POLECAMY

Rozstępy - przyczyny i leczenie

Rozstępy mogą uprzykrzyć życie. Przeczytaj, jak z nimi walczyć.
Rozstępy - przyczyny i leczenie fot. serwis prasowy
Kiedy na dzień przed kolejnymi urodzinami dostrzegasz pierwsze objawy, wpadasz w panikę. Czy to naprawdę moje ciało? Co się z nim dzieje? – myślisz. Nie jest już takie jędrne, na pośladkach i udach pojawiły się rozstępy. A miejsca z „pomarańczową skórką” są okropne! Trzeba coś z tym zrobić, decydujesz w odruchu desperacji. I słusznie.

Niejedna z Pań poddaje swoje ciało krytycznej analizie, popadając w stan zrozumiałej frustracji, która jednak powinna dać impuls do działania. A możliwości są dziś dużo większe niż kilka lat temu, zaś znajomość przyczyn powstawania rozstępów oraz cellulitu pozwala zastosować nowoczesne środki zaradcze. Spójrzmy na to okiem specjalisty.

Przyczyny problemu
1. Nagły przyrost masy ciała - tkanki mięśniowej i tłuszczowej (szybki wzrost, otyłość, kulturystyka)
2. Czynnik hormonalny (zaburzenia hormonalne)
3. Leczenie kortykosteroidami
4. Niskobiałkowa dieta
5. Infekcje, zwłaszcza z biegunką, która może prowadzić do niedoborów białkowych
6. Przewlekłe schorzenia wątroby

Rozwój zmian skóry
1. Etap pierwszy - faza zapalna.
Pasma są czerwone, równoległe do siebie, prostopadłe do kierunku rozciągania, o długości 1-2 cm, szerokości 0,5-4 cm lub więcej. Można je bez śladu w tej fazie wyeliminować
2. Etap drugi - faza zanikowa (bliznowacenia). Skóra jest perłowobiała, zmiany są zanikowe, zapadnięte i pomarszczone.

Miejsce występowania:
1. Pośladki, części górne ud, brzucha i bioder
2. Stawy kolanowe, barkowe
3. Brzuch, piersi (ciąża)
4. Kulturyści - obręcz barkowa, klatka piersiowa, plecy
5. W miejscach stosowania leków ze sterydami

Postępowanie terapeutyczne
Najlepsze efekty uzyskujemy w fazie zapalnej:
peelingi chemiczne, np. kwas migdałowy, TCA, pirogronowy i inne, mikrodermabrazja, dermabrazja, laseroterapia, mezoterapia. Techniki łączone z wyżej wymienionych stosujemy zwłaszcza w fazie bliznowatej. Zalecane jest złuszczanie (peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, dermabrazja) plus mezoterapia. Oba zabiegi można wykonać podczas tej samej wizyty lub osobno w odstępach dwutygodniowych.

Profilaktyka
1. Kontrola wagi
2. Dieta bogatobiałkowa i suplementy (odżywki białkowe)
3. Ćwiczenia fizyczne
4. Masaże
5. Preparaty nawilżające i uelastyczniające, np.: wyciągi sojowe, związki krzemu, kwas AHA, witaminy A, E, C

Nowe możliwości
Specjaliści od medycyny estetycznej starają się wyjść naprzeciw potrzebom współczesnych kobiet i – coraz częściej - mężczyzn pragnących dłużej zachować piękno ciała oraz lepsze samopoczucie. Efektem trwającego nieprzerwanie wyścigu „o piękno” są kolejne serie preparatów antyaging, także w formie mezokoktajli, szybko rozwiązujące problemy rozstępów oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wśród nich znajdziemy preparaty firmy Croma, która skutecznie udowadnia, że piękno nie musi być darem natury i nie zależy od wieku.


Revital Tonic
Ekskluzywna formuła skomponowana z wielu składników, której podstawę stanowią produkty fermentacji papai, ekstraktu melona, kwasu alfa-liponowego oraz N-acetylocysteiny. Przywraca jedwabistość skóry i ujędrnia ciało. Kluczowe znaczenie ma uzyskana przez REVITAL TONIC właściwa równowaga komponentów i mechanizmów chroniących przed wolnymi rodnikami oraz stresem oksydacyjnym. Wyciąg z papai, zawierający 86,8% wody, 12,8% węglowodanów, witaminy E, C i A, ryboflawinę, niacynę, tiaminę, wapń, fosfor oraz żelazo, hamuje syntezę enzymów uczestniczących w rozwoju nowotworów, m.in. lipogenazy i cyklogenazy. Rozpuszcza też zrogowaciały naskórek (funkcja keratolityczna), odżywia tkanki oraz działa antyseptycznie, sprzyjając odbudowie kolagenu tkankowego. Natomiast kwas alfa-liponowy (L-karnityna) to substancja odgrywająca główną rolę w metabolizmie energetycznym. Jej właściwości przeciwutleniające chronią przed uszkodzeniem ze strony wolnych rodników. Revital Tonic szczególnie zalecany jest w przypadkach utraty jędrności ciała, zwiotczałej skóry i na rozstępy.

Revital Celluform
Unikalna, nowoczesna formuła, której działanie przypomina miękką liposukcję. Głównym składnikiem preparatu Revital Celluform jest fosfatydylocholina, substancja współtworząca błonę komórkową. Podana w preparacie, penetruje do komórek tłuszczowych (adipocytów), powodując zmniejszenie ich objętości, redukuje też ich ilość, a w konsekwencji hamuje postępującą eliminację miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Działa również jak aktywator enzymów rozkładających tłuszcz (lipolitycznych). Ważną rolę spełnia też obecna w preparacie witamina PP (nikotynamid) - skuteczna substancja oczyszczająca, niezbędna dla utrzymania zdrowia skóry. Powoduje ona rozszerzenie naczyń włosowatych, pobudzając miejscowe krążenie krwi i pomagając usunąć nadmiar płynów tkankowych uwięzionych w miejscach dotkniętych cellulitem.
Revital Celluform wskazany jest szczególnie w przypadku otyłości, cellulitu, w stanach ubogiej mikrocyrkulacji i niedotlenienia tkanek. Zabiegi z wykorzystaniem preparatu, jako całkowicie „niechirurgiczne”, mogą być wykonywane w warunkach ambulatoryjnych i przynoszą szybkie, długotrwałe efekty.

Wszystkie preparaty firmy Croma są bezpieczne i zgodne z najwyższymi standardami, co szczególnie podkreślają eksperci oraz lekarze. Dziś już nie może być inaczej, a o bezpieczeństwie produktów decyduje wiele czynników, m.in. mniejsza zawartość BBDE, a także wzbogacenie ich substancjami redukującymi ból i ograniczającymi ryzyko uczuleń skóry. Dzięki nowoczesnej technologii w walce z rozstępami i cellulitem dysponujemy więc nowoczesną i skuteczną bronią, z której można bez obawy korzystać.

Podsumowanie:
Najlepsze rezultaty uzyskujemy przez zastosowanie technik łączonych. Najczęściej stosowane zabiegi to peelingi i mezoterapia.

Mezoterapia to metoda miejscowych, śródskórnych iniekcji leków. Za pomocą bardzo cienkiej i krótkiej igły podajemy substancje, które poprawiają nawilżenie skóry, wzrost jej napięcia i elastyczności. Są nimi kwas hialuronowy oraz mikroelementy. Stymulujemy w ten sposób produkcję kolagenu oraz działamy antyrodnikowo.

Peeling chemiczny
Polega na działaniu substancją chemiczną o właściwościach złuszczających na skórę. Ścieranie warstw naskórka powoduje usunięcie nieczystości; stymuluje odnowę komórkową. Zwiększa syntezę kolagenu, elastyny, usuwa nadmiar sebum oraz zaskórniki. Taki zabieg znacznie poprawia wnikanie substancji w skórę w trakcie mezoterapii. Po zabiegu unikamy opalania, solarium, sauny przez okres 2 tygodni.

Specjalista: dr Renata Kulawik-Paduszyńska
Studio IVA
ul. Dzierzkowska 20
Radom
Tel. 510 062 693
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
W trakcie ciąży smarowałam się profilaktycznie, aby uniknąć rozstępów. Niestety pojawiło się ich trochę na brzuchu. Jestem kilka miesięcy po porodzie, dlatego chciałam coś z nimi zrobić dopóki są jeszcze świeże. Dużo czytałam na temat Scarlet Rf i zdecydowałam się właśnie na ten zabieg w Szczecinie. Zabieg nie jest bolesny, faktycznie czuć wyraźne napięcie skóry bezpośrednio po. Zauważyłam też, że rozstępy się trochę rozjaśniły i spłyciły przez co są mniej widoczne. W gabinecie polecono mi również karboksyterapię, która ma wspomóc ich redukcję. Wszystko wskazuje na to, że jestem na dobrej drodze :)