Iza Lenartowicz

Przetrwają najpiękniejsi

Możliwości medycyny estetycznej w zakresie zmian wyglądu zewnętrznego i jego wpływu na jakość życia seksualnego.
/ 25.06.2008 15:59
Iza Lenartowicz
Piękno jest przykładem czegoś, co pisarz Jim Harrisom nazwał „niesprawiedliwym darem”.

Prestiż związany z urodą jest jednym z powodów, dla których wzbudza ona tak gorące emocje. Piękno jest atutem we wszystkich dziedzinach życia. Zwłaszcza w dziedzinie życia seksualnego trudno przecenić znaczenie wyglądu. Uważa się ,że osoby o atrakcyjnym wyglądzie są podniecające seksualnie ,wrażliwe , doświadczone i skłonne do eksperymentów.

A co z seksualnymi mitami na temat urody – okazuje się, że atrakcyjnie wyglądający mężczyźni i kobiety rzeczywiście są bardziej doświadczeni seksualnie i przejawiają większą różnorodność zachowań seksualnych. Z przeprowadzonych badań wynika, że atrakcyjni mężczyźni częściej doprowadzają swoje partnerki do orgazmu, a także do orgazmu równoczesnego. Intrygujące, prawda?
Osoby atrakcyjne nie mają monopolu na mistrzostwo w sztuce kochania. Mają jednak więcej możliwości i bez większego wysiłku udaje im się pobudzić wyobraźnię swoich partnerów.

Atrakcyjny wygląd to najlepsza waluta kobiety- w zamian za nią można zdobyć prestiż, pieniądze, szczęście, seks, a nawet miłość.
Ponieważ jednak siła nabywcza zależy od ciała, jest to atut, który albo się wykorzystuje , albo się go traci. I aby nie doprowadzić do jego utraty medycyna estetyczna oferuje nam wiele zabiegów ,które w bardzo kompleksowy sposób dbają o nasze ciała i dusze , a także
poprzez poprawę wyglądu korzystnie wpływają na jakość naszego życia seksualnego.
Zabiegi te skierowane są zarówno do kobiet jak i do mężczyzn.

Do najszybciej poprawiających urodę i jednocześnie najskuteczniejszych można zaliczyć : wszelkiego rodzaju wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego , korygowanie zmarszczek za pomocą botoxu ,  peelingi lekarskie czy mezoterapię .W obecnych czasach medycyna estetyczna jest najszybciej rozwijającą się działką medycyny i co chwilę wprowadza nowe zabiegi  i produkty, które pozwolą nam jeszcze dłużej cieszyć się urodą i zdrowiem ,również seksualnym. Do nowości możemy zaliczyć maskę Dr Forte , nowe technologie laserowe czy stosowanie kosmeceutyków.

Idąc więc z duchem czasu nie czekajmy na piękno,stwórzmy je sami z pomocą medycyny estetycznej, rozwijajmy je ile tylko można zarówno w kobietach jak i w mężczyznach ,a niewątpliwie wpłynie to również korzystnie na jakość naszego życia seksualnego