Pielęgnacja stóp - również "męska" sprawa

Mężczyźni mają generalnie ładniejsze stopy. Spowodowane jest to przede wszystkim noszeniem przez lata wygodniejszego obuwia. Kiedy kobiety starają się pięknie wyglądać w butach na wysokich obcasach i z wąskimi noskami, mężczyźni ubierają płaskie i wygodne.

Mężczyźni mają generalnie ładniejsze stopy. Spowodowane jest to przede wszystkim noszeniem przez lata wygodniejszego obuwia. Kiedy kobiety starają się pięknie wyglądać w butach na wysokich obcasach i z wąskimi noskami, mężczyźni ubierają płaskie i wygodne. Dłużej i częściej noszą obuwie sportowe. Pomimo tego stopy mężczyzn, szczególnie tych chorych na cukrzycę wymagają szczególnej i konsekwentnej pielęgnacji.

Bardzo częstym problemem u panów jest nadmierna potliwość. Najważniejszym elementem pielęgnacji jest dokładne codzienne mycie stóp i zmienianie skarpetek. Skarpetki nosimy bawełniane, a zimą wełniane. Stopy myjemy, a jeżeli mamy taką możliwość, to moczymy w soli ziołowej, która zapobiega nadmiernemu poceniu. Po dokładnym wytarciu stóp, również pomiędzy palcami stosujemy kremy lub pianki zawierające substancje dezodorujące i przeciwpotowe. W ciągu dnia można zastosować, również w pracy, dezodoranty lub lotiony w sprayu. Należy pamiętać o codziennym zmienianiu obuwia. Nie nosimy z rzędu tej samej pary butów, ale dajemy im chociaż dzień „odpocząć“ i zostawiamy w przewiewnym miejscu. Starannie należy dobrać kształt butów, jak również materiał, z którego są zrobione. Zimą należy w pracy zakładać inne buty, jeżeli mamy zamiar spędzić w pomieszczeniu więcej, niż godzinę. I codziennie oglądamy stopy...

Panowie nie są obecnie niczym dziwnym w gabinecie pielęgnacji stóp. Jeżeli mamy jakiekolwiek problemy np. wrastające paznokcie, czy nagniotki należy nie zwlekać z wizytą. Natomiast najmniejsza rana czy pęcherz, które nie goją się powinny być skonsultowane z lekarzem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
oczywiście, ze to również męska sprawa :) my sobie z mężem kupujemy skarpetki złuszczające epilfeet zestaw dla pary raz 5-6 tygodni i robimy sobie spa przed telewizorem ;)