POLECAMY

Pierś do przodu

Ładny, jędrny i kształtny biust sprawia, że kobieta czuje się atrakcyjna i pewna siebie. Dlatego, aby był cały czas w doskonałej kondycji, zadbaj o jego wygląd.
Pierś do przodu fot. Panthermedia
Badania pokazują, że tylko co dziesiąta z nas jest zadowolona ze swoich piersi. A przecież wypielęgnowany biust wygląda świetnie bez względu na rozmiar. W jaki sposób więc o niego dbać? Na to i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Jakimi kosmetykami pielęgnować piersi?
Preparatami ujędrniającymi z dodatkiem bluszczu, alg, skrzypu, szałwii, arniki. Stosuj je po każdej kąpieli. Nałóż na dłonie kosmetyk i wykonaj nimi wokół biustu kilka ósemek. Na koniec nałóż go też na cały dekolt (aż do ramion).

Jakie są domowe zabiegi ujędrniające?
Piersiom dobrze służy naprzemienny (raz zimny, raz ciepły) prysznic. Woda nie może być jednak lodowata ani bardzo gorąca – jej strumień trzeba zmieniać co pół minuty. Sitko prysznica odsuń od ciała, by masaż był dość mocny i wykonuj okrężne ruchy, omijając brodawki. Zabieg kończ zawsze zimną wodą – poprawi krążenie i napnie skórę. Podobnie zadziała masaż rękawicą frotté lub peeling (rób go raz w tygodniu).

Czy opalanie topless nie szkodzi piersiom?
Nie, jeśli będą cały czas chronione kremem z filtrem minimum SPF 30. Musisz go nakładać, bo promienie UV uszkadzają włókna kolagenowo-elastynowe odpowiedzialne za jędrność skóry.

Jaki wpływ na biust mają ćwiczenia?
Utrzymują w dobrej kondycji mięśnie odpowiadające za podtrzymywanie piersi, ujędrniają skórę i poprawiają jej elastyczność. Polecamy zwłaszcza "pompki" – możesz je robić, opierając się o ścianę – oraz ściskanie piłeczki trzymanej przed klatką piersiową z łokciami na wysokości ramion. Ćwiczenia te wykonuj regularnie (codziennie), wtedy efekty będą trwałe. Godne polecenia jest także pływanie.

Czy da się poprawić kształt makijażem?
Gdy masz małe piersi, muśnij przestrzeń między nimi ciemnym pudrem, a wypukłości rozświetl jasnym, np. z drobinkami złota. Dzięki temu będą się wydawać bardziej krągłe. Jeśli chcesz natomiast optycznie zmniejszyć biust, cały oprósz ciemnym pudrem. Dekolt będzie też przyciągał spojrzenia, jeśli posmarujesz skórę balsamem ze złotymi drobinkami.


Jaki krem do biust jest najlepszy? Sprawdź!>>>
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)