POLECAMY

Piękna w tydzień – zabiegi karnawałowe!

Jak zadbać o urodę na tydzień przed karnawałową zabawą? Które zabiegi poprawią nasz wygląd?

skóra

fot. Fotolia

Wielkie odliczanie: 7 dni przed imprezą!

– Jeśli mamy tygodniowy zapas czasu, możemy skorzystać z kilku skutecznych zabiegów, które poprawią wygląd skóry. W pierwszej kolejności warto wskazać na różnego typu peelingi. Radziłabym jednak wybrać te, które nie powodują głębokiego złuszczania, dzięki czemu okres rekonwalescencji nie potrwa dłużej niż 4-5 dni. W tym przypadku doskonale sprawdzi się Retises CT, który działa silnie depigmentująco, złuszczająco i odświeżająco. Skóra już po 3-4 dniach odnowy stanie się jaśniejsza, bardziej wygładzona, jędrna i promienna – tłumaczy Małgorzata Kowalewska, kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem, Looq Clinic. – Dobierając zabiegi na tydzień przed balem, warto wskazać te, które wpłyną na poprawę jędrności skóry, spowodują podniesienie owalu twarzy, wygładzenie płytkich zmarszczek, szczególnie w okolicach oczu. Ze względu na te wytyczne poleciłabym m.in.: karboksyterapię, MesoTherm, Accent, Intraceuticals czy zabiegi na bazie złota.

Śledząc propozycje specjalistki, postanowiliśmy się przyjrzeć nieco proponowanym zbiegom.

Karboksyterapia

Karboksyterapia znana jest już od dłuższego czasu w kosmetologii. Zabieg polega na wtłaczaniu pod skórę kontrolowanych dawek dwutlenku węgla przy użyciu specjalnego urządzenia. Jest to jeden z nielicznych zabiegów, który stosuje się również na okolice oczu. Fantastycznie poprawia ukrwienie, rozjaśnia cienie i wpływa silnie odmładzająco.

MesoTherm

Jeśli chodzi o MesoTherm, to zazwyczaj zaleca się serię zabiegów (ok. 3), ale już po pierwszym możemy uzyskać zaskakujący efekt w postaci wypoczętej, napiętej, odświeżonej i promiennej cery. Zabieg ten jest równie spektakularny, co innowacyjny.

Zasada jego działania opiera się połączeniu mechanicznego mikronakłuwania oraz miejscowego podgrzania tkanek skóry właściwej. Ta synergia działania jest obecnie najskuteczniejszą formą intensywnej terapii i profilaktyki przeciwstarzeniowej, która prowadzi do silnej regeneracji  i aktywnego odmłodzenia – wyjaśnia M. Kowalewska.

Accent

Accent to zbieg, który nazywany jest również falą młodości. Określenie to powstało w odniesieniu do uzyskiwanego efektu, jakim jest przywrócenie naturalnego napięcia i odmłodzenia skóry. Spektakularne rezultaty są możliwe do osiągnięcia dzięki unikatowym parametrom, jakie wykazuje Accent. Inne urządzenia wykorzystujące działanie fali radiowej osiągają średnią częstotliwość na poziomie 6-10 MHz, natomiast Accent jest w stanie uzyskać aż 40,68 Mhz!  Dzięki temu króluje w kategorii najbardziej efektywnych i pożądanych zabiegów odmładzających. Zapewnia szybkie i intensywne nagrzewanie tkanki, pobudzając komórki skóry do produkcji kolagenu, wydalenia toksyn i ekspresowej regeneracji.

Zobacz też: Jakie niedostatki urody można poprawić dzięki mikrodermabrazji laserowej?

Intraceuticals

Intraceuticals to zabieg wykorzystujący wysokociśnieniowy terapeutyczny tlen hiperbaryczny oraz odmładzające serum, które uzupełnia produkcję kolagenu i elastyny oraz przenosi do skóry przeciwutleniacze. W efekcie uzyskujemy widoczny lifting, zdrowszy i bardziej witalny wygląd.

Amelania

Na koniec coś z nowości, czyli zdobywająca coraz większą popularność i uznanie: Amelania. Tutaj potrzebujemy nieco większego zapasu czasu – pierwsze efekty są widoczne po ok. 10 dniach, ale warto poczekać!

Amelania to krem, który należy stosować w codziennej pielęgnacji, po uprzednim nałożeniu maski aktywnej (w gabinecie). Terapia powoduje odnowienie warstw powierzchniowych skóry i wyrównanie jej kolorytu. Ponadto hamuje procesy fotostarzenia, niweluje przebarwienia i plamy soczewicowate, reguluje wydzielanie sebum i pracę gruczołów. W efekcie możemy cieszyć się zdrową, odświeżoną i promienną cerą. Niesamowite jest to, że podczas codziennej pielęgnacji możemy obserwować przemianę, która zachodzi niemal na naszych oczach.

Bezpieczeństwo i rozsądek przede wszystkim

Najlepszą metodą na takie alarmowe sytuacje jest zalecenie, alby dbać o kondycję skóry systematycznie, przez okrągły rok. Wówczas nie zaskoczą nas żadne nieprzewidziane sytuacje i nagłe wyjścia. A na tydzień czy na chwilę przed imprezą poddać się sprawdzonym i efektownym zabiegom.

– Należy mieć racjonalne oczekiwania i nie robić niczego inwazyjnego bądź nowego. Skóra, która nie była poddawana dawno (od pół roku) żadnym zabiegom, nie jest przygotowana na silne działanie czynników zewnętrznych. Możemy więc sobie również zaszkodzić, a nie pomóc. Nawet do złuszczeń trzeba się przygotowywać (na miesiąc lub dwa wcześniej), rozpoczynając od preparatów o niskim stężeniu. Pamiętajmy również o alergenach i witaminach (A,C), których zbyt duża kumulacja może wywołać niepożądane reakcje – radzi Małgorzata Kowalewska.

Zobacz też: Kalendarz urodowy – jak planować zabiegi?

Źródło: materiały prasowe Vertigo/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)