POLECAMY

Proste sposoby na piękny biust

Zadbane piersi dodają nam seksapilu, niezależnie od ich wielkości. Dlatego nie żałuj czasu na zabiegi pielęgnacyjne. Wiosna kocha ponętne dekolty.
Proste sposoby na piękny biust
Biust podtrzymywany jest przez elastyczną skórę. Odgrywa ona rolę naturalnego stanika, więc to właśnie od jej kondycji zależy wygląd naszych piersi. Dlatego tak ważna jest codzienna pielęgnacja: mycie ciała delikatnymi żelami w płynie, peeling drobnoziarnisty raz w tygodniu oraz krem do biustu rano i wieczorem. Warto, by taki kosmetyk zawierał m.in wyciągi z bluszczu, alg, skrzypu czy arniki, czyli składniki uelastyczniające skórę.

Błyskawiczne ujędrnienie
Zanim wskoczysz w bikini, możesz też wykorzystać sprytne sposoby na szybkie podniesienie biustu. Oto one:
Naprzemienny prysznic. Piersi go uwielbiają. Woda nie może być lodowata ani bardzo gorąca, zmieniaj ją co pół minuty. Sitko prysznica oddal od ciała, aby strumień był dość mocny. Stosuj okrężne ruchy, omijając brodawki. Zabieg zakończ zimną wodą – poprawi krążenie i napnie skórę. 
Krem z lodówki. Preparaty pielęgnacyjne do biustu przechowuj w lodówce. Zimno daje natychmiastowy efekt ujędrnienia.
Serum. To kosmetyk skuteczniejszy od zwykłego kremu do biustu. Zawiera skoncentrowane składniki napinające biust. Stosuj je przez 1–2 miesiące, potem powróć do codziennego kremu.
Masaż. Rozmasuj pięściami wgłębienia pod obojczykami (to rozluźnia mięśnie), a potem całą dłonią obejmij od spodu pierś i przesuwaj ją do góry kilkanaście razy. Taki masaż potrafi podnieść biust o 1–2 cm (oczywiście na pewien czas). 

Rady na lato
Piersi raczej nie opalaj.
Skóra na nich jest bardzo cienka, łatwo ulega wysuszeniu i poparzeniu. Promienie UV uszkadzają również włókna kolagenowe odpowiedzialne za jędrność skóry, dlatego intensywne opalanie przyspiesza wiotczenie biustu. Jeśli jednak nie chcesz zrezygnować z opalania topless, stosuj kremy z najwyższymi filtrami (np. SPF 50).

Oto przykłady ćwiczeń wzmacniających mięśnie klatki piersiowej, które podtrzymują biust. Poświęć na nie codziennie kilka minut:
Naciskanie na ścianę
Oprzyj przedramiona o ścianę i naciskaj na nią z całej siły. Powtórz 5 razy. 

Niby-pompki
Połóż się na brzuchu, rozsuń nogi, wyprostowane ręce oprzyj o podłogę. Opuszczaj ciało powoli, starając się dotknąć biustem podłogi. Powtórz 10 razy.

Przysiady
Stań tyłem do biurka, oprzyj na nim dłonie i wyprostowane ręce. Uginaj je powoli, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 10 razy.

Zobacz także nasz test kremów do pielęgnacji biustu i dekoltu>>>
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Ja do tej pory dosyć specptycznie podchodziłam do wszelkich nowości związanych np.z suplementami na biust. Ale kupiłam na kosmetolog.sklep suplement Elevation Plus. I dziewczyny wyrzucie te wszystkie balsamy a przejdzcie na taki sposób ujędrnienia biustu. Jest genialny.