Pielęgnacja skóry wokół oka

Mówi się, że oczy to zwierciadła naszej duszy, często jednak ich wygląd zdradza o wiele więcej: wiek, tryb życia, zdrowie fizyczne i stopień dbałości o urodę. Przedstawiamy kilka podstawowych zasad dbania o skórę wokół oczu.
/ 04.02.2008 00:01
Mówi się, że oczy to zwierciadła naszej duszy, często jednak ich wygląd zdradza o wiele więcej: wiek, tryb życia, zdrowie fizyczne i stopień dbałości o urodę. Przedstawiamy kilka podstawowych zasad dbania o skórę wokół oczu.

Po ukończeniu 25 roku życia zdecydowanie należy zainwestować w kosmetyk pod oczy. Preparat dobieramy jednak bardzo starannie uwzględniając wiek, typ cery, alergie, zwyczaje makijażu. Generalnie, im młodsza buzia, tym lepiej sprawdzają się lekkie żelowe konsystencje – w więkoszości przypadków dwudziestolatkom wystarczy zwykły żel ze świetlika. Godne polecenia są produkty polskich firm tj. Ava czy Flos Lek. Inne standardowe naturalne produkty to arnika i biała herbata – likwidują obrzęki, wygładzają skórę po oczyma, poprawiają mikrokrążenie. Skóra dojrzała, na której pojawiły się już zmarszczki skorzysta na gęstszych bogatszych formułach, np. Active C Yeux La Roche Posay, Revitalift Eye L’Oreal czy Krem pod oczy z witaminą E Ziaji.

Używajmy zawsze minimalnej ilości kosmetyku – delikatna skóra powiek może zareagować alergicznie na zwiększone dawki, nie mówiąc o kłopotach z nałożeniem makijażu. Aplikujemy krem lub żel delikatnymi kolistymi ruchami, starając się jednak nie rozciągać zanadto skóry. Minimasaż poprawia krążenie i nadaje skórze wokół oczu wypoczęty, zdrowy wygląd. Trzymając kosmetyki do pielęgnacji oczu w lodówce dodatkowo fundujemy sobie zabieg odmładzania chłodem – zmniejszają się obrzęki i cienie, a skóra staje się jędrniejsza. Jak zwykle, dla wyraźnych rezultatów potrzeba konsekwencji!

Dla leniwych, nie potrafiących zmusic się do tego krótkiego codziennego masażu polecamy kompleksowe kosmetyki działąjące natychmiastowo i w głębi skóry. Absolutne hity na rynku to drogi, acz bardzo wydajny, Super Eye Contour Cream Shiseido, Anti-Gravity Clinique, Power A Heleny Rubinstein oraz High Résolution Eye with Collaser-48 Lancome. Za lenistwo trzeba jednak zapłacić kilkakrotnie wyższą cenę!

Pamiętajmy, że na skórę wokół oczu negatywnie wpływają takie czynniki jak słońce, mrużenie charakterystyczne dla krótkowidzów, spędzanie dużo czasu przed komputerem, brak higieny w demakijażu. Dlatego ciemne okulary, prawidłowa korekcja wady wzroku oraz dobre nawyki w pracy to podstawa profilkatyki. Starajmy się od czasu do czasu robić przerwy we wpatrywaniu się w ekran – przysłońmy powieki dłońmy, poruszajmy trochę gałkami oczu, popatrzmy się w dal przy otwartym oknie. To niewiele kosztuje, a zaoszczędza wiele pieniędzy na drogie przeciwzmarszczkowe preparaty!

Agata Chabierska