POLECAMY

7 zasad zimowej pielęgnacji skóry

Gdy na dworze mróz i wiatr, a w domu przesuszone powietrze, trzeba zadbać o odpowiednią ochronę skóry.
7 zasad zimowej pielęgnacji skóry fot. Fotolia
Zima nie rozpieszcza skóry. Wysusza ją mróz i przegrzane powietrze w pomieszczeniach. Palą promienie słońca odbite od śniegu, a zmiany temperatur szkodzą naczynkom krwionośnym. Pielęgnuj cerę według zimowych zasad!
 

7 zasad pielęgnacji skóry zimą:


1. Chroń przed mrozem

Dbaj o naturalny płaszcz lipidowy skóry – to on osłania ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Zimą zrezygnuj z mycia twarzy mydłem, ponieważ zmienia naturalny odczyn (pH) skóry. Pamiętaj, że każdy typ cery wymaga ochrony, nawet tłusta, najbardziej odporna na złe warunki.  


2. Starannie wybierz krem

Wychodząc na zewnątrz sięgnij po kosmetyk intensywnie nawilżający lub lekko natłuszczający, który jednocześnie ochroni skórę przed niskimi temperaturami i słońcem.


3. Nocą daj skórze czas na odnowę

Gdy ty śpisz, twoja skóra intensywnie pracuje nad regeneracją. Lepsze dotlenienie podczas snu pomaga jej usunąć toksyny i wchłonąć substancje pielęgnacyjne z kremów. Preparat na noc powinien nie tylko nawilżać, ale także pobudzać skórę do odnowy i dostarczać jej składników wzmacniających: minerałów, witamin, antyutleniaczy.


4. Odżywiaj skórę

Dwa razy w tygodniu przygotuj maseczkę dla zmęczonej, zestresowanej skóry, np. z miąższu owocu awokado i łyżki miodu. Papkę rozsmaruj na twarzy omijając okolice oczu i ust. Spłucz letnią wodą po ok. 10 min.


5. Nawilżaj i masuj ciało

Szczelnie okryte ubraniem, w zimowych planach pielęgnacyjnych często spada na dalszą pozycję. To błąd. Choć nie odsłaniasz tyle ciała co latem, powinnaś o nie tak samo dbać. Pamiętaj o dokładnym peelingu raz-dwa razy na tydzień. Po każdej kąpieli wmasuj w skórę nawilżający balsam.


6. Dbaj o ręce i stopy

Z powodu słabszego ukrwienia skóry ręce łatwo przemarzają. Zimą częstym problemem dłoni jest przesuszony, łuszczący się naskórek. Stopy cierpią od przegrzewania, które powoduje nadpotliwość. Pamiętaj więc, by wychodząc na zewnątrz zawsze nakładać rękawiczki. Noś skarpetki przepuszczające powietrze (najlepiej bawełniane) i buty, które nie uciskają stóp.


7. Pamiętaj o ustach

Skóra warg jest pozbawiona gruczołów tłuszczowych, dlatego błyskawicznie ulega wysuszeniu, łuszczy się i pęka. Raz w tygodniu usuwaj wyschnięty naskórek ust - im grubsza jego warstwa tym łatwiej o uszkodzenia w niekorzystnych warunkach. Używaj do tego zwykłego drobnoziarnistego peelingu do twarzy lub miękkiej szczoteczki do zębów (masuj delikatnie okrężnymi ruchami).  
 

Więcej o pielęgnacji zimą:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Ja oczywiście poza tymi wszystkimi wskazówkami łykam codziennie kapsułki Meiers Lab które pozytywnie wpływają na wygląd moich włosów, paznokci i skóry