POLECAMY

Powiększanie ust – całuśne spełnienie marzeń

Powiększanie ust, modelowanie ust, odmładzanie, podnoszenie kącików, korekta asymetrii, a nawet podkreślenie ich konturu – specjaliści medycyny estetycznej wychodzą naprzeciw osobom niezadowolonym z wyglądu swoich warg. Ile kosztują te zabiegi? Jak się przygotować do zabiegu powiększania ust?
Powiększanie ust – całuśne spełnienie marzeń

Usta – chcesz je poprawić?

Usta to bardzo wrażliwa część ciała człowieka. Niestety, także w jej przypadku mogą się pojawiać niedoskonałości i oznaki mijającego czasu.

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu ust, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

Modelowanie ust i ich korekty stały się ostatnio bardzo popularne. Producenci oferują liczne preparaty, które – użyte przez wykwalifikowanego lekarza – potrafią zmienić wygląd ust na taki, o jakim marzy dana pacjentka lub dany pacjent gabinetu kosmetycznego.

Zobacz też: Zabiegi upiększające

Zanim zdecydujesz się na zabieg

Upewnij się, czy lekarz, który będzie przeprowadzał zabieg, ma upoważnienie do jego przeprowadzenia u konkretnego producenta. Poproś go, by pokazał Ci także opakowanie produktu – musi być ono oryginalnie zapakowane i nienaruszone.

Poszukaj informacji o lekarzu na stronach internetowych – w tym na forach. Upewnij się, że opinie o nim są pozytywne.

Jaki zabieg, jaka cena?

Mamy do wyboru m.in.:

 • powiększenie ust, modelowanie (ok. 650–1900 zł);
 • odmładzanie ust, czyli przywracanie ustom młodego wyglądu (ok. 750–1200 zł);
 • uniesienie kącików ust (ok. 750–850 zł);
 • zniesienie asymetrii ust (ok. 750–850 zł);
 • podkreślenie konturu ust (ok. 400–650 zł).

Powiększanie ust – metody

Najbezpieczniejszą metodą jest przeszczep własnej tkanki tłuszczowej do ust. Efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy aż do wchłonięcia tłuszczu – potem zabieg trzeba powtórzyć. Powtórzenie zabiegu trzy razy sprawia, że staje się on trwały.

Wycięcie paska skóry na granicy czerwieni wargowej to zabieg polecany osobom z wąskimi wargami, które znajdują się w dużej odległości od nosa. Blizna po zabiegu jest prawie niewidoczna.

Silikon, botox i kolagen nie są obecnie polecane do powiększania ust, gdyż wiążą się z licznymi niebezpieczeństwami i efektami niepożądanymi.

Zobacz też: Czy można poprawić kształt i wielkość ust?

Zrezygnuj, gdy…

Zabieg nie powinien być przeprowadzany, gdy pacjent/ka ma infekcję lub opryszczkę, u kobiet w ciąży, karmiących bądź mających okres.

Przygotowania?

Przed zabiegiem dobrze jest łykać duże dawki witaminy C lub preparaty, które uszczelniają i wzmacniają naczynka krwionośne.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg (trwający około 25 minut) możemy podzielić 3 na etapy:

 1. Lekarz podaje pacjentowi znieczulenie dentystyczne. Na początku usta nieprzyjemnie mrowią, a nastepnie – po około 10 minutach – drętwieją i tracą czucie. Brak czucia utrzymuje się przez około godzinę po zabiegu.
 2. Lekarz wstrzykuje w usta wybrany wcześniej preparat.
 3. Lekarz rozmasowuje preparat i kształtuje usta.

Po zabiegu – co robić, a czego nie?

Po zabiegu nie wolno:

 • dotykać ust;
 • pić przez słomkę;
 • palić papierosów.

Warto natomiast przyjmować tabletki zapobiegające pojawieniu się na ustach opryszczki.

Po tygodniu należy udać się do lekarza na wizytę kontrolną. Jeśli efekt nie będzie zadowalający, specjalista może wówczas poprawić niedociągnięcia.

A może metody naturalne?

Pamiętaj, że jeśli nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich ust, nie musisz powiększać ich w salonie medycyny estetycznej – możesz skorzystać z kosmetyków dostępnych na rynku: powiększających usta pomadek i błyszczyków, których cena waha się od około 25 do 200 zł.

Inną nieinwazyjną metodą zmiany wyglądu ust jest ich makijaż. Aby powiększyć usta:

 • używaj konturówki do ust dwa razy ciemniejszej niż szminka;
 • nakładaj pomadkę odrobinę poza kontur ust;
 • korzystaj z błyszczyków (szczególnie tych, które są reklamowane jako powiększające usta);
 • zanim posmarujesz usta pomadką, nałóż na nie odrobinę podkładu;
 • pomocny może być też miód: przed snem posmaruj usta miodowym balsamem lub wazeliną – dzięki temu je nawilżysz i sprawisz, że będą piękniejsze.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/rok temu
No ja się właśnie poddałam temu modelowaniu ust lip lift i jestem zachwycona. Nie spodziewałam się aż takich świetnym efektów. Naprawdę super.
/2 lata temu
Najważniejsze jest wybranie dobrej kliniki i lekarza bo to efekt zależy od niego. Ja powiększałam usta kwasem u dr Porębskiej, usta mam całuśne ;) Najważniejsze było dla mnie żeby wyglądały naturalnie i właśnie taki efekt jest.
/2 lata temu
Nie wszystkich natura wyposażyła w obfite usta, niestety mnie też nie. Ale na szczęście istnieje medycyna estetyczna i zabieg powiększania ust ;) Niedawno udałam się do salonu Extravaganza Wy-Spa Urody. Nie powiem, troszkę się obawiałam, bo widzę nieraz w telewizji panie, których usta wyglądają jak taka „buła”. Przed zabiegiem w salonie miałam jednak dokładnie opisać lekarzowi, jakiego efektu się spodziewam. Doświadczony specjalista współpracuje razem z wizażystką, która wcześniej wyrysowała upragniony kształt. Moje usta wyszły idealnie! Dlatego warto zaufać specjalistom z Extravaganza Wy-Spa Urody.
POKAŻ KOMENTARZE (7)