POLECAMY

Sculptra, czyli lifting twarzy bez operacji

Lifting twarzy bez skalpela, krwi i szwów? To możliwe dzięki wypełniaczowi Sculptra, czyli kwasu L-polimlekowego, który likwiduje większość zmarszczek oraz zwiększa objętości skóry, a tym samym poprawia owal twarzy. To propozycja dla osób, które nie mogą być poddane znieczuleniu ogólnemu lub po prostu boją się ostrych krawędzi chirurgicznego noża.

Co to jest Sculptra?

Sculptra to wypełniacz powstały na bazie kwasu polimlekowego, czyli polimeru kwasu mlekowego. Kwas mlekowy jest to związek organiczny, który naturalnie występuje w naszym organizmie. Jest wytwarzany przez mięśnie podczas intensywnego wysiłku fizycznego i często jest kojarzony z tzw. zakwasami. W związku z tym wypełniacz Sculptra jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka reakcji alergicznej. Ponadto Sculptra jest preparatem biodegradowalnym – po pewnym czasie rozkłada się w naszym organizmie.

Młodsza o 20 lat bez skalpela

Kwas L-polimlekowy stosuje się w celu wymodelowania owalu twarzy, podniesienia zapadniętych policzków, usunięcia fałd nosowo-policzkowych i większych zmarszczek. Preparatu Sculptra nie stosuje się do wypełniania ust oraz do redukcji zmarszczek wokół oczu, ponieważ skóra w tych okolicach jest zbyt cienka.

Zobacz także: Zabiegi kosmetyczne – nie tylko dla kobiet

Jak wygląda zabieg?

Około 45 minut przed rozpoczęciem zabiegu lekarz stosuje krem znieczulający, aby zminimalizować dyskomfort odczuwany podczas nakłuć. Następnie małymi porcjami wprowadza preparat w każde miejsce, gdzie zauważono utratę objętości skóry.

Po zabiegu, w miejscach wstrzyknięcia, mogą być widoczne obrzęki i siniaki, które znikają po tygodniu.

U niektórych pacjentów obrzękom i siniakom może towarzyszyć lekki ból. Nie należy wtedy zażywać leków przeciwzapalnych lub aspiryny, ponieważ mogą one powodować krwawienia lub zwiększyć zasinienie powstałe w miejscu nakłucia.

Ilość wykonanych zabiegów zależy od stanu skóry i oczekiwań pacjenta. Przeważnie wykonuje się od 2 do 4 zabiegów, między którymi minimalny odstęp wynosi 5 tygodni. Cena zabiegu to około 1800 zł.

Efekty „ciekłego liftingu”

W przeciwieństwie do innych zabiegów z użyciem wypełniaczy, efekty „ciekłego liftingu” nie są widoczne od razu. Dopiero po paru dniach od wstrzyknięcia preparatu cząsteczki kwasu polimlekowego stopniowo stymulują do rozwoju kolagenu. Dzięki temu w okresie od 4 do 6 tygodni następuje odzyskanie utraconej z wiekiem objętości skóry i subtelne poprawienie owalu twarzy. Na ostateczne efekty musimy czekać około 2 miesięcy – tyle trwa proces stymulacji nowych włókien kolagenowych i całkowita odbudowa skóry. Natomiast efekty korekcji utrzymują się wyjątkowo długo, bo nawet do 2 lat.

Polecamy: Czy warto robić lifting twarzy i szyi?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
świetny ten zabieg, ale na blogu Dra Marka Wasiluka znalazłam świetny tekst, w którym pisze o innym zabiegu Ellanse porównuje ze Sculptra i pokazuje, że ellanse jest lepszy.