POLECAMY

Rozmowa z Claire Girdler - specjalistką od kobiecej depilacji

Claire Girdler od początku swojej kariery w P&G związana jest wyłącznie z Działem Badań i Rozwoju Ostrzy i Maszynek. Dzięki obserwacjom użytkowniczek produktów do golenia w warunkach domowych, prowadzeniu grup fokusowych, a także projektowaniu i zatwierdzaniu nowych środków technicznych, stała się ekspertem w dziedzinie depilacji kobiecej. Jakie rady ma dla czytelniczek We-Dwoje.pl?

Claire Girdler od początku swojej kariery w P&G związana jest wyłącznie z Działem Badań i Rozwoju Ostrzy i Maszynek. Dzięki obserwacjom użytkowniczek produktów do golenia w warunkach domowych, prowadzeniu grup fokusowych, a także projektowaniu i zatwierdzaniu nowych środków technicznych, stała się ekspertem w dziedzinie depilacji kobiecej. Jakie rady ma dla czytelniczek We-Dwoje.pl?

Depilacja latem? Jak usuwać włoski w czasie urlopu, gdy codziennie się opalamy? Czy to bezpieczne?

Gładka skóra latem to absolutna konieczność! Pamiętaj o regularnym goleniu i o stosowaniu preparatów nawilżających, aby nogi lśniły naturalnym blaskiem przez całe lato. Jeśli wybierasz się na plażę, przygotuj się goląc nogi dzień wcześniej, aby zapobiec podrażnieniom skóry wywołanym przez słońce, sól czy chlor. Wbrew temu co sądzi wiele osób, golenie może pomóc w uzyskaniu pięknej opalenizny, ponieważ pomaga usuwać zrogowaciały, łuszczący się naskórek który tłumi naturalny blask skóry. Stosuj  preparat nawilżający z filtrem UV, a jeśli przytrafi Ci się poparzenie słoneczne, pozwól skórze zregenerować się przed kolejnym goleniem, aby zapobiec dalszym podrażnieniom.

Czerwone kropki i krostki po depilacji - jak im zapobiegać i je redukować?

Powodem wielu z tych fizycznych (i nieeleganckich) dolegliwości jest wyślizgiwanie się maszynki z dłoni – kiedy ręce są namydlone, łatwo stracić kontrolę nad uchwytem maszynki; śliska powierzchnia wanny lub kabiny prysznicowej również może sprawić, że stracisz równowagę. Maszynki Venus jak na przykład Venus Embrace mają rączkę ze sprężystym uchwytem oraz 5 ostrzy co pomaga chronić przez zadraśnięciami i zacięciami i gwarantuje dokładne usuwanie włosków. Podczas golenia pamiętaj, aby przesuwać maszynkę pionowo, nie poziomo. Dla zachowania równowagi, spróbuj oprzeć stopę o półkę lub krawędź wanny, podkładając niewielki ręczniczek. Pomoże Ci to zachować stabilność w trakcie golenia. Niektóre kobiety zbyt mocno przyciskają maszynkę, co może przyczynić się do powstawania zadraśnięć i zacięć. Przesuwaj maszynkę płasko, tak aby mogła prawidłowo wykonywać swoje zadanie.

Jak powinno się golić skórę w okolicach bikini?

Strefa bikini jest szczególnie wymagająca jeśli chodzi o jej pielęgnację. Ta część naszego ciała różni się od nóg nie tylko powierzchnią, ale także kierunkiem wzrostu naszych włosków, jak również wilgotnością skóry.

Włoski w okolicy bikini rosną skierowane do środka i ku dołowi, a także są zdecydowanie grubsze, gęstsze i bardziej kręcone, niż włoski na nogach, czy też pod pachami.

Skóra w oklicach bikini jest szczególnie wrażliwa i mniej napięta, przez co staje się bardziej odporna na ruchy maszynki.

Golenie okolic bikini niesie za sobą szczególne wyzwania, którym kobiety nie muszą sprostać goląc nogi, czy też pachy. Jednak golenie strefy bikini wcale nie musi być takie trudne, jeśli będziemy postępować zgodnie z prostymi wskazówkami.

Przed goleniem:

 • Zanim przystąpisz do golenia, zastosuj peeling i obmyj skórę wodą, aby uniknąć wrastających włosków. W ten sposób usuniesz martwy naskórek i uzyskasz dokładne golenie. Kolejno, przez 2 – 3 minuty mocz włoski w ciepłej wodzie. Nawilżenie włosków spowoduje łatwiejsze ich usunięcie i zmniejszy nieprzyjemne uczucie w trakcie golenia.
 • Aby ułatwić poślizg maszynki po skórze, pamiętaj o żelu do golenia bogatym w składniki nawilżające, który ochroni skórę przed wysuszeniem.

W trakcie golenia:

 • Podczas depilacji okolic bikini naciągnij skórę tak, aby była ona równie naprężona jak na nogach. Dzięki temu zmniejszysz prawdopodobieństwo uszkodzenia skóry i ułatwisz dostęp maszynki do trudno dostępnych miejsc, w rezultacie uzyskując efekt dokładnego golenia.
 • Używaj zaawansowanej technologicznie maszynki z wieloma ostrzami i paskiem nawilżającym, w celu zapewnienia odpowiedniego nawilżenia oraz bezpieczeństwa podczas golenia. Maszynka powinna zapewnić kobietom łatwą oraz wygodną depilację, maszynki Venusmają np. owalny kształt, po to, aby dopasować się do konturów kobiecego ciała oraz ergonomiczny uchwyt, w celu zapewnienia pełnej kontroli trudno dostępnych miejsc takich, jak np. okolice bikini.
 • Wykonuj lekkie, delikatne pociągnięcia, wywierając jak najmniejszy nacisk na maszynkę; zbyt mocne naciskanie maszynki zwiększy szanse podrażnienia okolic bikini. Im lżejsze pociągnięcie, tym lepszy będzie efekt golenia. Stosując nowe ostrze i wystarczającą ilość żelu do golenia unikniesz konieczności naciskania maszynki. 
 • Znajdziesz sprzeczne informacje dotyczące tego, jak depilować – zgodnie z czy przeciwnie do kierunku wzrostu włosów. Delikatną skórę okolic bikini należy golić w kierunku, który jest najwygodniejszy. Golenie „z włosem” zapewne powoduje mniej podrażnień, jednak włosy nie będą przycięte tak blisko skóry, jak podczas golenia „pod włos”. 

Po goleniu

Po goleniu należy dokładnie opłukać ciało, a następnie osuszyć je. Upewnij się, że ostrza maszynki wymieniane są regularnie, zużyte ostrza nie są efektywne i w łatwy sposób mogą podrażnić Twoją skórę, szczególnie w okolicach bikini Dobrze jest również zastosować balsam nawilżający, który należy nałożyć na ogoloną skórę. Po depilacji strefy bikini odczekaj 24 godziny zanim wyjdziesz na słońce, w celu ochrony wrażliwej skóry

Czy kosmetyki po depilacji faktycznie pomagają? Kiedy i jak często je aplikować?

Nawilżenie skóry to podstawa po depilacji, dlatego nie bądź zaskoczona, że Twoja skóra potrzebuje nawilżenia.Po pierwsze nie zapomnij użyć podczas depilacji żelu do golenia. Po prysznicu zastosuj balsam, aby ukoić świeżo wydepilowaną, wrażliwą skórę. Dzięki regularnemu goleniu i nawilżaniu skóry Twoje nogi będą lśniły naturalnym blaskiem przez całe lato.

Najczęstsze błędy, które popełniamy przy usuwaniu niechcianego owłosienia?

 • Używanie tylko mydła i wody lub depilacja na sucho - odpowiednie nawilżenie włosków ułatwi ich przycinanie, ale nie możesz zapomnieć także o użyciu odpowiedniego żelu do golenia, który ułatwi prowadzenie maszynki; pomóż maszynce gładko przesuwać się po skórze, taka by jej nie uszkodzić
 • Zużyte ostrza maszynki - tępe ostrza mogą podrażnić Twoją skórę i nie ochronią Cię przed zacięciami, w szczególności w tak wymagającej strefie jak okolica bikini
 • Zbyt mocne przyciskanie maszynki - jeśli używasz zaawansowanej wieloostrzowej maszynki, wtedy możesz pozwolić sobie na jej delikatne prowadzenie po skórze
 • Wycieranie ostrzy ręcznikiem lub chusteczką - przez to Twoja maszynka szybko będzie bezużyteczna, a jej ostrza przestaną być ostre
 • Używanie męskich produktów do golenia, zamiast tych specjalnie przygotowanych dla kobiet. Przede wszystkim jest to niehigieniczne, a po za tym kobiety powinny używać tych maszynek, które zostały zaprojektowane specjalnie dla nich

Czy należy golić całe nogi, czy też może lekki meszek na udach nie jest żadnym faux-pas?

To kwestia indywidualnego wyboru. Golenie nie powoduje, że odrastające włosy są grubsze, ciemniejsze, albo odrastają szybciej. Jednak prędzej czy później odrosną, więc będziesz musiała nadal golić uda, aby pozostawały gładkie. Zastanów się, co jest dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Chcesz sprawdzić, co widzą inni? Przyjrzyj się sobie w lustrze w ubraniu, zwracając uwagę na trudno dostępne miejsca takie jak tył kolan i ud, aby upewnić się, że nie ma tam niepożądanych włosów, które mogłyby zakłócić Twoją pewność siebie.

Czy golenie bez użycia specjalnego żelu czy mydła jest dobre?

Zdecydowanie odradzamy golenie bez żelu. Żele do golenia nie wysuszają skóry tak jak zwykłe mydło i nawilżają skórę pomagając jej zapewnić ochronę przed podrażnieniami i zacięciami. Żele do golenia ponadto nie blokują ostrzy maszynki, tak jak ma to miejsce w przypadku osadu z mydła.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)