Sculptra, czyli lifting twarzy bez operacji

Lifting twarzy bez skalpela, krwi i szwów? To możliwe dzięki wypełniaczowi Sculptra, czyli kwasu L-polimlekowego, który likwiduje większość zmarszczek oraz zwiększa objętości skóry, a tym samym poprawia owal twarzy. To propozycja dla osób, które nie mogą być poddane znieczuleniu ogólnemu lub po prostu boją się ostrych krawędzi chirurgicznego noża.
/ 20.02.2013 08:57

Co to jest Sculptra?

Sculptra to wypełniacz powstały na bazie kwasu polimlekowego, czyli polimeru kwasu mlekowego. Kwas mlekowy jest to związek organiczny, który naturalnie występuje w naszym organizmie. Jest wytwarzany przez mięśnie podczas intensywnego wysiłku fizycznego i często jest kojarzony z tzw. zakwasami. W związku z tym wypełniacz Sculptra jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka reakcji alergicznej. Ponadto Sculptra jest preparatem biodegradowalnym – po pewnym czasie rozkłada się w naszym organizmie.

Młodsza o 20 lat bez skalpela

Kwas L-polimlekowy stosuje się w celu wymodelowania owalu twarzy, podniesienia zapadniętych policzków, usunięcia fałd nosowo-policzkowych i większych zmarszczek. Preparatu Sculptra nie stosuje się do wypełniania ust oraz do redukcji zmarszczek wokół oczu, ponieważ skóra w tych okolicach jest zbyt cienka.

Zobacz także: Zabiegi kosmetyczne – nie tylko dla kobiet

Jak wygląda zabieg?

Około 45 minut przed rozpoczęciem zabiegu lekarz stosuje krem znieczulający, aby zminimalizować dyskomfort odczuwany podczas nakłuć. Następnie małymi porcjami wprowadza preparat w każde miejsce, gdzie zauważono utratę objętości skóry.

Po zabiegu, w miejscach wstrzyknięcia, mogą być widoczne obrzęki i siniaki, które znikają po tygodniu.

U niektórych pacjentów obrzękom i siniakom może towarzyszyć lekki ból. Nie należy wtedy zażywać leków przeciwzapalnych lub aspiryny, ponieważ mogą one powodować krwawienia lub zwiększyć zasinienie powstałe w miejscu nakłucia.

Ilość wykonanych zabiegów zależy od stanu skóry i oczekiwań pacjenta. Przeważnie wykonuje się od 2 do 4 zabiegów, między którymi minimalny odstęp wynosi 5 tygodni. Cena zabiegu to około 1800 zł.

Efekty „ciekłego liftingu”

W przeciwieństwie do innych zabiegów z użyciem wypełniaczy, efekty „ciekłego liftingu” nie są widoczne od razu. Dopiero po paru dniach od wstrzyknięcia preparatu cząsteczki kwasu polimlekowego stopniowo stymulują do rozwoju kolagenu. Dzięki temu w okresie od 4 do 6 tygodni następuje odzyskanie utraconej z wiekiem objętości skóry i subtelne poprawienie owalu twarzy. Na ostateczne efekty musimy czekać około 2 miesięcy – tyle trwa proces stymulacji nowych włókien kolagenowych i całkowita odbudowa skóry. Natomiast efekty korekcji utrzymują się wyjątkowo długo, bo nawet do 2 lat.

Polecamy: Czy warto robić lifting twarzy i szyi?