POLECAMY

Co daje rolowanie ciała?

Mimo że dbasz o swoje ciało, masujesz je i używasz odpowiednich kosmetyków, to nie jest tak jędrne jakbyś chciała. Poza tym nie możesz pozbyć się cellulitu. Jest na to sposób. Okazuje się, że regularne rolowanie ciała, daje niesamowite efekty!
Co daje rolowanie ciała? fot. Fotolia

Rozluźnienie powięzi - czemu to służy?

Prawidłowe funkcjonowanie układu mięśniowego w naszym ciele uzależnione jest od bardzo ważnej, lecz często pomijanej, tkanki łącznej – powięzi, która otacza i penetruje każdy mięsień, jak również kości, nerwy i organy tworząc trójwymiarowy kombinezon, podtrzymujący całe ciało.

Powięzie mają ogromny wpływ na poprawną ruchomość, posturę i percepcję bólu, a systematyczne ich rozluźnianie usprawnia rekonwalescencję mięśni, zwiększa mobilność, gibkość, a także wydajność organizmu. Pod wpływem wysiłku fizycznego powięź ulega obkurczeniu i krępuje otaczające mięśnie. Sztywna i mało podatna powięź uniemożliwia mięśniom jej rozciągnięcie w fazie ich przyrostu. Zatem kluczowe w osiąganiu progresu treningowego czy innej pracy nad ciałem jest prawidłowe rozluźnienie powięzi.

Co daje masaż rolką?

Najprostszym, a zarazem najbardziej efektywnym sposobem rozluźniania powięzi jest automasaż
z wykorzystaniem rolki. Jest to krótki wałek wykonany ze sztywnej i wytrzymałej pianki, który gwarantuje efekt zbliżony do masażu sportowego. Systematyczne korzystanie z rolki zmniejsza napięcie w mięśniach oraz otaczających je powięziach, co przyspiesza ich odbudowę i zwiększa ich wydajność…

Systematyczne rolowanie wzmacnia mięśnie głębokie i polepsza posturę, wspomaga regenerację mięśni, uwalnia od bólu. Dodatkowym skutkiem rolowania jest zwiększone krążenie krwi w organizmie. Stymulacja krążenia krwi bogatej w substancje odżywcze, polepsza wygląd skóry, ujędrnia ciało oraz redukuje cellulit, co przekonuje zwłaszcza kobiety do rozpoczęcia przygody z rolką.

Zakup odpowiedniej jakości rolki to jednorazowa inwestycja we własne zdrowie i jakże prosty sposób na utrzymywanie ciała w prawidłowej kondycji, w zaciszu domowym.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
kiedyś rolowałam ciało regularnie tylko przy pomocy mechanicznej rolki która sama się kręciła, była duża i miała wypustki - w klubie fitness. Szczerze - nic mi to nie dało. A ktoś widziała jakieś efekty? Może trzeba byłoby to połączyć ze sportem itd?