POLECAMY

Biust w górę!

Niezależnie od tego, czy masz małe czy duże piersi, poświęć trochę czasu na ich pielęgnację. Dzięki temu będą kształtne i jędrne!
Biust w górę! fot. Fotolia

W tym przypadku rozmiar naprawdę nie ma znaczenia. Mały biust może być równie kuszący i zmysłowy jak duży. W obu przypadkach ważna jest odpowiednia pielęgnacja i stosowanie specjalnych kosmetyków. Skóra piersi i dekoltu powinna być jędrna i dobrze nawilżona. Inaczej nie będzie miała siły podtrzymywać ich ciężaru.

Warto także wzmacniać mięśnie pleców i rozciągać klatkę piersiową. Dzięki temu nawet mały biust zyska na objętości, bo będzie lepiej wyeksponowany.

Codzienna pielęgnacja

Skóra na biuście jest bardzo delikatna i cienka, podobnie jak skóra szyi i dekoltu. "Jest tu mało tkanki podskórnej, która podtrzymuje skórę i odpowiada za jej jędrność" – tłumaczy dr Marcin Ambroziak, dermatolog z Kliniki Estederm Ambroziak. "Dlatego, żeby skóra w tych rejonach ciała była w dobrej kondycji, wymaga intensywnej i przede wszystkim regularnej pielęgnacji"– dodaje dr Ambroziak. Wybieraj kosmetyki przeznaczone specjalnie do biustu, zawierają bowiem składniki, które nie tylko mocno nawilżają, ale także ujędrniają i działają napinająco.

1. Codziennie stosuj serum oraz krem.

  • Kosmetyki aplikuj dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Najpierw rozprowadź serum, a potem nałóż warstwę kremu lub balsamu.
  • Jeśli mają one tylko działanie nawilżające, nakładaj je na całe piersi, łącznie z brodawkami.
  • Jeśli zaś wybierasz kosmetyki zawierające sporą ilość składników aktywnych, lepiej omijaj brodawki, bo mogą ulegać podrażnieniom.
  • Podczas aplikowania kosmetyków rób delikatny masaż. Najprostszy polega na wykonywaniu wokół piersi ruchów przypominających poziomą ósemkę. Możesz też małymi kolistymi ruchami wmasowywać krem dookoła piersi, zagarniając ją od pachy do środka ku górze.
Te proste triki poprawiają jędrność skóry oraz jej ukrwienie, dzięki czemu kosmetyki lepiej się wchłaniają.  

2. Dwa razy w tygodniu stosuj maskę

"Aby jej działanie było bardziej skuteczne, możesz przykryć ją warstwą folii spożywczej. Dzięki temu preparat będzie lepiej się wchłaniał i osiągniesz lepszy efekt ujędrnienia biustu" – radzi Maria Koniec, kosmetolog.

3. Wzmacniaj działanie kosmetyków.

Codziennie poświęć chwilę na delikatny masaż połączony z peelingem. "Na miękką myjkę nanieś trochę żelu pod prysznic zawierającego peelingujące drobinki. Okrężnymi ruchami masuj całe piersi. W ten sposób poprawisz ukrwienie i udrożnisz limfę, a poza tym tak przygotowana skóra będzie lepiej wchłaniała składniki aktywne kremów" – wyjaśnia Maria Koniec. "Polecam również naprzemienne zimne i ciepłe kąpiele, które działają ujędrniająco" – dodaje. W trakcie prysznica polewaj ciało raz ciepłą, raz zimną wodą. Strumień wody kieruj od dołu piersi, ku górze, a następnie w bok, w ten sposób zafundujesz im też masaż modelujący.

4. Radykalne zmiany

Jeśli jesteś bardzo niezadowolona z wyglądu swoich piersi, możesz pozbyć się kompleksów. Współczesna medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna oferują wiele metod, dzięki którym możliwa jest korekta nie tylko rozmiaru i kształtu piersi, ale także wyglądu brodawek.
  • Korekta kształtu brodawek Wskazaniami do tego zabiegu mogą być bardzo duże oraz nadmiernie wyciągnięte lub wciągnięte brodawki sutkowe. W AGKlinik opracowano specjalną technikę operacji przezskórnej, dzięki której możliwa jest korekta tego obszaru piersi bez pozostawiania blizn. (AGKlinik – Klinika Sztuk Plastycznych, Warszawa, cena: 3000 zł).
  • Zmiana rozmiaru Efekt powiększenia piersi daje wszczepienie implantów. To dość radykalna metoda, ale także daje najbardziej spektakularny efekt. Możesz zdecydować zarówno o wielkości piersi, jak i określić, jaki będą miały kształt. Jeśli natura obdarzyła cię bardzo dużym biustem, przez który zachwiane są proporcje sylwetki lub jest on powodem kłopotów z kręgosłupem, możesz chirurgicznie zmniejszyć jego rozmiar. Natomiast trwałą zmianę kształtu i uniesienie opadających piersi uzyskasz dzięki liftingowi. (Klinika Ambroziak Estederm, Warszawa, cena: redukcja od 12000 zł, powiększenie od 14000 zł, lifting od 11000 zł).
  • Sprawdź jak będziesz wyglądać Skorzystaj z konsultacji z wykorzystaniem urządzenia Vectra XT, które umożliwia obrazowanie sylwetki w 3D oraz pokazuje symulację wyników operacji plastycznych. Możesz sprawdzić, jakie będą efekty powiększenia piesi oraz każdego innego zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej. (Szpital Lux-Med, Warszawa, cena: od 350 zł).
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
miało być o podniesieniu biustu a skończyło się jak zawsze - reklamą operacji plastycznych