POLECAMY

Piękne, zadbane, gładkie ciało

Chyba żadna z nas nie jest miłośniczką depilacji. Ale każda z nas marzy o idealnie gładkiej skórze, a ponadto zdaje sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach to konieczność.

Chyba żadna z nas nie jest miłośniczką depilacji. Ale każda z nas marzy o idealnie gładkiej skórze, a ponadto zdaje sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach to konieczność.

 

Jak więc sprawić, aby ten „nasz obowiązek” zamienić w przyjemny zabieg? Być może wybrać odpowiednią metodę i kosmetyki. Wtedy depilacja okaże się prosta i skuteczna.

Jak okazuje się wybór metody depilacji zależy przede wszystkim od miejsca, z którego chcemy pozbyć się meszku.

Gładkie nogi nogi w pełnej okazałości pokazujemy zazwyczaj latem, wówczas idealnie gładkie i lekko opalone budzą zachwyt u płci przeciwnej. Lecz o depilacji nóg należy pamiętać przez cały rok. W depilacji nóg najskuteczniejszymi metodami są: depilator elektryczny albo krem do chemicznego usuwania włosów. Depilator elektryczny ma jedną bardzo dużą zaletę, a mianowicie usuwa on zarost na 4-5 tygodni, ponieważ usuwa włos razem z cebulką. Jednakże ma też wadę – depilacje depilatorem elektryczny jest zabiegiem dość bolesnym. Obecnie na rynku można spotkać depilatory z chłodzącymi i masującymi nakładkami, które zmniejszają uczucie bólu podczas depilacji.Kremy, pianki do depilacji usuwają włoski za pomocą znajdujących się w nich enzymów i aktywnych substancji. Jest to zabieg bezbolesny, ale może powodować uczulenia. Kobiety mające szczególnie wrażliwą skórę powinny, kilka dni przed depilacja ta metodą, zrobić test uczuleniowy. Efekt depilacji kremem lub pianką trwa około 7dni.

 

Pachy bez meszku Ta cześć ciała powinna być zawsze wydepilowana i to nie tylko ze względów estetycznych. Jeśli pachy nie są gładkie, włoski mogą spowodować podrażnienia i krostki. Problemem może okazać się także nieprzyjemny zapach potu, który osadza się na zaroście.

 

Najlepszą, najprostszą i najszybszą metodą depilacji pach jest maszynka oraz żel, który zmiękczy włoski. Maszynka do golenia powinna zawierać pasek nawilżający, kojący skórę po zabiegu.

 

Strefa bikini Skóra na pachwinach jest bardzo delikatna i bardzo łatwo ją podrażnić. Dlatego metod na usunięcie włosków w tej części ciała jest niewiele. Najlepszym, choć nieco bolesnym sposobem jest wosk, który usunie owłosienie na około 3 tygodnie. Można stosować specjalne plastry z woskiem, które nakleja się na miejsce, z którego chce się pozbyć zbędnych włosków, a po chwili energicznie odrywa się go. Ważne jest, aby plaster oderwać szybko, gdyż powolne ruchy spowodują dodatkowy ból. Można również skorzystać z wosku na ciepło, który głównie stosuje się w gabinetach kosmetycznych.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/rok temu
Golę całe ciało jedynie z plecami mam mały problem ale tez sobie radzę, efekt super. Każdy facet powinien tego spróbować.
/rok temu
Ja już mam piękne, gładkie i zadbane ciało, choć długo szukałam odpowiedniego sposoby na ciało bez włosków. Moim numerem jeden jest depilacja laserowa w La Pelle Jelenia Góra. Depilacja laserowa w dzisiejszych czasach, to już powszechność!
/rok temu
Ja jestem mężczyzną i nie cierpię włosów na ciele oprócz głowy, resztę lubię jak jest gładkie ciało bez włosów.
POKAŻ KOMENTARZE (3)