POLECAMY

Piękne usta w rozmiarze XL

Chcesz uniknąć nienaturalnie powiększonych ust, ale marzysz by miały rozmiar XL? Co zrobić, żeby wyglądały atrakcyjnie? Jakie są najlepsze metody, by zapomnieć o zbyt małych, pomarszczonych lub suchych ustach? Podajemy sposoby na piękne usta w rozmiarze XL.

Fot. Fotolia

Jeśli usta są za wąskie

Do wypełniania i modelowania ust wykorzystuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego, które różnią się przede wszystkim czasem działania. Prawidłowo podany, czyli z umiarem, daje naturalny i nieprzesadzony efekt powiększenia, który w zależności od zastosowanego preparatu utrzymuje się od 2 do 18-nastu miesięcy – mówi dr Anna Piwek-Laskowska z Time Clinic.

Wargi można również powiększyć własnym tłuszczem. Pobiera się go najczęściej z okolic brzucha i wstrzykuje w usta. Metoda jest bezpieczna (nie wywołuje reakcji alergicznych), a efekt utrzymuje się kilka lat. Wadą tej metody jest duża wchłanialność tłuszczu po pierwszym zabiegu (nawet do 80 proc.). Żeby uzyskać trwalsze rezultaty, tłuszcz trzeba wstrzyknąć kilka razy – wyjaśnia doktor. Musimy jednak pamiętać, że ostateczny efekt zależy nie tylko od zastosowanego preparatu, ale przede wszystkim od umiejętności lekarza i jego wyczucia estetyki. Powinien też potrafić odmówić pacjentowi, gdy ten oczekuje nienaturalnych i przesadzonych rezultatów. 

Polecamy: Jak pielęgnować usta?

Jeśli usta są wokół pomarszczone

Zmarszczki, które powstają wokół ust, mogą nas skutecznie zniechęcić do uśmiechania się. Aby się ich pozbyć, należy wypełnić delikatną skórę tych okolic. Zabieg powinien obejmować kąciki ust oraz fałdkę nosowo-wargową, wygładzać pionowe linie warg oraz zniwelować tzw. linie marionetki, biegnące od kącików ust do podbródka.

Do ich usunięcia stosuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego, którym ostrzykuje się wargi, poza granicą czerwieni wargowej – tłumaczy dr n. med. Cezary Pszenny z Time Clinic. Dobrze ze zmarszczkami wokół ust radzą sobie również fale radiowe, które powodują kurczenie się i napisanie włókien kolagenowych. Dzięki nim uzyskujemy odnowioną skórę, bez głębokich bruzd i zmarszczek.

Jeśli usta są wysuszone

Skóra ust szybko wysycha, dlatego zawsze masz pod ręką ochronno-nawilżającą pomadkę lub stosujesz specjalne maseczki. Przychodzi jednak taki moment, gdy domowe metody przestają wystarczać – usta pokrywają się siateczką drobnych zmarszczek, coraz trudniej ci też zapanować nad zjawiskiem pierzchnięcia warg.

Warto wtedy zacząć działać od środka – idealnie w nawilżaniu ust sprawdzi się rzadszy, nieusieciowiony lub lekko usieciowiony kwas hialuronowy. Preparaty na jego bazie wiążą i zatrzymują wodę w głębszych warstwach skóry, dzięki czemu usta są gruntownie nawilżone, a drobne zmarszczki w obszarze czerwieni wargowej ulegają spłyceniu – mówi dr Małgorzata Żak. Musisz jednak pamiętać, że wbrew powszechnej opinii taki zabieg lekko powiększa usta.   

Polecamy: ABC dbania  o usta

Medycyna estetyczna stosuje wiele metod na poprawę wyglądu ust, dobierając techniki do potrzeb i pożądanego efektu – możesz je powiększyć, wygładzić, ujędrnić czy nawilżyć. Rób to jednak z głową, aby nie osiągnąć karykaturalnego efektu!

Autor: Materiały prasowe/KK

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/2 tygodnie temu
Pojawiły się u mnie zmarszczki mimiczne, kierując się rekomendacją w sieci postanowiłam skorzystać z pomocy specjalistów, lekarzy w ProDermie w Poznaniu, stawiając na fachowość i profesjonalizm. Poddałam się zabiegowi z użyciem kwasu hialuronowego, by już zapobiegać pogłębianiu się widocznych zmarszczek i zadbać o jędrność. Wykonano mi na poziomie, jestem bardzo zadowolona z efektu. Polecam
/2 miesiące temu
Miałam wygładzane zmarszczki wokół ust kwasem hialuronowym w Prodermie i w zupełności zabiegi wykonane w tej klinice wystarczyły by przywrócić ładny uśmiech i poprawić napięcie skóry. Warto zrobić sobie takie lekkie modelowanie bo w sposób widoczny przywraca młodszy i zdrowszy wygląd. Usługi oferowane w tej klinice są na najwyższym poziomie, lekarze kompetentni z dużym doświadczeniem, wiedzą co robią, a pacjent może im w zupełności zaufać. Jest to super nowoczesna klinika. Polecam
/3 miesiące temu
Piękne usta! Kto ich nie chce???Moje kompleksy związane z wąskimi ustami zdeterminowały mnie do zdecydowania się na zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Wyszukałam w internecie klinikę Proderma, specjalistycznie wykonującą takie zabiegi, Nie myślałam, że tak łatwo pójdzie. Najpierw konsultacja, szczegółowe wyjaśnienia przez miłą panią doktor, zaproponowanie metody uskutecznienia i dobrego działania, no i efekt szałowy:) Można sobie poprawić samopoczucie i polecać dalej:)
POKAŻ KOMENTARZE (2)