POLECAMY

Sezon gładkich nóg

Zwiewna sukienka czy skąpe bikini zobowiązują. Skóra powinna być nie tylko wypielęgnowana, ale i gładka. Metod depilacji jest wiele. Sprawdź, jakie mają wady oraz zalety, i wybierz najlepszą.
Sezon gładkich nóg fot. FREE
Zbędne owłosienie możesz usunąć na 2 dni, 2 tygodnie lub na kilka lat. Wybierz metodę, która ci najbardziej odpowiada. Weź pod uwagę swą wytrzymałość na ból, podatność skóry na podrażnienia oraz zasobność portfela.

Golenie
Przed depilacją rozprowadź na wilgotnej skórze żel lub piankę do golenia (zapewniają maszynce lepszy poślizg, zmiękczają zarost). Ostrze prowadź zawsze pod włos.
Zalety
To metoda bezbolesna i tania. Idealna w sytuacji awaryjnej, gdy nie mamy zbyt wiele czasu.
Wady
Zabieg trzeba często powtarzać, bo włoski odrastają po 2–3 dniach (grubsze, mocniejsze).

Plastry z woskiem
Plastry ogrzej ciepłem dłoni, przyklej do skóry, a potem zerwij szarpnięciem pod włos.
Zalety
Skutecznie usuwa nawet mocne owłosienie. Włoski odrastają po 2 tygodniach. Stosowanie wosku osłabia zarost.
Wady
Trudno usunąć wszystkie włoski. Zabieg jest bolesny (najmniej na nogach, najbardziej – pod pachami i w okolicy bikini).

Krem, żel
Zawarte w tych preparatach substancje chemiczne rozpuszczają włoski. Kosmetyk nakładaj na suchą skórę. Zaczekaj 5–10 minut (w zależności od produktu) i usuń owłosienie dołączoną do opakowania szpatułką. Jeśli masz skórę wrażliwą, zrób dzień przed depilacją test. Nanieś preparat na mały fragment skóry, usuń go po kilku minutach. Jeśli nie podrażni skóry, kosmetyk możesz stosować.
Zalety
Metoda szybka i tania (preparaty kosztują 7–12 zł). Polecana szczególnie paniom z popękanymi naczynkami i żylakami.
Wady
Po upływie 5 dni włoski zaczynają odrastać. Dość często zdarzają się podrażnienia skóry.

Depilator elektryczny
Urządzenie usuwa włosy za pomocą obrotowych sprężynek. Depilatory wyposażone są nakładki masujące lub chłodzące, dzięki czemu ból
w trakcie depilacji jest mniejszy. Do usuwania włosków (powinny mieć długość minimum 5 mm) przystąp po kąpieli, która rozgrzeje skórę.
Zalety
Włosy są wyrywane z cebulkami, dlatego te odrastające są cieńsze i mniej widoczne. Nogi pozostają gładkie nawet 2–4 tygodnie.
Wady
Zabieg jest bolesny. Czasem po depilacji włosy wrastają w skórę.

Zobacz wyniki naszego testu depilatorów>>>


Laser
Zabieg w gabinecie kosmetycznym lub dermatologicznym (najbardziej skuteczny u brunetek). Urządzenie emituje światło, które niszczy mieszek włosowy.
Zalety
Zabieg bezbolesny po posmarowaniu skóry kremem znieczulającym. Po usunięciu owłosienia można zapomnieć o depilacji nawet na kilka lat.
Wady
Metoda droga (200–350 zł za łydki lub bikini). Potrzeba kilku zabiegów, by trwale usunąć owłosienie.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
Latami się męczyłam różnymi sposobami, żeby mieć ekstra gładkie bikini. Wosk, maszynki itp. to u mnie tlyko kupa podrażnień i wrastających włosów. Teraz idę na depilację laserową IPL. Pieniążki są, przyjaciółki mi doradzają więc tylko się pozbyć problemu. A to czego jeszcze nie wiedziałam o epilacji, to wyczytałam dziś na stronie warsztatu GANC-SERVICE w najnowszym ich artykule. Wklepcie w google Ganc-service i poczytajcie najnowszy artykuł, naprawdę dobre rzeczy tam piszą.
/8 lat temu
Dlaczego nie zostalo napisane, że istnieja urządzenia do fotoepilacji w warunkach domowych?