POLECAMY

Skuteczne sposoby pielęgnacji szyi i dekoltu

Wygląd skóry szyi bezlitośnie zdradza wiek nawet najbardziej zadbanej kobiety! Pamiętaj o jej codziennej pielęgnacji.
Skuteczne sposoby pielęgnacji szyi i dekoltu fot. Fotolia
To właśnie o niej i dekolcie najczęściej zapominamy podczas codziennej pielęgnacji. Pierwsze oznaki starzenia się skóry na szyi i dekolcie mogą pojawić się już przed trzydziestką. Skóra szyi i dekoltu jest cienka, delikatna i zawiera niewiele włókien kolagenowych, od których zależy jej sprężystość oraz wręcz znikomą ilość gruczołów łojowych.

Zasady pielęgnacji

Zmarszczki pojawiające się na skórze szyi i dekoltu są również wynikiem nadmiernego wystawiania skóry na promieniowanie UV bez odpowiedniego jej zabezpieczenia. Dekolt i szyja wymagają dokładnie takiego samego nakładu pracy podczas pielęgnacji jak twarz. Do codziennej pielęgnacji możemy używać tych samych kosmetyków, które stosujemy do demakijażu twarzy. Najważniejszym krokiem jest dokładne oczyszczanie i tonizacja odpowiednia do rodzaju skóry. Na tak przygotowaną skórę należy codziennie zaaplikować odpowiedni kosmetyk. Do trzydziestego roku życia może być to krem nawilżający, natomiast później warto sięgnąć po kremy z zawartością kwasów owocowych i retinolem. Skóra dojrzała potrzebuje kosmetyków z zawartością kolagenu, ceramidów oraz kwasu hialuronowego. Mogą to być kosmetyki stworzone specjalnie do pielęgnacji skóry szyi i dekoltu, które posiadają w swoim składzie wszystkie niezbędne dla niej składniki.

Bardzo ważne aby każdy kosmetyk na szyję nakładać rano i wieczorem. Aplikujemy do masując szyję od dołu ku górze, a na dekolcie dodatkowo ku bokom. Doskonałą metodą na zachowanie młodego wyglądu skóry jest naprzemienny masaż ciepłą i zimną wodą, który pobudza krążenie krwi i ujędrnia skórę. Aby zachować smukłą szyję i jedwabisty dekolt noś uniesioną głowę, wyprostowane ramiona i ściągnięte łopatki.  
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Przydatne porady, ale na głębsze zmarszczki na szyi potrzeba już chyba czegoś silniejszego. Czytałam, że nici liftingujące są niezłe na wygładzanie i ujędrnianie tej części ciała. Pisze o tym np. dr Urszula Brumer na swoim blogu