Podstępne oznaki starzenia

Zanim lustro oznajmi ci, że to już starość pojawia się wiele znaków alarmujących. Zobacz czy nie dotyczą one już ciebie…

Upływ czasu ma to do siebie, że jest większości niedostrzegalny. Gdybyśmy w lustro patrzyły raz do roku, prawdopodobnie za każdym razem doznawałybyśmy szoku; patrząc codziennie ledwo co dostrzegamy zmiany. Tymczasem, zanim zaatakują nas prawdziwe bruzdowe zmarszczki, skóra daje nam znać, że pora się nią lepiej zająć.

Podstępne oznaki starzenia

depositphotos.com

Znaki alarmowe

  • Przebarwienia – często traktujemy je po prostu jako pamiątkę po lecie a tymczasem zmiany pigmentacyjne pojawiające się najczęściej w wieku 30-50 lat są pierwszym objawem starzenia. Z wiekiem nasza skóra bowiem coraz mocniej wykazuje szkodliwy wpływ słońca a jeśli przy okazji masz problemy z hormonami (menopauza, ciąża, kuracje hormonalne) to trwałe plamy mogą oszpecić buzię. Rozwiązanie: chroń skórę filtrem przez cały rok a przebarwienia likwiduj specjalistycznymi preparatami.
  • Suche włosy – nie są tylko efektem ubocznym farbowania i kąpieli w basenie. Przesuszone, łamiące się włosy zabierają nam dużo młodości i związane są z deregulacją działania gruczołów łojowych oraz słabszym wzrostem włosów. Rozwiązanie: łykaj witaminę B complex oraz wzbogać dietę w białko i nienasycone kwasy tłuszczowe. Wyglądowi włosów możesz pomóc nabłyszczającymi kosmetykami do stylizacji oraz głęboko nawilżającymi maskami aplikowanymi nawet na całą noc.
  • Obwisła skóra – czy nie wydaje ci się, że twoja twarz zrobiła się jakby trochę za duża? To skutek mniejszej produkcji kolagenu i słabszej regeneracji skóry. W wieku 35-50 lat masz już 40% kolagenu mniej niż za młodu a to robi kolosalną różnicę. Rozwiązanie: zanim pomyślisz o liftingu postaw na zbilansowaną dietę bogatą w kwasy omega 3, soję, witamin Ci E oraz likopen (czerwone i pomarańczowe warzywa); nie zaszkodzą ci też sera przeznaczone dla cery dojrzałej, które widocznie napinają skórę i powstrzymują wiotczenie.
  • Mniejsze usta – niestety, wskutek upływu czasu tracimy też objętość warg, z których ucieka naturalna wilgoć utrzymywana w tkance. Wysuszone wydają się węższe i mniej atrakcyjne. Rozwiązanie: codziennie stosuj obowiązkowo preparat nawilżający na usta, który jest najlepszym panaceum na wysychanie i marszczenie się warg. Rzuć palenie, bo to najgorszy wróg ust. Możesz pomyśleć o powiększających optycznie błyszczykach lub wypełnieniu kosmetycznym np. kwasem hialuronowym.
  • Sucha skóra – ponieważ zewnętrzne warstwy skóry przestają utrzymywać wilgoć wygląd nasze twarzy często zaczyna przypominać karton – szary, suchy, bez życia. Rozwiązanie: sięgnij po bardziej intensywne kremy nawilżające oraz serum na noc; nie bój się olejów naturalnych, które wspaniale odbudowują płaszcz lipidowy; raz w tygodniu aplikuj na twarz nawilżającą maskę.
  • Pierwsze zmarszczki – powstają zwykle wskutek marszczenia skóry np. na czole czy w kącikach oczu i młodej jeszcze buzi mogą dodać lat. Rozwiązanie: oprócz stosowania kremów przeznaczonych dla twojego wieku zwróć uwagę na mimikę swojej twarzy – staraj się ją częstą relaksować, nie zastygaj w grymasach, nie mruż oczu, śpij na jedwabnej poszewce.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
a niedawno wpadłam na tę bajkalinę, myślałam żeby sobie czegoś z tym nie sprawić :) też uważam że nic w tym podstępnego, a skoro wiemy że nieuchronnie nadejdą to powinnyśmy starać się je opóźnić zawczasu :D co to za krem ?
/2 lata temu
oznaki starzenia nie są podstępne, w końcu to całkiem naturalna sprawa :) ostatnio natknęłam się na ciekawy krem z bajkaliną, która ma działanie antyoksydacyjne, więc na pewno jest sprzymierzeńcem w walce z opóźnianiem pojawiających się oznak starzenia