POLECAMY

Polka i medycyna estetyczna

Kto najczęściej korzysta z zabiegów medycyny estetycznej i które usługi są najpopularniejsze? Poznaj wyniki specjalnego raportu przygotowanego przez pracownię TNS OBOP.
Polka i medycyna estetyczna fot. Panthermedia
Ma od trzydziestu do czterdziestu lat, wierzy w skuteczność peelingów medycznych, najchętniej skorygowałaby wygląd i kondycję swojej skóry, ale tylko pod warunkiem, że zabieg przeprowadzi sprawdzony lekarz - tak w świetle badań pracowni TNS OBOP rysuje się obraz współczesnej Polki, korzystającej z zabiegów medycyny estetycznej.

Raport ,,Polka i medycyna estetyczna" został przygotowany przez pracownię TNS OBOP na zlecenie Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm oraz firmy Croma, oferującej szeroką gamę preparatów wykorzystywanych w zabiegach medycyny estetycznej. - Chcieliśmy sprawdzić, co tak naprawdę Polki myślą, ale i wiedzą o nowoczesnych metodach odmładzania skóry - wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog, ekspert medycyny estetycznej z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. – Interesowało nas, czy w ciągu ostatniej dekady zmieniło się nasze podejście do problemu starzenia się skóry. Arthur Byra, Global PR Director z firmy Croma dodaje: - Współczesna dermatologia estetyczna ma do dyspozycji wiele zaawansowanych technik odmładzania, w tym wysoko specjalistyczne preparaty. Byliśmy ciekawi, czy Polki znają te możliwości i w jakim stopniu z nich korzystają.

Badanie TNS OBOP przeprowadzono w dniach 13-16 stycznia 2011 roku na losowej próbie tysiąca dorosłych Polek.

Nowe pokolenie
Badania wykazały, że medycyna estetyczna najwięcej zwolenniczek ma wśród młodych kobiet. Zainteresowanie sposobami i metodami, które pozwalają zachować młody wygląd, deklaruje aż 92% pań w wieku od 19 do 29 lat. Dla przeciwwagi najmniej takimi rozwiązaniami są zainteresowane kobiety powyżej 50 roku życia - deklaruje to 74% pań w grupie 50-55 lat oraz 77% w wieku powyżej 60 lat. – Raport potwierdza to, co obserwuję na co dzień, prowadząc własny gabinet. W Polsce pojawiło się nowe pokolenie kobiet – bardziej świadomych, coraz lepiej wyedukowanych, takich, które są przekonane, że medycyna estetyczna pozwala znacznie poprawić komfort życia – zauważa dr Agnieszka Bliżanowska. Co trzecia z pytanych kobiet uważa, że 35-45 lat lub 45-55 to najlepszy moment na pierwszą wizytę w gabinecie medycyny estetycznej.

Ciało do poprawki
Aż dwie na trzy respondentki – 66% badanych - chciałyby poprawić wygląd i kondycję skóry. Tylko co czwarta Polka nie chciałaby nic zmieniać w swojej twarzy. Młode kobiety (18-29 lat) dużo chętniej niż inne poddałyby korekcie swoje nosy i usta. Ale potrzeby kobiet nie kończą się na twarzy. Ze swojej sylwetki w pełni zadowolona jest co piąta Polka. Niemal połowa pań chciałaby poprawić wygląd swojego brzucha, a prawie co czwarta – ud. W dalszej kolejności respondentki wymieniały pośladki, nogi, piersi i dekolt.

Polka w gabinecie
Mimo widocznej potrzeby zmian, do wizyty w gabinecie medycyny estetycznej przyznało się 6% Polek, najczęściej trzydziestolatek i czterdziestolatek. Co trzecia pytana nie wykluczała takiej wizyty w przyszłości. Kobiety dostrzegają atuty medycyny estetycznej. Aż 74% badanych wskazało zabiegi medycyny estetycznej jako bezpieczniejsze od chirurgii plastycznej, a blisko połowa Polek (46%) oceniła je też jako skuteczniejsze od zabiegów kosmetycznych. – Kobiety szukają złotego środka – komentuje Arthur Byra z firmy Croma. - Raport pokazuje, że świadomość oferty medycyny estetycznej w Polsce cały czas się intensywnie kształtuje i ciągle wiele jest jeszcze w tym temacie do zrobienia. To ogromna szansa, ale i odpowiedzialność – dodaje.

Zabieg dla Polki
Francuzki najczęściej korzystają z mezoterapii, Amerykanki zabiegów laserowych, Polki, jak wykazało badanie TNS OBOP, z peelingów – stosowała je nieco ponad połowa (52%) kobiet, które w przeszłości poddały się zabiegom dermatologii estetycznej. Wybrały je również kobiety, które dopiero planują wizytę w gabinecie medycyny estetycznej. – Trzeba pamiętać, że kiedy 15 lat temu dermatologia estetyczna zaczynała w Polsce raczkować, peelingi były jednymi z pierwszych wykonywanych zabiegów – mówi dr Bliżanowska. – Polki miały czas, by się z nimi oswoić, a to przyczyniło się do popularności tego typu zabiegów – dodaje. Po peelingach Polki wymieniają zabiegi likwidujące przebarwienia (17%) oraz laser (16%). Wśród odpowiedzi pojawił się także Botox, wypełnienie kwasem hialuronowym, depilacja laserowa, mezoterapia i makijaż permanentny.

Polka wybiera gabinet
Trzy czwarte Polek, które już odwiedziły gabinet medycyny estetycznej, a także niemal 90%, które dopiero zamierzają to zrobić, jest przekonana, że najważniejszą rzeczą przy wyborze takiego miejsca jest to, czy zatrudniono tam doświadczonego i sprawdzonego lekarza. Co trzecia ankietowana kładzie nacisk na nowoczesny sprzęt oraz profesjonalną i miłą obsługę. - Gruntowne informowanie i przeszkolenie lekarzy oraz najwyższa jakość preparatów, na jakich pracują, są nie do przecenienia – wyjaśnia Arthur Byra z firmy Croma. - Dlatego w 2011 roku otwieramy w Wiedniu Centrum Szkoleniowe CROMA Academy, gdzie pod okiem specjalistów z całego świata będziemy kształcić współpracujących z nami lekarzy – dodaje.

Zgodnie z raportem, co czwarta ankietowana bierze pod uwagę promocje i atrakcyjne ceny, a co piąta prestiż i renomę gabinetu. Jakość produktów stosowanych przy zabiegach okazała się ważniejsza dla pań, które dopiero planują zabieg (23%) niż dla tych, które już się takiemu zabiegowi poddało (10%).

Premiera raportu ,,Polka i medycyna estetyczna" uświetniła otwarcie gabinetu Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm w Warszawie.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (21)
/rok temu
Ja mieszkam w UK i tez mi się zamarzyła mała zmiana, chciałam odmłodzić oczy i kontur twarzy znalazłam fajne miejsce, polską przychodnie Polmedics i bardzo polecam Polką, które mieszkają w Londynie. Pełen profesjonalizm, ceny do przyjęcia. Warto się wybrać na konsultację i później na zabiegi.
/2 lata temu
Ja uwazam ze jesli sie nie przesadza ani w jedną ani w druga strone to warto jest coś zrobic dla swojej skóry. Ja mam godną polecenia Klinike w Warszawie Aestheticmed i szczerze Wam polecam.
/2 lata temu
Teraz czasy się zmieniły i nie ma co oceniać medycyny estetycznej przez pryzmat Joan Rivers i jej podobnych. Sama jeszcze kilka lat temu w życiu nie powiedziałabym, że trafię do kliniki medycyny estetycznej, a jednak… czas i życie zmieniają nasze poglądy. Za namową koleżanki trafiłam do dr Urszuli Brumer. Najpierw na likwidowanie blizn potrądzikowych za pomocą peelingów, a potem z ciekawości zastosowałam mezoterapię na zmarszczki. Stałam się poniekąd stałą pacjentką, która dba o siebie we „współczesny sposób”. Nie wstydzę się tego, że wolę zabiegi zamiast tzw. „godnego starzenia się”.
POKAŻ KOMENTARZE (18)