Przechytrzyć czas

To nieprawda, że bezlitosny czas każdego traktuje okrutnie. Niełaskawy jest głównie dla tych, którzy w ogóle o siebie nie dbają. Przysparza im kilogramów, zmarszczek, zwiotczałej skóry, cellulitis.
/ 20.07.2009 08:28
To nieprawda, że bezlitosny czas każdego traktuje okrutnie. Niełaskawy jest głównie dla tych, którzy w ogóle o siebie nie dbają. Przysparza im kilogramów, zmarszczek, zwiotczałej skóry, cellulitisu.

Ci, którzy troszczą się o swoje ciało, mają szansę dłużej wyglądać młodziej i mieć dzięki temu lepsze samopoczucie. Zwłaszcza, że coraz skuteczniej pomaga im w tym przemysł kosmetyczny i specjaliści od poprawiania urody.

Przechytrzyć czas

Zdrowo żyć
Na nasz wygląd, jakość skóry i ciała ogromny wpływ ma tryb życia i sposób odżywiania się. Doświadczona kosmetyczka od razu pozna czy ktoś pali papierosy, wypija litry kawy, unika świeżego powietrza, a spać kładzie się po północy.
To wszystko odpada, jeśli chce się mieć ładną, zdrową cerę. Na naszej twarzy natychmiast ujawniają się błędy żywieniowe i szkodliwe nawyki, takie jak raczenie organizmu nikotyną, kofeiną, czy alkoholem. Ale nie tylko to. Brzydka "pamiątka" w postaci worków pod oczami, pozostaje, na przykład, po nieumiejętnym odchudzaniu się, w czym celują młode dziewczyny. Ślady na twarzy pozostawia też niewłaściwa dieta. Szkodzi jej nie tylko nadmierna ilość mięsa i tłuszczu, lecz także... surowych jarzyn i owoców, które przywykło się uważać za bardzo zdrowe. Po prostu - we wszystkim trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek.
A co nam pomaga zachować młody wygląd? Bezstresowy tryb życia, spokój i uśmiech na twarzy. W pełni jest to nieosiągalne, ale można przecież patrzeć pogodniej na świat i żyć spokojniej.

Domowa pielęgnacja
Jeśli traktujemy naszą twarz i ciało tak jak na to zasługują, to odwdzięczają się nam dobrym wyglądem. Źle traktowane prezentują się kiepsko. Przy czym na dobry wygląd trzeba sobie zapracować codzienną, staranną pielęgnacją w domu.
Co powinno się mieć w domowej kosmetyczce? W sklepach jest tak dużo preparatów, że nieraz nie wiemy, który wybrać. Czym się więc kierować kupując, na przykład, nowy krem?
Przede wszystkim rodzajem skóry i "problemem", który na niej występuje. Tym problemem mogą być zmarszczki, popękane naczynka krwionośne, zwiotczenia, podrażnienia. Krem, który kupimy, ma pomóc w ich zlikwidowaniu lub złagodzeniu. Powinno się mieć oddzielny krem na dzień i na noc i potem konsekwentnie je stosować. Warto też mieć inne kosmetyki, np. krem pod oczy, mleczko i tonik. Te ostatnie po to, by dobrze zmyć twarz. Podstawą dobrego makijażu jest przecież dokładne oczyszczenie skóry. Jeśli tego nie zrobimy wieczorem, to skóra w nocy nie wypocznie i na drugi dzień będzie szara i zmęczona.
Nie należy zmywać wodą, która zbyt ją wysusza. Jeśli to robimy, to potem obowiązkowo powinnyśmy przetrzeć twarz mleczkiem lub innym preparatem nawilżającym. Rano wklepujemy w twarz krem nadający się pod makijaż, kładziemy lekki podkład i delikatnie się malujemy. Z makijażem nigdy nie warto przesadzać.

Zabiegi profesjonalne
Domową pielęgnację twarzy i ciała, która jest bardzo ważna dla zachowania młodego wyglądu, uzupełnia pielęgnacja profesjonalna, przeprowadzana w salonach kosmetycznych. Kiedyś polegała tylko na czyszczeniu skóry i masażu. Dzisiaj obejmuje dziesiątki specjalistycznych zabiegów - począwszy od liftingujących - poprzez oczyszczające, głęboko nawilżające, antystresowe, odchudzające, rozjaśniające, ujędrniające, masujące i wiele innych. Za ich pomocą wygładza się twarz, kształtuje sylwetkę, koryguje wady wyglądu. W każdym wieku, gdyż każdy ma swoje problemy.
Cellulitis miewają już, na przykład, młode dziewczyny i im szybciej zaczną z nim walczyć, tym lepsze osiągną efekty. Ujędrnienia biustu też potrzebują przedstawicielki różnych pokoleń. Osobom dojrzałym, ze zmęczoną skórą, przyda się zabieg regenerujący czy łagodzący plamy barwnikowe lub plamy starcze. Kosmetologia na niemal wszystko ma już swoje sposoby.
Współczesny gabinet kosmetyczny pielęgnuje ciało od stóp do głów. Każda jego część może być poprawiona i odmłodzona tak, by mijające lata zostawiały na nich jak najmniej śladów. Trzeba tylko mieć na to ochotę, czas i pieniądze.

źródło: mwmedia
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)