POLECAMY

Pierwsze objawy cellulitu – co robić?

Czy wiesz, jakie są pierwsze objawy cellulitu? Dowiedz się co robić, kiedy je zauważysz!

cellulit

Fot. Fotolia

Pierwsze objawy cellulitu

  • bruzdy na fałdach skórnych (widoczne po zebraniu skóry),
  • widoczne wgłębienia przypominające skórkę pomarańczy,
  • wypukłości na powierzchni skóry,
  • skóra traci sprężystość.

W dalszej kolejności pojawiają się zaczerwienienie i obrzęki, a skóra może piec i boleć. Dlatego ważne jest szybkie działanie, by nie dopuścić do rozwoju cellulitu.

"Pierwszą oznaką cellulitu są niewielkie bruzdy na fałdach skórnych, które pojawiają się po mocnym ściśnięciu skóry. Następny etap to pojawienie się pofałdowania oraz zagłębień, które zaczynają przypominać skórkę pomarańczową. Są to dwie początkowe fazy rozwoju, wobec których szybka reakcja może przynieść szybką poprawę" – mówi Anna Machnik, kosmetolog Body Care Clinic w Katowicach.

Zobacz także: Jakie produkty pomagają pozbyć się cellulitu?

Co robić, kiedy zauważysz pierwsze objawy cellulitu?

Jeśli zauważymy pierwsze objawy, należy skonsultować się z lekarzem, w celu przeprowadzenia odpowiednich badań. Pozwoli to na szybkie rozpoczęcie leczenia hormonalnego i wykluczenie powikłań zdrowotnych.

Zaniedbanie cellulitu może skutkować syndromem skóry leopardziej oraz pojawieniem się dużych, bolesnych guzów podskórnych.

W walce ze skórką pomarańczową na pewno pomoże nam zmiana diety, na bogatą w błonnik, białko i kwasy omega-3. Wskazane jest zwiększenie aktywności fizycznej, zwłaszcza ćwiczeń opartych na wypadach nóg i przysiadach. Kiedy jednak naturalne sposoby nie działają, bądź nie mamy wystarczająco czasu i zapału, by zmieniać styl żywienia i wprowadzać codzienny trening, możemy posłużyć się zabiegami z dziedziny medycyny estetycznej.

 − "Jednym z najskuteczniejszych zabiegów jest lipoliza ultradźwiękowa. Nie tylko zwalcza cellulit, lecz również modeluje i wyszczupla sylwetkę. Ultradźwięki uszkadzają komórki tłuszczowe, powodując wydalenie zbędnych tłuszczów i trójglicerydów wraz z przemianą materii. Dodatkowo pobudza krążenie, które ma znaczący wpływ na rozwój skórki pomarańczowej" – mówi kosmetolog.

"Alternatywą może być mezoterapia mikroigłowa, która stymuluje i pobudza naskórek. Pomimo że zabieg polega na użyciu aplikatora z mikroigłami, to jest on całkowicie naturalny i nie niszczy skóry. Poza zabiegami mechanicznymi istnieją również terapie oparte na masażu i używaniu specjalnych środków witaminowych" – dodaje Anna Machnik.

Źródło: Materiały prasowe Body Care Clinic

Zobacz także: Jak pozbyć się cellulitu? – zabiegi medycyny estetycznej

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Proponuję odwiedzić Tanrei i zdecydować się na zabieg antycellulitowy albo wyszczuplający. Trzeba działać jak najwcześniej.