POLECAMY

10 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o powiększaniu piersi

Dowiedz się, jak naprawdę wygląda zabieg!
10 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o powiększaniu piersi fot. serwis prasowy Klinika Szafirowa
Powiększanie piersi

to jeden z popularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej wśród Polek. Ale wokół tego tematu narosło tyle mitów, że właściwie niespecjalnie wiadomo co jest prawdą, a co plotką, która zaczęła żyć własnym życiem… Wątpliwości rozwiewa dr n.med. Aldona Stachura, chirurg plastyczny Kliniki Szafirowa.

Klinika Szafirowa, szpital chirurgii plastycznej w Sosnowcu, przy ul. Wojska Polskiego 8a. Tel.: 32 778 92 02, kom.: 536 000 338, www.szafirowa.com. Szerokie spektrum zabiegów przeprowadzanych przez Klinikę Szafirowa przyciąga pacjentów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Klinika, co ważne, ma status szpitala chirurgii plastycznej, a tych w naszym kraju jest stosunkowo niewiele.


Filozofia Kliniki zakłada całościowe podejście do problemów pacjentów, kadrę medyczną złożoną z praktyków i właściwy standard w zakresie wyposażenia medycznego. Oprócz zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, w miejscu tym pacjenci znajdą też wsparcie psychologiczne i skorzystają z konsultacji dietetycznych.
fot. serwis prasowy Klinika Szafirowa

1. Jak wyglądają implanty?

Implanty są okrągłe lub w kształcie łezki, wypełnione silikonem  lub solą fizjologiczną. Dziś większość producentów implantów daje dożywotnią gwarancję na swoje produkty. Ale powiększenie biustu uzyskuje się również, wszczepiając pacjentce jej własny tłuszcz lub stosując techniki łączone, dopasowane do indywidualnych potrzeb danej osoby.

2. O ile rozmiarów można powiększyć piersi?

Aby uzyskać naturalny, harmonizujący z całym ciałem efekt – zwykle powiększa się piersi o jeden lub dwa rozmiary. Jeżeli pacjentce zależy na większej miseczce, dokładnie omawiane są dostępne możliwości i faktyczny wpływ na ostateczny wygląd sylwetki. Wspólne szukanie optymalnego rozwiązania powinno być standardem w takich sytuacjach.

3. W jakim wieku można najwcześniej powiększyć piersi?

Zabieg wykonywany jest po osiągnieciu przez pacjentkę dojrzałości płciowej i pełnoletności, czyli od 18 roku życia. Wynika to z faktu, że w wieku nastoletnim organizm intensywnie się rozwija. Nie powinno się interweniować chirurgicznie dopóki ten proces trwa.

4. Jak długo trwa sam zabieg?

Zazwyczaj zabieg powiększania piersi zajmuje około godziny, ale w przypadkach indywidualnych może potrwać dłużej.

5. Kto nie może poddać się zabiegowi powiększania piersi?

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są wszystkie ciężkie choroby, choroby nowo wykryte, w których stan pacjenta nie jest jeszcze ustabilizowany i aktywne infekcje oraz stany zapalne, zwłaszcza stany zapalne skóry.
fot. serwis prasowy Klinika Szafirowa

6. Którędy wprowadza się implant?

W chirurgii plastycznej stosowane są różne sposoby umieszczenia implantu w piersi: na przykład poprzez ciecie wokół brodawki, pod piersią lub pod pachą.

7. Po jakim czasie po zabiegu można wrócić do normalnego życia?

Na przykład w Klinice Szafirowa pacjentki zostają w szpitalu zwykle przez jedną dobę po operacji. Do normalnego funkcjonowania mogą wrócić zwykle już po paru dniach, ale pełna rekonwalescencja trwa zwykle od 2 do 4 tygodni, a ostateczny wynik działań chirurga można zobaczyć po 2–3 miesiącach.

8. Czy zabieg wyklucza karmienie piersią w przyszłości?

Nie, dzisiejsze sposoby pozwalają na to, że karmienie piersią nadal będzie możliwe.

9. Istnieje plotka, że w czasie podróży samolotem implanty mogą… pęknąć? Czy to prawda?

Implanty są bardzo wytrzymałe, nie pękają pod wpływem zmiany ciśnienia. Należy też pamiętać, ze ciśnienie w samolocie jest regulowane. Podobnie jest z nurkowaniem – lekarze nie maja obiekcji, by ich pacjentki po operacji powiększenia piersi korzystały z takiej aktywności.

10. Na co zwracać uwagę przy wyborze kliniki?

Oprócz takich oczywistych kwestii, jak doświadczenie medyczne personelu i wyposażenie szpitala, warto sprawdzić, jakie jest podejście do pacjenta – czy rządzą wyłącznie medyczne
standardy, czy tez podchodzi się do niego w sposób indywidualny i całościowy.
fot. serwis prasowy Klinika Szafirowa
dr n.med. Anna Bolkowska, psycholog Kliniki Szafirowa:
Operacja powiększenia piersi to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej na świecie. Kobiety najczęściej deklarują, że robią to dla siebie, a nie pod presją partnera czy otoczenia. Efektem dobrze przeprowadzonego zabiegu może być poprawa emocjonalnego aspektu jakości życia pacjentek. Często obserwuje się również wzrost pewności siebie oraz poczucia bycia atrakcyjną i piękną.
Opisane powyżej efekty są możliwe do osiągnięcia wtedy, gdy pacjentka jest dobrze przygotowana do operacji zarówno od strony fizycznej, jak i emocjonalnej.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
bardzo fajny tekst wielu z nas przyda się, żeby podjąć decyzję. Ważne jest też to, żeby wybrać możliwie jak najlepszego lekarza, a dla mnie najlepszym specjalistą jest dr Piotr Osuch. W kwestii powiększania czy pomniejszania piersi jest świetny.