POLECAMY

Popękane naczynka na twarzy i nogach – jak je usunąć?

Aby usunąć popękane naczynka na twarzy i nogach, można skorzystać z zabiegu laserowego lub skleroterapii. Na czym polegają te metody i czy całkowicie usuwają pajączki? Jak zapobiec powstawaniu pajączków?

laser

fot. Fotolia

Jak usuwa się pajączki?

Obecnie najpopularniejszym sposobem usuwania poszerzonych naczynek na twarzy i nogach jest laser.

Zanim jednak wykonamy zabieg, niezbędna będzie szczegółowa diagnostyka, którą przeprowadza się dzięki użyciu USG Doppler Duplex, zwanym również USG Dopplerowskim. Takie USG pozwala ocenić przepływ krwi w każdym naczynku tętniczym czy żylnym i znaleźć zwężenia lub poszerzenia naczyń.

Badanie jest całkowicie bezbolesne. Na podstawie wyników, lekarz zaproponuje najbardziej odpowiednią metodę usuwania poszerzonych naczynek lub połączenie kilku metod. Dlaczego laser jest obecnie najpopularniejszą z nich?

– Żeby usunąć poszerzone naczynka, konieczne jest wyłączenie ich z układu krwionośnego. Dopóki będzie przepływała przez nie krew, będą widoczne. Wcześniej jedynym sposobem na usuwanie takich zmian była operacja chirurgiczna, którą praktykowało się tylko w przypadku żylaków. Skleroterapia też nie jest obecnie stosowana do usuwania poszerzonych naczynek na twarzy, więc jedyną i zresztą bardzo skuteczną, a przy tym mało inwazyjną metodą jest laser. Obecnie do usuwania poszerzonych naczynek stosujemy laser Fotona SP Dynamis oraz laser Gemini, które mają taką moc, że możemy docierać zarówno do naczynek położonych płytko, jak i głębiej – tłumaczy dr Wojciech Rybak z kliniki Ars Estetica.

Na czym polega zabieg usuwania popękanych naczynek laserem?

Podczas zabiegu laserem popękane naczynka są niejako „podgrzewane” od środka, a powierzchnia skóry zostaje nienaruszona.

Promieniowanie lasera, które dociera do zmienionego naczynka, jest wychwytane przez krew w nim obecną, co sprawia, że naczynka podgrzewa się, ulega skurczeniu i jest zamykane. Krew nie może już krążyć przez takie naczynko, więc po kilku tygodniach zostaje ono całkowicie wchłonięte.

Zabiegi laserowe są szybkim i skutecznym sposobem na usuwanie naczynek. Podczas zabiegu odczuwamy jedynie niewielki dyskomfort, bo  nowoczesne lasery wyposażone są w zaawansowane systemy chłodzenia i o bólu w tym przypadku nie ma mowy.

Zobacz też: Zabiegi upiększające - poradnik

Skleroterapia na pajączki

W przypadku poszerzonych naczynek na nogach, oprócz zabiegów laserowych, możemy skorzystać również ze skleroterapii. Jest to zabieg powszechnie i od wielu lat wykorzystywany w celu leczenia żylaków.

Polega on na tym, że do zmienionego naczynka dostarcza się środek, który spowoduje, że pajączek zostanie zamknięty. Do poszerzonych naczynek na nogach wykorzystywany jest specjalny roztwór, który wprowadza się za pomocą cienkiej igły. Po zabiegu często konieczne jest noszenie wyrobów uciskowych, np. rajstop uciskowych.

Skleroterapia również nie jest zabiegiem bolesnym, ponieważ odczuwamy tylko ukłucia spowodowane wprowadzaniem igły. Żeby uzyskać zadowalający efekt, najczęściej konieczne jest wykonanie serii zabiegów, które mogą być połączone z zabiegami laserowymi.

Zobacz też: W sieci pajączków – jak usunąć rozszerzone naczynka?

Źródło: materiały prasowe Fresh PR/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)