POLECAMY

Precz z cellulitem!

Jak się go pozbyć? 10 najpopularniejszych technik. Są dostępne w całej Polsce - wybierz najlepszą dla siebie.
Precz z cellulitem!
Do wyboru masz kilka metod. Od jazdy na rowerku w specjalnej kapsule, poprzez relaksujące naświetlanie podczerwienią, aż po masaże szklaną bańką. Specjalnie dla Ciebie żeńska część redakcji „Urody” poddała się seriom zabiegów przeciwcellulitowych. W sumie sprawdzono 10 najpopularniejszych technik. Są dostępne w całej Polsce. Pytaj o nie w salonach w swoim mieście.


SPM (Suction Pressure Massage)
Centrum Laseroterapii Elite
Warszawa, ul. Pereca 2
tel. (0 22) 652 34 62
www.high-care.com.pl
www.elite.waw.pl
Cena: jeden zabieg – 170 zł, w pakiecie od 10 zabiegów wzwyż – po 129 zł
- Ten zabieg polega na masowaniu ciała szklaną bańką zasysającą skórę do środka (ciśnienie jest wytwarzane przez specjalną aparaturę). W ten sposób mechanicznie rozbija się złogi tłuszczowe, pobudza krążenie limfy, modeluje sylwetkę. Kosmetyczka nałożyła na moje nogi, uda i biodra żel, który ułatwia poślizg bańki. Potem „odtykała” nią węzły chłonne (kolana, pachwiny), aby ułatwić wydalanie toksyn i masowała (przez godzinę). Cały czas można regulować siłę zasysania, ale nawet na jedynce było to dla mnie bolesne, choć są podobno kobiety, które znoszą zasysanie bez mrugnięcia okiem. Na koniec kosmetyczka zmieniła bańkę na większą i wykonywała nią ruchy podnoszące pośladki. Zabieg ten warto połączyć z drenażem limfatycznym (tutaj wykonuje się go za pomocą specjalnych nogawek Slide Styler pompujących powietrze od kostek w górę) i owijaniem ciała w maskę cynamonową, która przyspiesza spalanie tłuszczu. Następnego dnia pojawiły mi się siniaki, ale było warto.
Efekty: Już po pierwszym razie spodnie stały się luźniejsze. Po 8 zabiegach byłam węższa w biodrach o 1,5 cm, a w udach o 1 cm! Zniknęły „bryczesy”, skóra wyraźnie się wygładziła, a pupa podniosła! Po 15 zabiegach efekty były jeszcze lepsze, zwłaszcza na udach – znowu minus 1 cm.
Testowała: Anna Kondratowicz

Program Thalgo
Instytut Thalgo
Warszawa, ul. Wilcza 5
tel. (0 22) 622 07 21
www.thalgo.com.pl
Ceny: algi w kapsule – 170 zł, masaż 110–130 zł, Thalgoshaper – 140 zł, dwunasty zabieg w serii – gratis
- Program obejmuje kilka rodzajów zabiegów. Duży plus: zawsze podczas pierwszej konsultacji jest ustalany indywidualnie z masażystą, który robi też od razu ręczny masaż, aby lepiej poznać problem. Możesz liczyć na fachowe porady. Ja dowiedziałam się, że mój cellulit jest typowy dla osób, które łykają tabletki hormonalne. Rzetelnie zostałam uprzedzona o tym, że po ich odstawieniu mogę liczyć na lepsze efekty. Od razu dostałam gotowy grafik. Przewidziano dla mnie 8 silnie drenujących zabiegów z algami w kapsule (bardzo relaksujące!) połączonych z masażem ręcznym, na koniec 4 seanse Thalgoshaperem (rozbijanie tłuszczu poprzez zasysanie) i kilka z dwufazową maską wyszczuplająco-ujędrniającą Slim & Sculpt.
Efekty: Już po trzech zabiegach czułam się lżej. Za namową masażysty odstawiłam pigułki. Po całej serii zgubiłam jeden rozmiar, skóra stała się jędrna i gładka.
Testowała: Dorota Maj

Alice
Salon Estetyki Nieinwazyjnej Oxyline
Warszawa, ul. Puławska 17
Galeria Europlex, 1 piętro
tel. (0 22) 852 80 69, www.oxyline.pl
wyłączny dystrybutor Alice: Arlean www.arlean.pl
Cena: 250 zł, seria 10 i więcej zabiegów – 10 proc. zniżki
- Zabieg dla wygodnych i cierpiących na zimową depresję. Odbywa się na specjalnym łóżku, podłączonym do komputera. Kosmetyczka przypina elektrody do ciała w tych miejscach, gdzie widać cellulit i które warto wyszczuplić. W moim przypadku to brzuch i uda. Natężenie elektrod nie jest duże (programowane indywidualnie). Potem kosmetyczka uruchamia panel, emitujący światło podczerwone. Wygląda jak pałąk przesuwający się powoli nad ciałem. Czułam przyjemne ciepło, niezwykle relaksujące działanie ma też pomarańczowe światło – nastraja optymistycznie. Wszystko trwało 60 min. Na czym polega mechanizm działania Alice? Zastosowano tu filtrowane promieniowanie podczerwone, które dociera aż do tkanki łącznej, ogrzewa ją i stymuluje metabolizm kwasów tłuszczowych. A gimnastyka mięśni za pomocą elektrod powoduje, że kwasy te są szybciej spalane.
Efekty: Po 5 zabiegach okazało się, że straciłam 1 cm w obwodzie uda. Po całej serii – dwa razy tyle. Brzuch – super! Jest bardziej płaski i twardy.
Testowała: Zofia Jasienowicz

Hypoxi Trainer i Vacu Step
Salon Zdrowia i Kondycji Efekt
Warszawa, ul. Garibaldiego 4
tel. (0 22) 870 53 30
www.efekt-salon.com
Cena: Hypoxi Trainer – 500 zł,
Vacu Step – 400 zł (12 zabiegów)
- Coś dla lubiących sport. Dwa urządzenia, jedna zasada działania: wykonujesz trening aerobowy na rowerku lub steperze zainstalowanym w specjalnej komorze ciśnieniowej. Jesteś w niej zamknięta od pasa w dół. W komorze panuje podciśnienie odpowiadające ciśnieniu atmosferycznemu na wysokości 2000 m n.p.m. To powoduje lepsze ukrwienie skóry i podskórnych warstw tkanki tłuszczowej, co nakręca przemianę materii, krążenie, spalanie tłuszczyku, usuwanie toksyn. Na początku ćwiczysz spokojnie, potem powoli podciśnienie rośnie. W rowerku jest naprzemienne. Dzięki temu nie miałam trudności z pedałowaniem, ale za to podczas „zasysania” aż wbijało mnie w siodełko. Przy steperze nie ma tego problemu, ale tu z kolei naprawdę trzeba się namęczyć.
Efekty: Jestem szczupła, mimo to po 5 zabiegach mam o pół cm mniej w obwodzie ud. Skóra szybko stała się zwarta i jędrna.
Testowała: Anna Kozłowska

Zabieg na cellulit
Instytut dr Irena Eris
Konstancin-Jeziorna, al. Wojska Polskiego 3, tel. (0 22) 702 86 68
www.eris.pl/instytut
Cena: 145 zł
- Bardzo przyjemny, typowo kosmetyczny zabieg z zastosowaniem specjalnego kremu i maski termoaktywnej, połączony z masażem. Krem Anty-Cellulit zawiera składniki silnie ujędrniające i przyspieszające spalanie tłuszczu (m.in. kofeinę, liście herbaty, orzeszki coli). Powoduje też usunięcie nadmiaru wody, likwidując opuchliznę – efekt widoczny natychmiast. Maska termoaktywna (nakładana na zwilżoną gazę) rozgrzewa się do 40 stopni C (nie można jej stosować na cerę naczynkową i żylaki), dając bardzo przyjemne uczucie ciepła. Z maską leżałam 20 min przykryta folią. Po jej zdjęciu skóra była elastyczna, gładka i zwarta w dotyku.
Efekty: Już po pierwszym razie czułam się lżejsza, a skóra zyskała apetyczny wygląd. Myślę, że zabieg można polecić osobom z małym cellulitem – efekt będzie szybko widoczny, po 6–8 zabiegach, tak jak u mnie.
Testowała: Marzena Płocka

Beauty Tek
Ambasada Urody
Warszawa, ul. Wilcza 9
tel. (0 22) 6215869, 606 90 90 09
www.ambasadaurody.pl
Cena: pojedynczy zabieg 300 zł, w serii: 250 zł
- Aparaturę Beauty Tek opracowali naukowcy z NASA. Emituje ona mikroprądy, które dostarczają mitochondriom komórkowym dawki kumulującej się energii. Doenergetyzowane komórki mają szybszy metabolizm, a to stanowi podstawę walki z cellulitem. Działania Beauty Tek w ogóle się nie odczuwa lub czuje się minimalne szczypanie. Pierwszy zabieg rozpoczyna się peelingiem całego ciała i mocnym masażem. Potem następuje nietypowy drenaż – siedziałam wygodnie (stopy na metalowych płytkach) i trzymałam w dłoniach elektrody, a przez całe ciało przepływały impulsy prądu. Zasadniczy zabieg Beauty Tek odbywa się na leżąco, kosmetyczka „opracowuje” nogi, pośladki i brzuch specjalnymi głowicami. Często zabiegi Beauty Tek przeplata się aktywnymi seansami, np. masażem chińską bańką lub zabiegami Babora.
Efekty: Po sześciu zabiegach skóra jest superjędrna, a cellulit prawie niewidoczny. Bez ćwiczeń i diety ważę 2 kg mniej!
Testowała: Joanna Winiarska

Endermologia
Royal Vital
Warszawa, ul. Sienna 93
tel. (0 22) 890 83 95
www.royalvital.pl
cena: pojedynczy zabieg: 180 zł,
kostium: 100 zł; 10 zabiegów: 1600 zł plus kostium
- Zabieg polega na masowaniu skóry głowicą z wałkami, działającą na zasadzie podciśnienia. Pobudza mikrokrążenie, rozbija złogi tłuszczu i toksyn. Przed zabiegiem skóra smarowana jest preparatem przyspieszającym metabolizm. Potem zakładam cienki biały kombinezon i kładę się na stole. Masaż trwa 35 minut. Jeśli zaczyna być bolesny, zmniejsza się siłę zasysania. Na mnie rytmiczne ruchy głowicą działają relaksująco.
Efekty: Po pięciu zabiegach cellulit zniknął z łydek, zmniejszył się na udach i straciłam „bryczesy”. Mam bardziej zarysowaną talię i słabszy cellulit na brzuchu i pupie.
Testowała: Anna Nowicka

Technispa Guinot
Studio Danuty Gonery
Warszawa, ul. Warecka 3/5
tel. (0 22) 828 88 02
www.guinot.pl
Cena: 140 zł
- Terapia antycellulitowa firmy Guinot opiera się na koncepcji potrójnego wyszczuplania. Przypominająca żelazko głowica, którą kosmetyczka masuje ciało, wykonuje jednocześnie masaż podciśnieniowy, jonoforezę („wtłaczanie” w głąb skóry aktywnych składników) i elektrostymulację. Kosmetyczka smaruje ciało chłodnym żelem (wzmaga przewodnictwo), który po chwili trzeba zmyć pod prysznicem. Następnie nakłada kosmetyki antycellulitowe i zaczyna masaż aparaturą. Nie można zaliczyć go do relaksacyjnych, choć moc zasysania nastawiono na niski stopień. Czułam też drobne ukłucia – efekt elektrostymulacji, dzięki czemu wiadomo, że mięśnie są prowokowane do gimnastyki (podobno w ten sposób spalane są też dodatkowe kalorie). Najbardziej bolała mnie podczas masażu wewnętrzna strona ud i ramion. Ale efekt był widoczny już po trzecim zabiegu – skóra od razu stała się jędrniejsza i gładsza w dotyku. Na koniec znowu prysznic i wmasowanie kosmetyku pielęgnacyjnego, dostosowanego do rodzaju skóry i jej potrzeb.
Efekty: Już po 4 zabiegach widać konkretny efekt – mniejszy obwód ud, uniesione pośladki, jędrniejsza skóra. Utrwalone efekty są widoczne po serii 10 zabiegów.
Testowała: Elżbieta Mazur

Nist-Dermosonic
Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Bella
Warszawa, ul. Piękna 20
tel. (0 22) 625 33 00, www.bella-derm.pl
Cena: Nist-Dermosonic: 200 zł, maska algowa: 180 zł; w zabiegu łączonym maska kosztuje 30 zł mniej
- Nist-Dermosonic redukuje tkankę tłuszczową, cellulit, modeluje sylwetkę i drenuje naczynia krwionośne. Urządzenie działa na zasadzie lekkiego podciśnienia. Głowica przypomina rączkę prysznica i ma kilka zasysających skórę łożysk. Masuje się nią, wykonując szereg ruchów (mniej i bardziej intensywnych, kolistych i posuwistych). Po 30 minutach masażu ud, pośladków i brzucha skóra jest zaczerwieniona. To znak, że tłuszczyk został „rozruszany”. Każdy kolejny zabieg był mniej bolesny. Raz w tygodniu miałam zrobiony peelig gruboziarnisty, a potem (aby usunąć toksyny i przyspieszyć spalanie tkankowe) kosmetyczka smarowała moje ciało żelem algowym i okładem z czystych alg, owijała mnie folią i elektrycznym kocem.
Efekty: Po każdym zabiegu czułam się lekka i miałam więcej energii – to zasługa drenażu. Choć mam sporą nadwagę, seria 6 zabiegów plus sporadyczne wizyty na siłowni i butelka wody dziennie równa się 3 cm w talii mniej!
Testowała: Iwona Zgliczyńska

Total Body + Phytomer
Instytut Dermika Spa & Salon
Warszawa, ul. Gen. Zajączka 9
tel. (0 22) 331 39 05
www.spasalon.pl
Cena: 300 zł (w serii 20 proc. zniżki)
- Zaproponowano mi serię zabiegów łączących działanie aparatury Total Body z maską antycellulitową francuskiej firmy Phytomer. Zabieg Phytomera do miejscowego zwalczania cellulitu składa się z dwóch masek: pierwsza z ciepłego bąbelkującego błota nakładana jest na brzuch, pośladki i uda, które są następnie owijane folią. Po zmyciu masażystka nakłada drugą maskę – chłodny przezroczysty żel. Leży się kolejne 20 minut. Na koniec, po usunięciu maski, kosmetyczka wsmarowuje w brzuch, pośladki i uda silnie działający żel antycellulitowy Body Declic Phytomera.
Efekty: Po 6 zabiegach zmniejszył się cellulit, a skóra stała się jędrniejsza. Po 10 cellulitu nie widzę i odczuwam także poprawę krążenia.
Testowała: Beata Wnuk

Mezoterapia
Instytut Zdrowia i Urody Fitness & Spa
al. Jana Pawła II 75, Warszawa
tel. (0 22) 636 46 64, www.sharley.com.pl
Cena: 250–400 zł
- W niektórych gabinetach możesz też poddać się antycellulitowej mezoterapii. Warunek: robią ją tylko lekarze, więc szukaj salonów, które oprócz zabiegów kosmetycznych oferują także zabiegi dermatologiczne. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu w miejsca problematyczne odpowiednich preparatów leczniczych. Substancje te wpływają na proces lipolizy, wygładzają skórę, działają drenująco. Zabieg jest trochę bolesny (dlatego warto poprosić o maść Emla). Potem mogą pojawić się siniaki. Liczba zabiegów zależy od stopnia problemu. Trzeba powtórzyć je 8–10 razy w połączeniu z masażem pomagającym rozbić grudki tłuszczowe.
Efekty: Widoczne już po pierwszym zabiegu – skóra jest gładsza. Po całej serii możesz liczyć na ubytek kilku cm w obwodach i zmniejszenie cellulitu o 1–2 stopnie.
Testowała: Danuta Bybrowska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (34)
/3 lata temu
Polecamy naszą Endermologię, Slide Styler, elektrostymulację oraz antycellulitowe zabiegi kosmetyczne! w Radomiu odchudzamy najskuteczniej!
/3 lata temu
Odwiedzacie Detocell Academy na facebooku? Mają trening przygotowany przez Ewę Chodakowską. jest po prostu genialny! daje nieźle w kość, ale warto!
/3 lata temu
Ja z czystym sumieniem mogę polecić detocell slim efect! :) Nie zależało mi na dużej utracie wagi, a na wyszczupelniu ud i pozbyciu się cellulitu! Efekt zaskoczył mnie mega pozytywnie. 3 opakowania, a efekt widać gołym okiem.
POKAŻ KOMENTARZE (31)