POLECAMY

Pierwsza pomoc dla skóry po słońcu

Najpierw pięknie opalona, po pewnym czasie zaczyna wyglądać jak pergamin. Podpowiadamy, jak pomóc jej wrócić do dobrej formy.
Pierwsza pomoc dla skóry po słońcu fot. Fotolia
Kiedy my zdążymy już zapomnieć o słonecznej plaży, skóra ciągle jeszcze o niej pamięta. Piękna opalenizna bardzo często wiąże się z przesuszeniem i utratą elastyczności. Jak dbać o skórę po długiej ekspozycji na słońce?


Skąd ta suchość?

Gdy skóra nabiera brązowego koloru, w jej wnętrzu zachodzą niekorzystne procesy. Pod wpływem promieni UVB naskórek staje się grubszy, uszkodzeniu ulega, chroniący przed utratą wody, płaszcz lipidowy, więc ciało staje się suche i szorstkie. Traci też jędrność, bo promienie UVA uszkadzają włókna kolagenowe i  elastyczne.


Jak dbać o skórę po słońcu?

  • Zacznij od maski - ten zabieg da szybki efekt!  Maskę nakłada się na oczyszczone peelingiem ciało, owija folią (np. spożywczą) i przykrywa kocem. Po 30 minutach spłukujemy skórę pod prysznicem. Rezultat widać od razu.
  • Nawilżaj i odżywiaj - przesuszona skóra wymaga jednak dłuższej kuracji. Dlatego podczas wieczornej kąpieli oczyszczaj ją peelingiem, a potem wsmarowuj kosmetyk nawilżający. Wybierz specjalistyczny preparat z lipidami, ceramidami, kwasem hialuronowym i mocznikiem, które uszczelnią i nawilżą skórę, najlepiej tzw. dermokosmetyk (z apteki). Dobrze też w tej roli sprawdza się olej arganowy. Smarować się musisz codziennie. Gdy już zauważysz, że wygląd skóry wraca do normy, by podtrzymać efekt, rób peeling raz w tygodniu, a po każdej kąpieli nie żałuj jej kosmetyku nawilżającego (może to już być zwykły balsam).

Na podstawie artykułu w magazynie Poradnik Domowy

Więcej o pielęgnacji skóry:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)