Pasta cukrowa przepis fot. Adobe Stock

Przepis na pastę cukrową do depilacji

Przepis na pastę cukrową jest niezwykle prosty i szybki. Nie musisz za każdym razem przygotowywać jej od początku - możesz zrobić większą porcję i przechowywać ją w lodówce.
Katarzyna Krajewska / 21.03.2020 22:26
Pasta cukrowa przepis fot. Adobe Stock

Przepis na pastę cukrową, dzięki temu że zawiera tylko naturalne składniki, nie powoduje podrażnień, zmniejsza ryzyko alergii a jednocześnie idealnie usuwa nawet najkrótsze włoski z cebulkami. Taką pastę cukrową można kupić gotową albo samodzielnie przygotować w domu.

Przepisy na pastę cukrową do depilacji

Istnieje więcej niż jeden przepis na pastę cukrową do depilacji, ale w każdym z nich występują te same składniki, które stanowią jej bazę. Są to cukier i cytryna. Podajemy przykładowe przepisy na naturalną pastę cukrową, którą możesz wykonać sama w domu.

Niezależnie od tego, z którego przepisu skorzystasz, powinna ci wyjść taka sama pasta. Możesz przygotować większą porcję i przechowywać ją w lodówce, a w razie potrzeby tylko podgrzać w kąpieli wodnej, tzn. wstawić słoiczek z pastą do rondelka z wodą i podgrzewać na małym ogniu do momentu, aż stanie się miękka. Depilacja pastą cukrową ma same zalety!

Pasta cukrowa z gliceryną

 1. Wymieszaj 1/3 kg cukru z sokiem z 2 cytryn.
 2. Zagotuj, często mieszając. Wyłącz, gdy mieszanka zacznie przybierać bursztynowy kolor (po ok. 30 min.).
 3. Gdy masa będzie jeszcze miękka, dodaj do niej łyżeczkę gliceryny i wymieszaj. Glicerynę dostaniesz w większości aptek.
 4. Jeszcze ciepłą pastę przełóż do słoika lub silikonowego pojemnika.

Pasta cukrowa z wodą

 1. Zagotuj w garnku 1/2 szklanki wody.
 2. Dodaj do wody sok z 1/2 cytryny, 1 szklankę cukru i 1 łyżkę miodu.
 3. Wszystko gotuj na małym ogniu często mieszając do momentu, aż kolor mieszanki zacznie zmieniać swój kolor na bursztynowy.
 4. Przełóż ciepłą pastę do słoika lub silikonowego pojemnika.

Pasta cukrowa z solą

 1. Zagotuj 1/3 szklanki wody.
 2. Dodaj do wody 1/2 szklanki cukru, sok z 1 cytryny i łyżeczkę soli morskiej.
 3. Wszystko gotuj na małym ogniu często mieszając do momentu aż kolor mieszanki zacznie zmieniać swój kolor na bursztynowy.
 4. Przełóż ciepłą pastę do słoika lub silikonowego pojemnika.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 22.08.2015

Więcej o depilacji: