POLECAMY

Prawdy i mity o cellulicie

Pomarańczowa skórka to problem niemal każdej kobiety. Dlatego wiosną walka z nią to dla nas priorytet. Jaką wybrać metodę? Co jest najbardziej skuteczne? Oto prawdy i mity na temat cellulitu.
Prawdy i mity o cellulicie fot. FREE
W każdym sezonie pojawiają się magiczne specyfiki, które mają usunąć pomarańczową skórkę, a salony piękności oferują rewolucyjne zabiegi antycellulitowe. Wciąż słyszy się o innowacyjnych metodach pozbycia się tego defektu. Jeśli czujesz się zagubiona wśród tych informacji, sprawdź, co jest prawdą, a co mitem w walce z pomarańczową skórką.

 Prawda   
Pojawia się na skutek niewłaściwej diety
Stosowanie dużej ilości soli sprzyja powstawaniu obrzęków, a te z kolei zwiększają prawdopodobieństwo powstania cellulitu. Picie kilku filiżanek kawy dostarcza organizmowi toksycznych substancji i podnosi poziom kortyzolu, który może mieć wpływ na odkładanie się tłuszczu w tkankach. Pomarańczowej skórce sprzyjają również produkty zakwaszające organizm (np. słodycze, białe pieczywo, konserwowana żywność). Aby temu zapobiec, należy jeść więcej owoców, warzyw, pić niegazowaną wodę mineralną (mają odczyn zasadowy).

 Mit 
Dotyka tylko otyłych
Cellulit może pojawić się też u osób szczupłych. Jedną z przyczyn jego powstania są bowiem zaburzenia hormonalne (nadmiar estrogenów i jednoczesny niedobór progesteronu), które są niezależne od wagi.

 Prawda 
Pomogą go zwalczyć tabletki

Specjalne preparaty (np. Innēov Cellulit, Cellu Free, Pharmaceris) zawierają substancje poprawiające spalanie tłuszczu (m.in. L-karnityna, wyciąg z zielonej herbaty), które ułatwiają walkę ze skórką pomarańczową. Nie spodziewaj się jednak, że cellulit zniknie z dnia na dzień. Pierwsze efekty pojawią się po 2 miesiącach.

 Prawda 
Zmniejszy go regularny masaż
Przyda ci się szczotka antycellulitowa z gumowymi wypustkami albo szorstka rękawica. Masuj ciało, wykonując okrężne ruchy w kierunku serca – to poprawi przepływ krwi, dotleni tkanki, oczyści je ze szkodliwych produktów przemiany materii i wygładzi skórę.

 Mit  
Potrafią go usunąć kosmetyki
Kremy na cellulit poprawiają krążenie, zmniejszają grubość tkanki tłuszczowej i nie dopuszczają do jej gromadzenia. Pomagają w tym ich składniki, m.in.: algi, bluszcz, miłorząb japoński, kasztanowiec. Jednak stosując tylko krem, nie usuniesz cellulitu.

 Mit  
Można się go pozbyć raz na zawsze
Nie istnieje żadna cudowna metoda, która pozwoli usunąć pomarańczową skórkę raz na zawsze. Nawet kosztowne zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych (np. endermologia) wymagają powtarzania.

 Prawda 
Pokona go łączenie różnych metod
Cellulit to trudny przeciwnik. Dlatego, jeśli chcesz się go pozbyć, musisz zastosować zmasowany atak: przejść na dietę bogatą w błonnik, witaminy i minerały, uprawiać sport i cierpliwie wmasowywać antycellulitowe kremy. 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Jest taki zabieg który pomaga nam skutecznie walczyć z cellulitem to med. Sclpt w cec-efekt. Jeśli walczyć z pomarańczową skorką to już dokładnie.