Jak pielęgnować skórę na piersiach?/fot. Fotolia

Powiększanie piersi - na czym dokładnie polega zabieg?

Powiększanie piersi już od dawna przestało być tematem tabu. Nie każda kobieta rodzi się z pięknymi i jędrnymi piersiami, ale dzięki rozwojowi medycyny estetycznej każda może je mieć. Także Ty! Sprawdź, na czym polega zabieg powiększania piersi.
/ 18.10.2010 18:04
Jak pielęgnować skórę na piersiach?/fot. Fotolia

Istnieją 3 metody powiększenia piersi. Warto zapoznać się z każdą pokrótce, aby mieć pewność na którą opcję najlepiej się zdecydować.

Bezoperacyjna BRAVA

Jej główną zaletą jest uniknięcie zabiegu, a co za tym idzie całego przygotowania przedoperacyjnego (badań krwi, moczu, EKG), samej operacji oraz bólu pooperacyjnego. Niesie ze sobą także mniej powikłań.

Ta nowatorska metoda polega na noszeniu specjalnego biustonosza, który wytwarza podciśnienie wokół piersi o wartości 15-20 mmHg. Nad wyrównywaniem ciśnienia np. przy zmianie pozycji z siedzącej na leżącą czuwa mikroprocesor. Dla uzyskania widocznego efektu niezbędne jest noszenie takiego stanika kilkanaście godzin dziennie, przez co najmniej 3 miesiące.

Metoda ta może zadowolić tylko mało wybredne kobiety, ponieważ wielkość powiększenia jest mierna w porównaniu do najmniejszych wkładek sylikonowych używanych podczas operacji plastycznych. Innym dodatkowym minusem tej metody jest wysoka cena, która dorównuje kosztom operacji plastycznych.

Metoda ta jest stosunkowo mało popularna.

Zobacz też: Powiększanie punktu G

MACROLANE

Polega na nastrzykiwaniu piersi kwasem hialuronowym. Jest to nowoczesna metoda przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Jej największą zaletą jest fakt, że nie wymaga operacji. Ma ona szansę zrewolucjonizować rynek. Niestety jej efekt nie jest trwały, ponieważ kwas hialuronowy z czasem ulega wchłonięciu do tkanek organizmu i zabieg należy powtórzyć.

Zobacz też: ABC chirurgii plastycznej

Operacja plastyczna

Najstarsza i zarazem najpewniejsza metoda powiększenia piersi. Najważniejszą jej zaletą jest natychmiastowy efekt widoczny już po operacji. 

Przed zabiegiem niezbędne jest odbycie wizyty konsultacyjnej, na której lekarz z pacjentką omawia wszystkie szczegóły. Najważniejszą kwestią jest wybór odpowiednich dla danej kobiety implantów. Nie chodzi tu tylko o rozmiar, ale także o kształt i rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane protezy.

Generalnie możemy wyróżnić:

  • protezy silikonowe – wypełnione są półpłynnym sylikonem. Utrzymują kształt piersi niezależnie od pozycji ciała pacjentki, są szczególnie polecane dla kobiet, które borykają się z dużą asymetrią. Ich główną wadą może być uczucie nadania piersiom twardości w dotyku. Są to w pełni bezpieczne materiały niewpływające na możliwość karmienia piersią oraz niezwiększające ryzyka raka piersi.
  • protezy solne – wypełnione są solą fizjologiczną. Gdy wchodziły na rynek uważano, że wyprą protezy silikonowe, jednak ze względu na większą ilość powikłań (większe ryzyko infekcji, możliwość przeciekania lub pęknięcia) stosowanie są zdecydowanie rzadziej niż protezy silikonowe.

Przed operacją niezbędne jest także wykonanie ważnych badań: morfologii krwi, koagulogramu oraz badania ogólnego moczu.

Jak przebiega operacja powiększania piersi?

Chirurg zaczyna od wykonania cięcia w bruździe podpiersiowej, bruździe podpachowej lub wokół brodawki sutkowej (cięcie pod piersią umożliwia zachowanie możliwości karmienia – polecane dla młodych kobiet). Następnie wkłada implanty pod mięsień piersiowy większy lub pod gruczoł sutkowy, układa piersi symetrycznie, modeluje ich kształt, a następnie zaszywa. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Czas, w jakim wykonywana jest operacja zależy przede wszystkim od sprawności i doświadczenia chirurga, ale zazwyczaj nie trwa dłużej niż 2 godziny. Po operacji wymagane jest pozostanie na 1-2 doby w klinice wykonującej zabieg.

Obrzęk, ból, tkliwość mogą utrzymywać się 2-3 tygodnie po operacji. Niezbędne jest także noszenie specjalnego biustonosza pooperacyjnego.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/31.01.2017 15:15
Mam na imię Jola i jestem 41-letnią prawniczką. Mój wygląd zawsze dodawał mi pewności w sądzie. Kiedy byłam młodsza dbałam o to by cały czas być w idealnej formie. Wierzyłam, że jeśli będę odpowiednio dużo ćwiczyć, to mój biust postanie piękny i jędrny. Niestety, robiłam się coraz starsza, a moja skóra się naciągała. Nie chciałam operacji więc mój lekarz doradził mi bym spróbował nowego kremu powiększającego biust. Powiedział, że wiele jego pacjentek po czterdziestce go używa i jest bardzo zadowolona z efektów. Jestem po trzech miesiącach kuracji i wcale im się nie dziwię! BigBust sprawił, że moje piersi są jędrne i krągłe, a skóra napięta i mocna!
/26.01.2017 20:26
Moja siostra chodzi na konsultacje do doktor Żukowskiej w Łodzi, bardzo jest zadowolona na razie. Koleżanka jej poleciła tą panią doktor bo robiła rok temu u niej zabieg. Na razie dobierają odpowiednie implanty i robią wszystkie badania :) bardzo fachowo
/30.08.2016 16:15
Cena zalezy od tego jak bardzo powiekszyc chcesz piersi i u jakiego lekarza to robisz. Ale ja nie polecam oszczedzac przy takich zabiegach bo potem sa jakies mankamenty i problemy. Ja zabieg mialam w Łodzi w klinice Dermed pod okien doktor Żukowskiej - efekt bardzo ladny jak sie wszystko wygoiło to jesy super :) troche bolało no ale pamietajmy ze to jednak operacja
POKAŻ KOMENTARZE (8)