POLECAMY

Pilniki do paznokci - jaki wybrać?

Niby trywialna sprawa, a jednak… Kobiety szalejące na punkcie swoich paznokci do wyboru pilnika powinny podejść z nabożną rozwagą.

Niby trywialna sprawa, a jednak… Kobiety szalejące na punkcie swoich paznokci do wyboru pilnika powinny podejść z nabożną rozwagą.

Owszem, standardowa większość z nas dzieli się na te, co nie używają wcale (bo są plotki, że od tego rozdwajają się paznokcie) i te, którym starcza standardowy metalowy pilniczek na wyposażeniu zestawu do manicure. I faktycznie da się tak żyć nic o gradacjach i rodzajów pilników nie widząc. Bardziej ciekawym świata i eksperymentującym z różnymi trendami oraz materiałami takimi jak akryl czy żywice podstawy wiedzy się jednak przydadzą…

Pilniki do paznokci - jaki wybrać?Faktycznie, zła sława pilników ma swoje uzasadnienie - tradycyjne metalowe zarysowują paznokcie naruszając ich strukturę i mogą prowokować szybsze niszczenie płytki. Dlatego właśnie dobry pilnik to na pewno nie metalowy, ale zaopatrzony w pokrycie z tlenku aluminium, granitu, kryształu, szkła albo teflonu. Poza materiałem wykonania pilniki różnią się także kształtem (prosty, banan, romb, piramidka, blok) oraz, przede wszystkim, gradacją ziarnistości, którą wyraża się liczbami - od 80 do nawet 1500.

Pilnik gruboziarnisty (gradacja 80 i 100) - charakteryzuje się wielką siłą tarcia i służy głównie do zdejmowania materiału z paznokcia (pozbywania się tipsów). Nie polecany jest do stosowania w domu a jedynie w profesjonalnych gabinetach.

Pilnik średnioziarnisty (100/180) - to pilnik klasyczny przeznaczony do podstawowej obróbki paznokcia (nadania mu kształtu) oraz pracy modelującej na akrylu czy żelu UV.

Pilniki do paznokci - jaki wybrać?

Pilnik drobnoziarnisty (>240) - służy do wygładzania naturalnej płytki paznokcia oraz końcowej obróbki akrylu czy żelu.

Polerka (500-1000-1500) nadaje paznokciom wyjątkowy blask, wyrównuje powierzchnię i może być również używana do matowienia płytki. Zdecydowanie polecana każdej kobiecie, nawet tej stroniącej od pilników.
 

Pilniki do paznokci - jaki wybrać?


Bloczek polerski - Bardziej profesjonalne narzędzie do polerowania i wygładzania, służy do przygotowania paznokci przed nałożeniem żelu, akrylu, lub aplikacją tipsów. Występuje w kolorze białym oraz ciekawych kolorach przyozdobionych brokatem - dla elegantek.
 

Pilniki do paznokci - jaki wybrać?


Pilnik banan - zagięty specjalnie, aby ułatwić modelowanie zaokrąglonych powierzchni przy skórkach bez kaleczenia tkanki.

Pilniki do paznokci - jaki wybrać?

Pilnik kryształowy - używany do wykańczania brzegów paznokcia, aby zapobiec jego rozdwajaniu.

Pilnik szklany - Jednostronny, delikatny, bezpieczny dla paznokcia, ale szybko piłujący. Świetnie nadaje się do modelowania kształtu paznokci sztucznych i naturalnych.
 

Pilniki do paznokci - jaki wybrać?


Pilnik teflonowy - Drobnoziarnisty, zaokrąglony na krawędziach, idealny do naturalnych paznokci.
 

Pilniki do paznokci - jaki wybrać?


Warto pamiętać, że jakość pilników zależy w dużej mierze od producenta. Ci najlepsi gwarantują wysoką trwałość, łatwość czyszczenia i dezynfekcji oraz powłoki zabezpieczające przed zapychaniem się pilniczka. Zwracajmy również uwagę na wygodę trzymania, długość oraz oznaczenie gradacji. Generalnie, za dobry pilnik zapłacimy od 5 złotych (amatorskie) do 25 złotych (duże, profesjonalne).
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (17)
/rok temu
Dokładnie ta sama sytuacja. Mają świetne pilniki w tym new nails, ale chodzi o to, że są pod użytek salonowy, czyli po prostu dopasowano je pod wyższe oczekiwania. Dzięki temu ma się na długo święty spokój. Robiliście inaczej?
/2 lata temu
Pilniki powinny być odpowiedniej jakości - na sklepie new nails macie takie pod zastosowania salonowe. A jeśli kupicie je dla siebie, to przecież wiadomo, że będziecie mieli na bardzo dlugo totalnie święty spokój. Zwracajcie na to uwagę.
/2 lata temu
Ten pilnik elektroniczny scholla do paznokci jest naprawdę dobry, paznokcie wyglądają jak po wyjściu od kosmetyczki ładne, bez rozdwajania się, zdrowsze itp. U mnie sprawdza się idealnie w domu jak i w podróży.
POKAŻ KOMENTARZE (14)