POLECAMY

Składniki naturalne w kremach antycellulitowych

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, których zawartość stanowią naturalne składniki do pielęgnacji skóry dotkniętej problemem cellulitu. Przeczytaj, które z nich naprawdę potrafią mogą pomóc Ci wygrać z cellulitem.
Składniki naturalne w kremach antycellulitowych

Ekstrakt z kasztanowca

Podstawową funkcją tego składnika jest oddziaływanie na naczynia krwionośne. Dzięki temu ekstraktowi naczynia stają się bardziej elastyczne i trwałe oraz mniej przepuszczalne dla wody (co ma swoje zastosowanie w przeciwdziałaniu gromadzeniu się tego płynu między komórkami i powstawaniu obrzęków). Dzięki swojemu wpływowi na skórę właściwą, ekstrakt z kasztanowca sprawia, że jest ona bardziej sprężysta, mniej poddaje się wpływowi procesom starzenia. Dodatkowym działaniem tego specyfiku jest naturalny filtr UV.

Polecamy: Jak ograniczyć powstawanie cellulitu?

Ekstrakt z ananasa

Składnik ten przede wszystkim bardzo korzystnie wpływa na przemianę materii – przyspiesza przyswajanie składników odżywczych i wydalanie szkodliwych produktów ubocznych oraz toksyn z organizmu. Dodatkowo ma działanie przeciwzapalne – nadaje się więc idealnie do łagodzenia drobnych stanów zapalnych, powstałych przez uszkodzenie tkanek.

Kofeina

Najpopularniejszym zastosowaniem tego składnika jest działanie pobudzające (w kawie) oraz przeciwbólowe (w niektórych lekach przeciwbólowych). Działa ona także lipolitycznie (rozpuszcza nagromadzone komórki tłuszczowe), co ma przede wszystkim zastosowanie w zaawansowanych stadiach cellulitu, kiedy komórki tłuszczowe gromadzą się w skupienia widoczne przez skórę jako słynna „pomarańczowa skórka”. Najefektywniejsze działanie kofeiny można uzyskać łącząc je z działaniem termicznym (np. podgrzewając skórę w trakcie zabiegu kosmetycznego).

Imbir

Bardziej popularny jest jako przyprawa lub dodatek do przyrządzanych posiłków. Jego miejscowe działanie także jest bardzo istotne. Zapobiega wysiękom, niweluje też bóle o niewielkim nasileniu. Poprawia funkcje ochronne skóry, nie pozwala na jej nadmierne rozciągnięcie. Najskuteczniejsza jest maseczka ze startego korzenia imbiru oraz kąpiel imbirowa – połączenie wysokiej temperatury (która zwiększa przepływ przez naczynia krwionośne) i korzenia imbiru jest prawdziwym wybawieniem dla zmęczonej skóry.

Wyciąg z alg morskich

Dzięki swoim właściwościom specyfik ten potrafi przenikać w głąb warstw skóry, odżywiając nawet te rejony, gdzie zwykłe kremy mogą nie trafić. Zawiera dużo witamin, których miejscowe działanie poprawia metabolizm tłuszczu (usprawnia go, dzięki temu komórki tłuszczowe zanikają) oraz białek (ma to wpływ na procesy odnowy uszkodzonych warstw skóry). Dodatkowo algi morskie opóźniają procesy starzenia i zwiększają efektywność działania składników nawilżających zawartych w preparatach, do których są dodawane.

Czytaj też: Jak się pozbyć cellulitu i nierówności?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)