4 sposoby na zmysłowy dekolt

Nie wiesz, jak pielęgnować dekolt? Przeczytaj nasze porady!
/ 30.11.2016 17:21
Pielęgnacja dekoltu - 4 sposoby na ładny dekolt fot. Fotolia

Ponętny dekolt to wizytówka każdej kobiety. Niestety skóra na tym obszarze ciała starzeje się najszybciej. Jeśli chcesz, aby jak najdłużej zachowała młodość, musisz włożyć w to trochę wysiłku. Odpowiednia pielęgnacja dekoltu sprawi, że będzie wyglądał zmysłowo, a co za tym idzie – przykuwał wzrok płci przeciwnej. Wystarczy zastosować się do naszych czterech rad.

Szybkie sposoby na piękny dekolt

4 wskazówki, jak pielęgnować dekolt

1. Ukryj niedoskonałości skóry

Przebarwienia pigmentacyjne zatuszujesz z pomocą podkładu albo odrobiny korektora. Nakładaj kosmetyk niewielkimi porcjami, delikatnie "stemplując" skórę. Wieczorem oprósz dekolt transparentnym pudrem albo nałóż odrobinę brązującego pudru w miejsce, gdzie zaczynają się piersi (w ten sposób optycznie pogłębisz dekolt).

2. Gimnastykuj się

Pielęgnacja dekoltu nie ogranicza się do stosowania odpowiednich kosmetyków. Jeśli chcesz, aby twoje piersi jak najdłużej wyglądały młodo, nie powinnaś zapomnieć o aktywności fizycznej. Wprawdzie piersi nie mają mięśni – składają się z gruczołów i tłuszczu, wspiera je tylko skóra - ale wzmocnienie mięśni klatki piersiowej poprawi ich wygląd. Zapisz się na pływalnię, tenis lub ćwicz w domu. Wykonuj co dzień proste ćwiczenie: stań w rozkroku i złóż dłonie (jak do modlitwy) trzymając łokcie na wysokości biustu. Naciskaj dłonią na dłoń napinając przy tym mięśnie klatki piersiowej (przytrzymaj 5 sekund). Powtórz ćwiczenie 10 razy.

Jak ćwiczyć, by mieć piękny biust?

3. Sięgnij po kremy push-up

Już około 30. roku życia skóra wiotczeje. Kosmetyki nie odwrócą czasu, ale wzmocnią słabnący kolagen i elastynę. Przydadzą się kremy z morskim kolagenem, fitohormonami i peptydami. Podczas nakładania kosmetyku masuj piersi jedną ręką zakreślając kształt znaku nieskończoności (leżącej ósemki).

4. Wygładzaj delikatnie

Peeling jest konieczny, ale musi być łagodny. Mechaniczny wymaga tarcia i może powodować naciąganie skóry. Wybierz preparat drobnoziarnisty, taki jakiego używasz do twarzy albo enzymatyczny, który rozpuszcza naskórek bez konieczności tarcia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)