POLECAMY

Piercing, czyli wszystko o kolczykach

Czym jest piercing? Czy kolczyk na łechtaczce, wargach sromowych i penisie może być niebezpieczny? Jak dbać o przekłute miejsce? Czy można zrobić kolczyk w zębie? Czy kolczyk w miejscu intymnym może być sposobem na brak orgazmu?
Piercing, czyli wszystko o kolczykach

Kolczyk - robić czy nie?

Tę decyzję musisz podjąć samodzielnie. My tylko wyjaśniamy, na czym polega piercing i czego możesz się spodziewać podczas przekłuwania. Z poniższego artykułu dowiesz się wszystkiego na temat piercingu, przeczytasz o tym, jak dbać o przekłute ciało, jak długo trwa gojenie zakolczykowanego miejsca i jak przygotować się do założenia kolczyka. Tłumaczymy, jak uniknąć wystąpienia powikłań i czy przekłucie języka wiąże się z ograniczeniami związanymi z jedzeniem i przełykaniem. Wyjaśniamy też czym są primery i z czego są wykonane, a także jak znieczula się niektóre miejsca (np. intymne) przed założeniem kolczyka.

Sprawdź: Czy piercing jest obojętny dla zdrowia?

Kolczyk w dziwnym miejscu - czy warto?

Piercing można mieć niemalże wszędzie: w nosie, uchu, wardze, a nawet na brwi - wiedzą o tym prawie wszyscy. Nie każdy jednak wie, że zakolczykować można też... łechtaczkę, wargi sromowe, a także penisa. Niegdyś kolczykowanie np. warg sromowych miał inne niż dzisiaj znaczenie: kolczyk był niejako "strażnikiem" czystości, bronił wejścia do pochwy i tym samym uniemożliwiał odbycie stosunku płciowego. Obecnie ma tylko znaczenie estetyczne. Czy przekłuwanie tych miejsc jest bezpieczne? Polecamy poniższy artykuł.

Sprawdź: Czy piercing ekstremalny jest bezpieczny?

Masz kolczyk? Nie zapominaj o higienie!

Jeśli zdecydowałeś/aś się na kolczyk, musisz wiedzieć, jak dbać o przekłute miejsce. Przede wszystkim należy przemywać je trzy razy dziennie preparatem odkażającym. Do pielęgnacji takiego miejsca można też używać soli fizjologicznej. W zależności od tego, gdzie umieszczony jest piercing, higiena przekłucia wygląda odrobinę inaczej. Jak więc pielęgnować przekłuty łuk brwiowy, nos lub język? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Sprawdź: Kolczyk, czyli jak dbać o miejsce przekłucia?

Kolczyk sposobem na... orgazm?

Mało kto decyduje się na piercing ekstremalny. Śmiałkowie zachęcają jednak do niego ze względu na... wyjątkowe doznania, które powoduje. Kolczyk w łechtaczce czy na penisie jest przez wielu uważany za fantastyczny sposób na urozmaicenie łóżkowych uniesień. Czy jest bezpieczny? Z jakimi niebezpieczeństwami się wiąże? Na czym polega taki zabieg? Polecamy poniższy artykuł.

Sprawdź: Kolczyk w łechtaczce - sposób na orgazm?

Czy można zrobić kolczyk w zębie?

Może brzmi to dziwnie, ale tak: można wykonać kolczyk w zębie. Sposoby są dwa: kolczyk można dokleić do zęba bądź wykonać w zębie dziurkę, przez którą kolczyk jest przekładany. Pierwsza opcja jest bezpieczna i wygląda estetycznie - co do drugiej zdania są podzielone. Jak wybrać biżuterię na zęby i czy istnieją jeszcze inne metody na ozdobienie uzębienia? O tym przeczytacie w poniższym artykule.

Sprawdź: Kolczyk w zębie - nowy trend?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 lata temu
hey no bo mam problem mam 13 lat i chce za wszelką cene zrobic sobie kolczyk w języku a jak tata mi nie pozwoli to sama sobie pozwole jak mam go przekonać ???
/6 lat temu
[quote=~Gość] Ja nie wyobrażam sobie żeby mieć tam kolczyka to musi być obrzydliwe kto takie coś robi musi być niepoważny!!!;) [/quote] Ale co masz na myśli? Piercing miejsc intymnych?
/6 lat temu
Ja nie wyobrażam sobie żeby mieć tam kolczyka to musi być obrzydliwe kto takie coś robi musi być niepoważny!!!;)