszczowych, które są transportowane do wątroby, a następnie wydalane z organizmu.

Intralipoterapia najlepiej sprawdzi się w usunięciu tłuszczu z okolicy tricepsa, podróbka, pośladków, a także z wewnętrznej strony ud i kolan.

Cena za sesję: od 800 zł.

Masaż endodermiczny – drenaż limfatyczny + masaż próżniowy

Masaż endodermiczny stanowi połączenie drenażu limfatycznego z masażem próżniowym, prowadząc do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz nadając kształt sylwetce ciała.

Specjalne urządzenie, którym wykonuje się zabieg, wykorzystuje podciśnienie do stymulowania limfy, co ma na celu usunięcie zbędnych toksyn (odpowiedzialnych za powstawanie warstwy tłuszczowej) z organizmu.

Cena za sesję: 120 zł, program 6 sesji: 600 zł.

Zobacz też: Zabiegi upiększające - poradnik

Zabieg falą radiową RF/fot. Body Care Clinic

Lipoliza ultradźwiękowa – remedium na otyłość miejscową

Lipoliza ultradźwiękowa to zabieg polegający na emisji ultradźwięków o odpowiednio dobranej częstotliwości i mocy. To one powodują uszkodzenie błony komórkowej komórek tłuszczowych i wydostanie się z nich zgromadzonego tłuszczu. Tak uwolnione tłuszcze i trójglicerydy transportowane są następnie do wątroby, która, traktując je jak inne pochodzące z pożywienia, usuwa je z organizmu.

Lipoliza ultradźwiękowa jest najskuteczniejsza u osób z otyłością miejscową, redukując tkankę tłuszczową w miejscach, z których trudno się jej pozbyć klasycznymi metodami (uda, talia, biodra, ręce, okolice kolan).

Cena za sesję: 300 zł.

Fala radiowa RF – regeneracja kolagenu

Jest to zabieg polegający na podgrzaniu skóry za pomocą fal radiowych, w wyniku czego regeneruje się w naszym organizmie kolagen odpowiadający za jędrność, gładkości i elastyczność skóry.

Cena za sesję: 400 zł.

Zobacz też: Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa w walce z rozstępami

Źródło: materiały prasowe Guarana Communications/mn