POLECAMY

Pielęgnacja suchej skóry

Jak rozpoznać suchą skórę i jak właściwie ją pielęgnować? Porad udziela ekspert marki Dove.
Pielęgnacja suchej skóry
Odpowiednio dobrane składniki linii Dove Intensywnie nawilżającej pomagają w odbudowie prawidłowego funkcjonowania i komfortu skóry bardzo suchej.

Suchość skóry jest częstym problemem, który może przytrafić się każdej z nas. Skóra jest wtedy matowa, łuszcząca się, ściągnięta, szorstka, czasami zaczerwieniona, wyraźnie odtłuszczona i odwodniona. Suchość skóry może też powodować różne dolegliwości takie jak swędzenie, pieczenie, mrowienie czy napięcie.

Sucha skóra może być objawem występującym cały czas, być wynikiem choroby lub pojawiać się okresowo – wtedy powstaje pod wpływem warunków środowiskowych, takich jak przebywanie w wysokich lub niskich temperaturach, szczególnie przy małej wilgotności otoczenia, w klimatyzowanych pomieszczeniach i przy działającym centralnym ogrzewaniu oraz w okresie jesiennym i zimowym.

Niekorzystnie działają także promienie UV – długie opalanie, czy korzystanie z solarium. Bardzo często przyczyną są nadmierne lub niewłaściwe zabiegi higieniczne: długie kąpiele, szczególnie w gorącej wodzie z dużą zawartością chloru, stosowanie silnie odtłuszczających zasadowych mydeł, żeli i płynów mających w swoim składzie silne detergenty.

Nowe preparaty z linii Dove Intensywnie nawilżającej mają za zadanie przywrócić równowagę i komfort skórze bardzo suchej. Zawierają one substancje nawilżające (humektanty), pomagające w odbudowie warstwy lipidowej oraz natłuszczające olejki zapewniające pełną pielęgnację odwodnionej skórze (emolienty). Skóra jest lepiej odżywiona dzięki działaniu olejków, a jej powierzchnia gładka i elastyczna.

W skład serii wchodzi balsam, krem i masło intensywnie nawilżające, w których dominują substancje o silnych właściwościach nawilżających jak gliceryna oraz wazelina, mogące uzupełnić barierę lipidową naskórka chroniąc go przed utratą wody i wzmagając jego działanie ochronne, izolujące skórę przed szkodliwym wpływem otoczenia. Dodatek substancji zmiękczających, emolientów i olejków silikonowych pozwala na uzyskanie szczególnie miękkiej i delikatnej skóry.


Dr Monika Serafin - ekspert naukowy marki Dove

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 lata temu
Sucha skóra była moja zmorą, okazało się że pomogo bardzo picie większej ilości wody - źle się nawadniałam :( dodatkowo zaczęłam stosować skrzypolen z kwasem hialuronowym który nie dośc że dba o skórę włosy i paznokcie ale zawiera kwas hialuronowy który pomaga nawadniac skórę. Jestem zachwycona.
/5 lat temu
A czy nie ma na ten zabieg jakiejś promocji ? Pytam, bo wiem ze czasami w Bona Dea zawsze coś jest fajnego w kazdym miesiącu, a przed wiosną taki zabieg na pewno by się przydał.
/6 lat temu
Jesli o mnie chodzi to mogę polecic zabieg który mozecie wykonać w salonie Bona Dea w Krakowie - GLIKOPEEL S. Po zabiegu otrzymujemy gładką, dobrze nawilżoną skórę.
POKAŻ KOMENTARZE (1)