Operacje plastyczne są coraz popularniejsze/ fot. Fotolia

Piękno jest w cenie, czyli o najdroższych zabiegach chirurgii plastycznej

Żeby być piękną, trzeba cierpieć. To powiedzenie od dawna funkcjonuje w świadomości każdej kobiety, która pragnie poddać się zabiegom chirurgii plastycznej. Okazuje się jednak, że po wielogodzinnej operacji cierpi nie tylko nasze ciało, lecz także… portfel.
/ 09.01.2013 15:05
Operacje plastyczne są coraz popularniejsze/ fot. Fotolia

Polki narzekają na wszystko? Na wygląd na pewno!

Z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP wynika, że tylko 19% Polek jest zadowolonych ze swojego wyglądu. W takim razie, co chciałyby w sobie zmienić? Polki marzą głównie o poprawieniu twarzy (66%), brzucha (43%) i ud (24%). Aż 88% kobiet z wyższym wykształceniem przyznało, że chciałoby dokonać takiego zabiegu w przyszłości.

„Z roku na rok obserwuję wzrost zainteresowania Polaków zabiegami plastycznymi. Klientkami są przede wszystkim kobiety do 40. roku życia. Jednak w klinice coraz częściej pojawiają się także mężczyźni. Obecnie stanowią oni prawie 50% moich Pacjentów” – mówi dr Monika Grzesiak z Centrum Chirurgii Plastycznej w Warszawie.

Zastaw się, a pokaż się

Chirurgia plastyczna to nie tylko stosunkowo niedrogie zabiegi, jak korekta uszu czy blizn, ale także te droższe, tj. plastyka brzucha, lifting, liposukcja. Najbardziej kosztowne jest zabieg, podczas którego chirurg dokonuje kilku zmian. W takich przypadkach w grę wchodzą sumy, które przewyższają średnie zarobków Polaków.

Zobacz także: Endermologia – wyszczuplanie i nie tylko

Do takich zabiegów należą:
Plastyka nosa + powiększenie piersi (łączny koszt około 25 000 złotych),
Lifting twarzy + liposukcja kończyn dolnych (łączny koszt około 27 000 złotych),
• Lifting twarzy + plastyka nosa + tłuszcz na cienie pod oczami (łączny koszt około 30 000 złotych).

Wiele pacjentek, które decydują się na kilka zabiegów, woli poddać się im podczas jednej operacji. Chcą tylko raz doświadczyć bólu i narkozy. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie zabiegi mogą być ze sobą łączone. Decyzję o tym, jakie zabiegi można ze sobą łączyć, zawsze ostatecznie podejmuje chirurg, analizując poszczególne przypadki.

Z badań Polskiego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej wynika, że rocznie ponad 0,5 mln Polaków decyduje się na wizytę u chirurga plastycznego. Polki w gabinecie chirurga plastycznego zostawiają średnio 10 tys. złotych za jeden zabieg.

Implanty i liposukcja już nie są tematami tabu

Chirurgia plastyczna przestała być tematem tabu, choć Polacy wciąż niechętnie przyznają się do przeprowadzonych zabiegów. „Co innego jest mówić o tym, co chciałoby się poprawić, a co innego otwarcie przyznać się do skorzystania z pomocy chirurga plastycznego. Sądzę jednak, że idziemy w dobrym kierunku, dojrzewamy do tego, by wreszcie przestać się wstydzić własnej cielesności.” - mówi dr Monika Grzesiak, chirurg plastyczny.

Zwróć uwagę: Igłą w tłuszcz, czyli czym jest lipoliza iniekcyjna

Źródło: materiały prasowe Media Forum/mm