POLECAMY

Płaski brzuch

Powinien być szczupły, jędrny i zadbany – wtedy jest naprawdę sexy! Co zrobić, gdy mimo starań tak nie wygląda? Razem ze specjalistami opracowaliśmy dla ciebie niezawodne sposoby, które pomogą ci osiągnąć ten cel. Zastosuj je – naprawdę działają!
Płaski brzuch fot. FREE
Coraz więcej dziewczyn ma podobny problem z figurą: zamiast krągłych bioder mają zaokrąglony brzuch, a tuż poniżej talii – nieestetyczną oponkę. Przyczyn takiego sposobu tycia jest wiele. Naukowcy odkryli specyficzny gen odpowiadający za otłuszczenie brzucha. Okazuje się, że tycie w okolicach talii jest niestety typowe dla naszej szerokości geograficznej (tak jak typowe są pełne biodra i masywne uda u kobiet żyjących np. w krajach Afryki).

Spore znaczenie mogą mieć zaburzenia hormonalne (nadprodukcja kortyzolu, który wydziela się pod wpływem stresu i palenia papierosów), zbyt wysokie stężenie testosteronu u kobiet (spowodowane m.in. przez zespół policystycznych jajników). Do tego dochodzą czynniki, które zazwyczaj powodują nadwagę u wszystkich, czyli mała aktywność fizyczna, nadmierne spożycie tłuszczów nasyconych,soli kuchennej czy mała ilość warzyw w diecie.

Problem wypukłego brzuszka i boczków bywa dość uciążliwy, ale specjaliści twierdzą, że zawsze można się go pozbyć. Za ilość tłuszczu w tej okolicy w 30–50% odpowiadają geny, ale o pozostałych 70–50% decydujesz sama! "Każda dziewczyna, która ma za dużo tkanki tłuszczowej wokół brzucha, może sięgo pozbyć. Wystarczą dyscyplina i cierpliwość, wtedy nie może się nie udać!" – przekonuje trener osobisty Tomasz Brzózka.

Nie zapominaj o kremach!
Kosmetyki zazwyczaj działają tylko na poziomie naskórka. Używając ich, stymulujesz i nawilżasz naskórek, a jednocześnie chronisz skórę właściwą przed wnikaniem w głąb wolnych rodników, które uszkadzają ją i powodują utratę jędrności. "Pewną nadzieję budzą kosmetyki produkowane w tzw. nanotechnologii, co może umożliwiać wnikanie niektórych związków w głąb skóry właściwej" – przekonuje Beata Larczyńska. Dodatkową korzyścią jest masaż, który wykonujesz podczas nakładania kosmetyków na ciało.

W gabinecie: Alternatywa dla liposukcji
To zabieg Aspire SlimLipo. Pomaga pozbyć się nadmiaru tłuszczu z określonych partii ciała oraz napina skórę. Wprowadzone pod skórę wiązki lasera selektywnie oddziałują na tkankę tłuszczową, która rozpuszcza się i zostaje odprowadzona na zewnątrz.
Gdzie: Afrodyta Medi Spa, Warszawa, Dermart Kraków, derm-art.pl.
Cena: od 2000 zł.

Ultradźwięki i drenaż
Ultracontour Ulift składa się z dwóch etapów: najpierw zogniskowana wiązka ultradźwiękowa o wysokiej intensywności niszczy komórki tłuszczowe i złogi cellulitu. Następnie głęboki drenaż usuwa je z organizmu.
Gdzie: Biomedyka Centrum Odchudzania i Zwalczania Cellulitu, ul. Elektoralna 4/6, Warszawa, tel. 22 620 60 51.
Cena: 2400 zł/3 zabiegi.

Terapie próżniowe
Zabiegi: Body Health, LPG Endermologie i Icoone wykorzystują dobroczynne działanie próżni. Pod ich tajemniczymi nazwami kryją się tak naprawdę przyjemne masaże ciała. Zasysanie tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnej głowicy przyspiesza rozpad tłuszczu w jego najgłębszych pokładach. Efekt? Jędrna skóra i kilka centymetrów mniej w obwodzie brzucha lub ud.
Gdzie: Body Health: Salon Zdrowia i Urody ...poza czasem..., ul. Północna 18B, Poddębice, tel. 512 443 512; LPG Endermologie: Centrum Der-Med, ul. św. Tomasza 30, Kraków, tel. 12 292 03 03; Icoone: Skin Clinic, ul. Stawki 4b, Warszawa, tel. 22 424 46 46, skinclinic.pl Cena: od 120 do 300 zł

Kształtowanie przez rozpuszczanie
Zabieg Exilis, wykorzystujący energię o wysokiej częstotliwości, powoduje głębokie rozgrzanie tkanek, co pobudza ich aktywność metaboliczną. W ten sposób zostają przyspieszone procesy lokalnej lipolizy tkanki tłuszczowej. Po pierwszym zabiegu możesz stracić1–5 cm. Dodatkowym efektem jest ujędrnienie skóry i redukcja cellulitu.
Gdzie: Gabinet Medycyny Estetycznej, ul. Kuklińskiego 4a, Ostrołęka,tel. 508 085 800

Wyszczuplanie zimnem
Zeltiq to nowa, nieinwazyjna metoda modelowania ciała i usuwania tkanki tłuszczowej. Wykorzystuje ona zjawisko kriolipolizy (usuwanie komórek tluszczowych poprzez ich selektywne chłodzenie). Nowoczesna technologia atakuje wyłącznie komórki tkanki tłuszczowej, prowadząc do ich apoptozy (naturalnej śmierci) i jednocześnie jest całkowicie bezpieczna dla pozostałych tkanek.
Gdzie: Estederm Klinika Dermatologii Estetycznej, al. Witosa 31 , Warszawa,tel. 22 640 14 57
 Cena: Promocja – od 900 do 2400 zł


Zobacz program ułożony specjalnie z myślą o płaskim brzuchu>>>
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)