Pełniejszy biust bez operacji i implantów

Bezpieczna, mało inwazyjna metoda powiększania biustu bez użycia implantów; światowy przełom w medycynie estetycznej – to kolejna nowość, którą wprowadza do swojej oferty IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej. Nowy zabieg z użyciem preparatu Macrolane to atrakcyjna alternatywa dla kobiet, które obawiają się poważnej operacji plastycznej ze wszczepianiem silikonowych protez.
/ 19.04.2008 15:17

Bezpieczna, mało inwazyjna metoda powiększania biustu bez użycia implantów; światowy przełom w medycynie estetycznej – to kolejna nowość, którą wprowadza do swojej oferty IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej. Nowy zabieg z użyciem preparatu Macrolane to atrakcyjna alternatywa dla kobiet, które obawiają się poważnej operacji plastycznej ze wszczepianiem silikonowych protez.Zabieg z zastosowaniem wypełniacza Macrolane umożliwia bezpieczne i prawie bezbolesne powiększenie piersi bez operacji chirurgicznej i wszczepiania implantów. Nowa metoda wpisuje się w światowy trend ograniczania inwazyjności w zabiegach medycyny estetycznej. Stanowi ona znakomite rozwiązanie dla kobiet, które marzą o pełniejszych kształtach, ale obawiają się skalpela i bolesnej rekonwalescencji lub mają niechętny stosunek do silikonowych implantów.

Pełniejszy biust bez operacji i implantówPełniejszy biust bez operacji i implantów
Macrolane to produkt oparty na bazie przezroczystego żelu zawierającego stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego. Warto dodać, że kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w skórze, tkance podskórnej i łącznej oraz w płynie stawowym. Zabieg polega na wstrzyknięciu pod każdy gruczoł piersiowy preparatu w ilości ok.100-120 ml w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym (krótkotrwałym).

Biust zyskuje objętość i ładniejszy kształt. Efekty są widoczne niemal natychmiast, przy czym warto podkreślić, że piersi wyglądają naturalnie, również w dotyku materiał w piersi nie jest wyczuwalny.

Pełniejszy biust bez operacji i implantówPełniejszy biust bez operacji i implantówZabieg jest prosty, dość krótki i niemal bezbolesny, a kobieta nie musi po nim nosić żadnego specjalnego ubrania medycznego. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do domu i swoich codziennych zajęć. Należy się jedynie spodziewać zaczerwienienia i niewielkiego obrzęku po ostrzyknięciu, ale objawy te świadczą o prawidłowym działaniu preparatu i ustępują już po 1-2 tygodniach. Za to efekt utrzymuje się ok. 2 lat (zależy od stanu piersi, a także wieku, stylu życia i aktywności fizycznej pacjentki). Do tego czasu kwas hialuronowy zawarty w preparacie ulega stopniowemu wchłonięciu. Zabieg można po tym okresie powtórzyć, dostrzykując odpowiednią ilość wypełniacza.

„Zabieg z zastosowaniem Macrolane zapewnia najlepszy efekt przy powiększaniu piersi z miseczki A na B oraz przy korekcji asymetrycznych piersi. Metoda jest delikatna, a przy tym skuteczna. Nie wymaga postępowania pooperacyjnego i można ją powtarzać.”- dodaje dr Małgorzata Chomicka-Janda z IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej. Tak jak w każdym innym zabiegu medycznym, mogą występować skutki uboczne, jak np. zgrubienia i guzki – znikają one jednak dzięki masażowi.

Przeciwwskazania do zabiegu dotyczą kobiet z wysokim ryzykiem zachorowania na raka piersi, występowaniem torbieli w gruczołach piersiowych oraz zmian w badaniach usg piersi i mammografii. Również choroby autoimmunologiczne (tarczycy), wątroby i nerek, ostre i przewlekłe infekcje, zaburzenia krzepliwości krwi, a także stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy wykluczają możliwość wykonania zabiegu.

IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej – nowoczesna klinika oferująca szeroki zakres zabiegów chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej. Współpracujący z kliniką, doświadczeni, uznani chirurdzy są członkami polskich i międzynarodowych stowarzyszeń, zrzeszających światowej klasy chirurgów plastyków. Klinika usytuowana jest w warszawskim Miedzeszynie, na skraju Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Jej unikalne położenie gwarantuje pacjentom atmosferę komfortu, intymności i spokoju, która bliższa jest luksusowemu SPA niż placówkom medycznym. Ogrodzony teren wraz z kompleksem parkowym o powierzchni 6000 m² zapewnia pacjentom dyskrecję i anonimowość. Klinika dysponuje najnowocześniejszym sprzętem.

Fot: IQ MedicaDodatkowe informacje: www.iqmedica.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/26.01.2017 20:32
Nie wydaje mi się, widziałam jak moja siostra stosowała mnóstwo specyfików i innych metod a nic nie pomagało dopóki nie zrobiła sobie implantów. Ma teraz ładne jędrne piersi o ktorych zawsze marzyła. Robiła zabieg w klinice Dermed pod okiem Doroty Żukowskiej, pani doktor świetna, byłam kiedyś z siostra na konsultacji, fachowa osoba bardzo z wielkim sercem :)
/26.11.2010 13:46
To co teraz jest pewne,to to,ze wielkie cyce z implantami zaczynają być obciachem i do nas ten trend też niebawem dojdzie,tak jak to zaczyna byc w USA. Dobrze zrobione cycki makrolanem dadzą efekt piersi jędrnej, soczystej, nieobwiśniętej i wcale nie małej, ale za to takiej, gdzie nikt nie pozna ze coś tam było robione, że jest czymś powiększana. I na tym polega urok tego zabiegu. Na naturalności. I taka naturalnośc maja moje piersi,dzięki tez temu ze wybralam dr WIatroszaka-ja mam po 100ml na stronę .
/02.01.2010 19:19
Uwaga wszystkie panie. Niestety ta metoda nie jest do końca zbadana. Jestem po kilku zabiegach dostrzyknięcia Macrolanu. Pierwszy zabieg był dokładnie 13 mieięcy temu, nastepne dostrzyknięcia co 6 miesięcy. Wydałam w sumie ponad 20.000 zł a efekt jest zerowy. Szkoda pieniędzy!!!!!!!!!!!!!!! "Zmartwiona"