POLECAMY

Pielęgnacja dłoni zimą

Nieprzyjemny wiatr, konieczność częstego odśnieżania samochodu, czy przydomowych dróżek, wielogodzinne przebywanie w pomieszczeniach wypełnionych przesuszonym powietrzem, ciągłe narażenie na ekstrema temperatur – czynniki te mogą znacząco pogorszyć kondycję naszych dłoni. O tej porze roku wymagają one specjalnego zainteresowania i troski.
Pielęgnacja dłoni zimą

Ciepło, to podstawa

Zimą nieodłączną częścią naszego ubioru powinny być rękawiczki. Niestety wiele z nas bagatelizuje ich zbawienny wpływ na kondycję skóry. Opatulone rękawiczkami dłonie będą bezpieczne. To ochrona nie tylko przed mrozem, lecz także przed upadkami, tak częstymi o tej porze roku (nie trudno wtedy o otarcia czy skaleczenia). Rękawiczki sprawią, iż skóra dłoni nie będzie spierzchnięta. Warto zainwestować w dobry, nieprzepuszczający zimna i wody materiał. 

Polecamy: Jakie badania warto wykonać przed zabiegiem kosmetycznym?

Ścieranie

Jeśli Twoje dłonie zimą wykazują niebywałą skłonność do wysychania i pokrywania się warstwą starych, obumarłych komórek, stają się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku, pamiętaj o właściwej pielęgnacji. Świeży wygląd i tak pożądaną gładkość, nadasz skórze dłoni, stosując systematycznie delikatne peelingi (może to być peeling kosmetyczny lub przygotowany własnoręcznie np. z ziarenek mielonej kawy i oleju roślinnego). Po wykonaniu zabiegu złuszczania, dłonie należy umyć łagodnym mydłem (z dodatkiem środka nawilżającego). Tak „przygotowane” ręce można poddawać dalszym zabiegom pielęgnacyjnym.

Krem

Dobry, nawilżający i natłuszczający krem powinien towarzyszyć nam przez cały zimowy dzień. Najlepiej zaopatrzyć się w dwie tubki, z czego jedna powinna zawsze znajdować swoje miejsce w naszej torebce. Dłonie kremować należy po każdorazowym myciu, przed wyjściem na dwór i regularnie, co kilka godzin w czasie przebywania poza domem. Korzystne dla dłoni składniki to: gliceryna, alantoina, witaminy A i E (można także wcierać w skórę kapsułki zawierające te witaminy).

Krem powinien mieć o tej porze roku gęstszą konsystencję. Warto także zainwestować w specjalne bawełniane rękawiczki i opatulać nimi na noc ręce pokryte grubą warstwą kosmetyku. Ciepło stymuluje wchłanianie substancji odżywczych i regenerację skóry.

Polecamy: dział Pielęgnacja skóry

Maseczka – dobre uzupełnienie

Codzienną pielęgnację warto poszerzyć o wmasowywanie odżywczych maseczek. Korzystne składniki to: miód, oliwa z oliwek, jogurt/śmietanka – produkty te świetnie nawilżają i wygładzają skórę dłoni. Wiele firm kosmetycznych oferuje zestawy do tak zwanej kąpieli parafinowej, która znacząco poprawia wygląd dłoni.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)