POLECAMY

Piękna skóra zimą według Anny Lewandowskiej

Zimą skóra często staje się sucha i mało elastyczna. Można jednak temu zapobiec. Anna Lewandowska podpowiada, co zrobić, żeby nawet zimą cieszyć się piękna, gładką i elastyczną skórą.
Piękna skóra zimą według Anny Lewandowskiej fot. Fotolia

Postaw na zdrowe odżywianie


Większość z nas zimą skupia się na zewnętrznej pielęgnacji skóry, zapominając o tym, że równie ważne dla zdrowej skóry jest odżywianie. Choć zimowa aura sprzyja kulinarnym grzeszkom, pohamuj apetyt – to co jesz naprawdę ma znaczenie! Dlatego ja w tym czasie staram się wzbogacić dietę w produkty bogate w Omega 3, 6, 7 i 9. Orzechy i awokado dostarczą odpowiednich składników odżywczych, które korzystnie wpływają na wygląd skóry.

Zacznij regularnie ćwiczyć


Zimą często zapominamy o regularnym ćwiczeniu, a nasza motywacja drastycznie spada. Pamiętajmy jednak, że ćwiczenia również mają wpływ na wygląd skóry. Podczas wysiłku fizycznego, zwiększa się przepływ krwi, dzięki czemu cera nabiera świeżego blasku i staje się miękka i delikatna. W tym czasie polecam także sporty zimowe, np. jazdę na łyżwach, która okazuje się świetnym treningiem aerobowym.

Nie zaniedbuj golenia zimą


Wiele kobiet zimą goli nogi rzadziej, obawiając się większego zaczerwieniania i podrażnienia skóry. Natomiast częste golenie odpowiednią maszynką, taką jak Gillette Venus, może w  rzeczywistości pomóc poprawić wygląd skóry w tym trudnym okresie. Dla mnie golenie nóg zwykłą maszynką jest lepsze i wygodniejsze niż inne metody depilacji. Maszynka delikatnie złuszcza skórę, usuwając warstwę martwego naskórka, dzięki czemu poprawia wygląd skóry, a moje nogi stają się gładkie i delikatne.

Pamiętaj o nawilżaniu skóry


Podczas zimowej pielęgnacji nie możemy zapomnieć o odpowiednim nawilżeniu i odżywieniu skóry. Zwracaj szczególną uwagę na to, żeby kosmetyki, których używasz pomagały, a nie powodowały dodatkowy ból, pieczenie, czy swędzenie. Jeśli twoja skóra szczypie i jest wiecznie zaczerwieniona, zapomnij o „ciężkich” kosmetykach. Poszukaj produktów na bazie roślinnej, zawierających przeciwutleniacze i witaminy. Najważniejsza zasada – karm skórę tak jak swoje ciało – dostarczaj tylko zdrowych i naturalnych składników, które mają korzystny wpływ zarówno na wygląd jak i samopoczucie. Dodaj te proste wskazówki do codziennej rutyny, aby wygładzić skórę i przygotować ją na pierwszy dzień wiosny!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
skóra może być piękna i zimą i latem i wcale nie trzeba korzystać z usług kosmetyczki. wystarczą oleje naturalne albo kremy z drogerii :)